REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų, kad Seimas šios pavasario sesijos metu kovotų su infliacijos padariniais ir mažintų socialinę atskirtį, tačiau būdus, kaip to pasiekti, ekonomistas Raimondas Kuodis, kaip teigia jis pats, yra pasiūlęs jau seniai.

Prezidentas Gitanas Nausėda norėtų, kad Seimas šios pavasario sesijos metu kovotų su infliacijos padariniais ir mažintų socialinę atskirtį, tačiau būdus, kaip to pasiekti, ekonomistas Raimondas Kuodis, kaip teigia jis pats, yra pasiūlęs jau seniai.

REKLAMA

Tokią mintį jis išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“.

Jeigu jums reikėtų įgyvendinti prezidento priesakus, ką darytumėte?

Pradėčiau nuo mokesčių reformos. Paketą pasiūliau prieš 20 metų, siūlau jį ir dabar, nes problemos yra smarkiai gilios. Pavyzdžiui, mūsų vaikai pavagia iš savo tėvų, pensininkų apie 3 milijardus eurų per metus. Tai vyksta per „gyvulių ūkį“, per šešėlį. To tiesioginė pasekmė yra mažos pensijos, pensininkų skurdas, o tai yra milžiniška armija žmonių – 700 tūkstančių.

Kodėl nei ši, nei ankstesnės vyriausybės nedaro jūsų siūlomos reformos?

Atskirus elementus yra pavykę padaryti, pavyzdžiui, NPD (neapmokestinamo pajamų dydžio) diferencijavimas 2008 metais pavyko per savaitę, buvo toks stebuklas, ministro nušvitimas. „Sodros“ įmokų sujungimas, kuris, kaip matau jau dabar, padėjo pastebimai sumažinti šešėlį, užtruko apie 18 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai labai stochastiškas procesas šiuo atveju, bet manau, kad visi jau žino, kas yra „gyvulių ūkis“, šitą metaforą naudojant pavyko išzyzti. Daugiau tylėti nebeįmanoma, buvo atvažiavęs ir Pasaulio bankas, kuris eilinį kartą konstatavo tą patį, parodė, nuvedęs prie krūvelės, kas čia vyksta. 

REKLAMA

Tai tikėkimės, kad pavyks, bet, aišku, bus didžiulis lobistų maištas, kurie bandys apginti savo rentas, savo išsikovotas pozicijas.

Tikitės, kad šioje pavasario sesijoje kažkas pasikeis?

Menkai, nes pas biurokratus yra tokia pasaka – „Mes dabar kažko negalime daryti, nes...“ kovidas, karas, 20 metų gali būti ir marsiečių invazija, bet suvokite, kad ne visi kariauja, pavyzdžiui, su kovidu. Finansų ministerija turi daryti savo darbą, sveikatos apsaugos – savo, bet pas mus visi biurokratai sako, kad nieko nedarysime, nes...

REKLAMA
REKLAMA

Tai laukime tų marsiečių ir tikrai dabar nedarykime, kaip jie sako, didelių judesių, o tai reiškia, kad algą gaus, bet nieko nedarys. Aš būčiau labai nustebęs, jeigu kas nors šioje srityje, mokesčių reformoje, rimtesnio praeitų. 

Daugiau sužinokite pokalbyje, esančiame straipsnio pradžioje. 

lietuvoje nuo 1991 metu lietuviu sumazejo apie 700tūkstančiu. Biurokratų nei vienu...gyvename jau ir automatizuotomis sąlygomis, it, robotika, ismanus sprendimai, ir klerku ne mažėja o daugėja....visokios tarybos, administracijos, tarnybos, agentūros, ir dar nuostolingos bendrovės (kiaulininkystės ūkiai net tokie yra valstybiniai :d...) netikiu aš nei viena Lietuvos valdžia kad dirba Lietuvos ir jos žmonių labui, man toks ispudis kad dirba savu valdininku, partiju labui, verslui labui. Valdininkai turi su 20metu darbo stazu 38 atostogų dienas, diebantes uab'e privačiam kapitalui 20dienų...dirbantis valdininkas turi vaiką iki 3 metu, gali dirbti tik 4darbo dienas per savaite, uab,e privačiam kapitalui dar gausi ir šeštadienį ateiti...partijos remiamos iš valstybes biudžeto...verslams lengvatos pvm9 proc, verslai diferencijuojami pagal partiju rėmimo prizmę ir t.t. t.t....
Atleisti visus biurokratus
Atleisti visus biurokratus
Ir politikus, vietoje jų dirbs dirbtinis intelektas jam išlaikyti užteks vieno vėjo generatoriaus.
Vienintelė galima priemonė prieš infliaciją ir jos pažabojimui, bei pragyvenimo lygio didinimui - progresiniai pajamų ir pelno mokesčiai! Kaip priedas prie tokių mokesčių yra būtinas apribojimas, leidžiantis "apyvartinių" ir kitokių lėšų grąžinimą tik iš pomikestinių pajamų. Įvedus tokius mokesčius jau po 1-2 mėn. Lietuva taptų pigiausio pragyvenimo šalimi visoje Europoje, nes viskas atpigtų iki realių kainų!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų