REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, kurį Gitanas Nausėda teikia kaip kandidatą į Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovus, prisistatė Seimui. Socialiniuose tinkluose įspudingus raumenis demonstruoti mėgstantis Pernavas parlamentarams žada, kad jam vadovaujant kova su korupcija taps greitesnė ir efektyvesnė.

Buvęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, kurį Gitanas Nausėda teikia kaip kandidatą į Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovus, prisistatė Seimui. Socialiniuose tinkluose įspudingus raumenis demonstruoti mėgstantis Pernavas parlamentarams žada, kad jam vadovaujant kova su korupcija taps greitesnė ir efektyvesnė.

REKLAMA

Tiesa, su tuo nesutinka policijos pareigūnų profsąjunga: aiškina, kad Pernavas buvo prastas policijos lyderis, todėl esą jis vadovauti neturėtų.

Į Seimo posėdžių salę kartu su Prezidentūros patarėjų komanda įžengia buvęs policijos generalinis komisaras, vėliau policijos atašė Jungtinėje Karalystėje, dabar jau Gitano Nausėdos teikiamas kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovus Linas Pernavas. 

Pernavas parlamentarams bandė pristatyti savo viziją, kaip jis galėtų vadovauti tarnybai ir kokių pirmųjų darbų imtųsi.

REKLAMA
REKLAMA

„Komandos formavimas, pagrindinių principų nusistatymas, o kitas, trečias darbas būtų, nuspręsti pasižiūrėti, kaip mes turėtumėm dirbti ties <...> prevencijos su korupcija klausimais“, – kalba L. Pernavas.

REKLAMA

Pernavas neslepia savo aistros kultūrizmui, socialiniuose tinkluose nuolat demonstruoja savo raumenis, dalinasi akimirkomis iš sporto salių, kur dažniausiai kilnoja svorius.

Prezidentūros nuomone, Linas Pernavas yra puikus kandidatas.

„Turi būti stiprus lyderis, kuris jau įrodė ir vadovavo institucijai, tai turi būti antikorupcinio darbo patirtis, kad nekiltų abejonių, kaip tas žmogus susijęs su korupcija. Tai turi būti tarptautinio darbo patirtis, žinome, kiek STT yra aktyvi toje veikloje. Baudžiamasis persekiojimas, prezidento manymu, yra vienas iš prioritetų. <...> Geriausiai atitinka Linas Pernavas“, – teigia prezidento patarėjas Kęstutis Budrys.

REKLAMA
REKLAMA

Pernavas posėdžių salėje ne tik pristatė pirmuosius galimus savo darbus, bet ir atsakinėjo į parlamentarų klausimus. Pavyzdžiui, kaip jis vertina praeityje įvykusius stambius korupcijos atvejus.

„Kyšiai buvo labai stambūs ir pavardės labai žinomos, ar yra tokių pavardžių, kurių jūs išsigąsite?“ – klausia Seimo narys Dainius Kepenis.

„Aš nežinau konkrečios situacijos, nežinau pavardžių, komentuoti negaliu. Ar aš išsigąsiu, paskambinkit man, pamatysit“, – kalba L. Pernavas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, visi norintys klausimų Pernavui užduoti nespėjo. Dabar kandidatas vaikščios po skirtingas Seimo frakcijas, kur jį toliau kamantinės partijos.

„Kai ponas Pernavas dirbo generaliniu komisaru, man, kaip audito komiteto pirmininkei, teko bendrauti tame amplua. Kalbėti apie daug pokyčių, kurie tuo metu vyko policijoje ir kritikos būdavo kartais. <...> Kokia yra jo vizija specialiųjų tyrimų tarnyboje, ne, esu girdėjusi, frakcijoje norėčiau tą išklausyti“, – teigia Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

„Dėl darbo STT, susitiksime su juo ir pasikalbėsime“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Norisi kažkokio naujo matymo, naujo vėjo, kažkokio kitoniško požiūrio į institucijos veiklą, kuriai vadovauti siekia ponas Pernavas“, – tvirtina Seimo narys Andrius Mazuronis.

„Šiuo metu Seime išsiskiria nuomonės dėl šios kandidatūros, bet manau per bendravimą frakcijose bus atsakyti klausimai“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Apie kolegas gerai arba nieko. Tai aš nieko“, – kalba  Seimo narys Saulius Skvernelis.

Buvusį Pernavo kolegą Saulių Skvernelį šiek tiek stebina prezidento pasirinkimas.

„Matyt, prezidentas neturi savo kadrų, jeigu teikia ponios Grybauskaitės ir mano kadrus. Gal čia yra kadrų krizė valstybėje. Antras pastebėjimas, man tai džiugu, kaip buvusiam policijos pareigūnui, kad visos valstybės institucijose skiriami vadovauti policijos pareigūnai – STT policininkas, muitininkas policininkas, FNTT policininkas...“, – kalba S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernavo kandidatūra abejonių Seimo nariams kelia dėl policijos profsąjungos nuomonės. Jos pirmininkė aiškina, kad Pernavas būtų blogas Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas, nes blogai vadovavo policijos pareigūnams, anglų kalbą už valstybės pinigus mokėsi darbo metu.

„Reagavimo laikas buvo klastojamas, tikrai jis nepagerėjo. Daugiau policininkų gatvėse, kai jų sumažėjo daugiau kaip 1000, daugiau tikrai neatsirado. <...> Tai generalinis komisaras, leidžiantis laiką anglų kalbos pamokose, komandiruotėse, sporto salėse, iš valstybės lėšų su asmeniniais treneriais. <...> Profesinei sąjungai tas pats, mes džiaugiamės, kad grįžta ne į policiją“, – teigia Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

REKLAMA

„Deja, situacija, kokia šiandien yra policijoje susiklosčiusi, profesinės sąjungos tas problemas identifikuoja taikliai“, – tvirtina S. Skvernelis.

Pernavas su Policijos profsąjungos teiginiais nesutinka. Aiškina, kad po jo vadovavimo policija suklestėjo.

„Policija tvarkosi puikiai, tai man klausimas visiems, ar gali sugriuvusi, sugriauta institucija puikiai tvarkytis“, – sako L. Pernavas. 

Pernavas Seimo nariams taip pat aiškino, kad jam pradėjus vadovauti garsiai pradėti korupciniai tyrimai bus taip pat garsiai užbaigti. Esą šiuo metu ikiteisminiai tyrimai vyksta per ilgai.

„Labai svarbus tyrimo optimalumas: tai reiškia, su minimaliomis priemonėmis, per maksimaliai greitą laiką, pasiekti mums norimą rezultatą“, – aiškina L. Pernavas. 

Naujas STT vadovas skiriamas šiemet kovą pasibaigus Žydrūno Bartkaus kadencijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų