Liudininkai cinišką ir aplinkiniams pavojingą vyro elgesį nufilmavo, o policija pradėjo tyrimą.
Nustėrę tenisą žaidę pramogų komplekso svečiai stebėjo pro šalį su šautuvu rankose einantį vyrą.
Netrukus nuaidėjo šūvis. Sukrėsti žmonės toliau filmavo lyg niekur nieko nueinantį vyrą. Paaiškėjo, kad jis netoliese nušovė pilkąjį garnį.
„Iš teisėtai laikomo šaunamojo ginklo, neturėdamas tam teisės, neturėdamas medžioklės lapo, tiesiog nušovė pilkąjį garnį“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos viršininkas Vitalis Marozas.
Šalia Palangos esantis pramogų kompleksas ir teniso kortai – visai šalia incidento vietos.
„Tai negalėjo būti medžiojamasis plotas. Šauti galima ne arčiau kaip 200 metrų nuo gyvenamojo namo. Dėl to turėjo jis įvertinti visas aplinkybes. Žmonių šalia buvusių vietą ir taip toliau. Tokiu būdu tai tikrai nėra pateisinama“, – tikina V. Marozas.
Kaip pasakoja pats šaulys, esą garnį nušauti paprašė jo pažįstamas. Mat paukštis neva nuolat rijo jo tvenkinyje esančias žuvis. Vyras yra medžiotojas. Tiksliau, buvo. Po tokio jo poelgio aplinkosaugininkai iš pusamžio Kretingos rajono gyventojo atėmė teisę medžioti penkeriems metams, konfiskavo ginklą, skyrė baudą ir įvertino gamtai padarytą žalą. Šaulio kišenė paplonės 2000 eurų. Medžiotojai tokio vyro poelgio nesupranta ir smerkia.
„Šitokie dalykai medžiotojų bendruomenės neturi būti toleruojami, jie yra tikrai smerktini. Įžuvintiems tvenkiniams jie daro šiokią tokią žalą, tačiau reikia imtis kitokių priemonių – baidyti. Esu matęs ištiestus pakrantėj tokius plonus siūlus, kurie trukdo jiems judėti, yra kitokių priemonių. O šaudymas, juolab gyvenvietėje, yra netoleruotinas“, – teigia medžiotojas Valdemaras Zakaras.
Pilkųjų garnių medžioklė Lietuvoje yra uždrausta. Dalis šių paukščių žiemoti neskrenda. Tiesa, gaudo ne tik žuvį.
„Jei nušovė, reikėtų skrodimą padaryti ir pažiūrėti, kas ten jo skrandyje. Bet aš įsivaizduoju, kad jis ten ir skėtes galėjo gaudyti, ir žiogus galėjo gaudyti, ne tik žuvimi gi maitinasi“, – aiškina gamtininkas Gediminas Gražulevičius.
Aplinkosaugininkai sako, kad tokio ciniško elgesio nematė jau seniai. Juolab kad tai ne brakonieriavimas, o konkretus siekis atsikratyti nemedžiojamu paukščiu. Paskutinį panašų incidentą aplinkosaugininkai atsimena prieš dešimtmetį. Tada vyrai pramogai šaudė gandrus.