• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tušti buteliai nuo alkoholinių gėrimų, „bambaliai“ su šlapimu, maisto atliekos ir išmatos – tokį vaizdą pakelėje kasryt stebi į darbą važiuojanti panevėžietė. Moteris įsitikinusi, kad šiukšlynu pakelę Panevėžio pakraštyje baigia paversti vilkikų vairuotojai.

Tušti buteliai nuo alkoholinių gėrimų, „bambaliai“ su šlapimu, maisto atliekos ir išmatos – tokį vaizdą pakelėje kasryt stebi į darbą važiuojanti panevėžietė. Moteris įsitikinusi, kad šiukšlynu pakelę Panevėžio pakraštyje baigia paversti vilkikų vairuotojai.

REKLAMA

Jie esą ten stovėdami po kelias valandas ar daugiau ir tuštinasi, ir šiukšlėmis atsikrato: „Automobiliais važiuojant nesimato, o aš, kai kas rytą dviračiu važiuoju... Va, prašau, kokie 500 metrų tokio šiukšlyno pakelėj. Šiukšlina ne vanagai ir ne stirnos.“

Tušti buteliai nuo alkoholinių gėrimų, maisto atliekos, plastikiniai maišai su šiukšlėmis, stiklainiai su neaiškiu turiniu. Ir visa tai šalia gatvės, vedančios į nuosavų namų kvartalą Panevėžio pakraštyje.  

„Skauda širdį, kartais surenku, bet nebepanešu tiek šiukšlių, nes netoli yra konteineris rūšiavimo, tai kartais plastiką surenku ir išmetu“, – sako panevėžietė Jolanta.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžietė neabejoja, kad šiukšlynu teritoriją baigia paversti vilkikų vairuotojai. Kazimiero Naruševičiaus gatvėje Panevėžio pakraštyje kone kas vakarą išsirikiuoja vilkikų eilė. Jie laukia pasikrovimo arba krovinio iškrovimo laiko.

REKLAMA

„Tiesiog iš automobilių viskas metama, plastikiniai buteliai, dar ten tokių didelių bambalių buvo su gelsvu skysčiu, tai ne limonadas“, – kalba Jolanta.

Vilkiko vairuotojas Darius iš Kauno sako, kad kabinoje, laukiant krovinio ar išsikrovimo, kartais tenka praleisti kelias ar net keliolika valandų. Vyras nė nebando neigti, kad pakelę šiukšlynu baigia paversti ne kas kitas, o netvarkingi vairuotojai.

„Kitiems, kaip sako liaudis, zapadlo vežiotis savo šiukšles, reikia išmest, geriau pievose nešioja varnos. – Ir ne tik šiukšlės matom, ir išmatos, kas tuose buteliuose? – Biotualetas vadinamas pas vairuotojus“, – sako vilkiko vairuotojas Darius.

REKLAMA
REKLAMA

Vilkiko vairuotojas iš Marijampolės rodo, kur jis deda kelyje ar laukiant susikaupusias atliekas:

„Jau jeigu prisirenka ir neturiu, kur išmest, aš tiesiog paimu, užrišu maišiuką, pasidedu kabinoj ir paskui išmetu jau, kai turiu kur.“

„Aš su gamtiniais reikalais problemų neturiu, galiu ir pakentėt, kantrus“, – kalba Petras.

Tačiau pagal vaizdą, kur stovi vilkikai, akivaizdu, kenčia toli gražu ne visi. Kaunietis Darius tikina, kad dalis vairuotojų išties yra netvarkingi. Nė motais jiems ir kolegų sudrausminimai.

„Ar beždžionę galima sudrausminti? Gali drausmint ką nori, kiek nori, gali ir per galvą užvožt, vis tiek nesupranta“, – tvirtina Darius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dariaus teigimu, dar baisiau vasarą, kai lauke karšta, o tokios vietos virsta kone tualetais po atviru dangumi.

„Labai kvepia skaniai, ypač, kai saulė užšviečia. Kol mašinoj sėdi, viskas gerai, nusileidi žemiau kabinos, nuo širdies lašų nereikia jau“, – sako Darius.

Vairuotojai įsitikinę – problema ne tik apsileidę kolegos, bet ir specialiai vilkikams pritaikytų aikštelių stoka.

„Paimk bet kokią valstybę, labai retai kur yra, kad pramoninėj zonoj, kur yra fabrikai, sandėliai, kad būtų sunkvežimiams aikštelės padarytos. Pas mus, Lietuvoj, tai išvis yra tragedija, šitam klausime yra tragedija“, – tikina Petras.

Ir nors šioje vietoje nėra vilkikų stovėjimą draudžiančių ženklų, tačiau prie kiekvienos gatvės konteinerių ar biotualetų nepristatysi. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas ragina gyventojus, pastebėjusius pažeidėjus, juos užfiksuoti. Tuomet lengviau bus išaiškinti šiukšlintojus ir juos nubausti. Panevėžyje šiukšlintojai drausminami ir pasitelkiant mobiliąsias vaizdo stebėjimo kameras.

REKLAMA

„Viešoj vietoj šiukšlinti negalima ir tai užtraukia atsakomybę, ir administracinę atsakomybę, ir už tai gresia bauda. Už pakartotinumus tos baudos tik didėja“, – komentuoja Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis.

Pirmą kartą pričiuptiems šiukšlintojams gali grėsti bauda nuo keliasdešimties iki 140-ies eurų. Nusižengus pakartotinai piniginę gali tekti patuštinti net 600-ais eurų.

tv3.lt

Tikrai Lietuva pasiskelbusi šalimi be tualetų. Pravažiuokit kaip turistai, Net degalinės ne visur gali visą autobusą norinčių į tualetą priimti. Vyriausybės lygiu niekas turizmu nesirūpina. Šalies kaip ir namų įvaizdis prasideda nuo tualeto. Tai ir virstam vientisu tualetu.
Siukšlinimas nera geras darbas.
Dabar pažiūrėkim i vairuotojų darbo sąlygas, žmonės gyvena 2-3kv.m. plote
Būtent gyvena savaitėmis netgi mėnesiais neretai ir dviese.Dabar pasidomėkit jeigu neklystu keliose išsivysčiusiose vakarų valstybėse šuns voljieras turi būti nemazesnis negu 16 kv/m.galbut ir Lietuvoje panašios taisyklės. Tai va visoje Europoje stengdamasi kazkaip gerinti tu zmoniu gyvenimo sąlygas ivestas mobilumo parketas, kad savaitgalius vairuotojai leistu viesbuciuose,sutrumpintas darbo laikas po kurio vairuotojas privalo grizti namo,gerinama infrastruktūra, irenginejamos stovėjimo aikštelės, kavinės, tualetai, skalbimo masinos,siuksledezes yra visur kas 10-50metru.
Dabar paziurekim i Panevėžį jeigu yra dideli sandėliai kur didelis vilkikų kiekis tai manyčiau butų privaloma irengti tualetus dušus siuksledezes ir t.t.
Ta privalo padaryti sandėlys, savivaldybe ar dar kazkas,bet ne vairuotojas.
Sėkmes visiems
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų