Juos metas rinkti dabar: medžių ir krūmų pumpurai naudingi sveikatai

Žolininkai sako, kad medžių ir krūmų pumpuruose sukaupta tokia gausybė naudingų medžiagų, kad tikrai pažadina po žiemos apsnūdusį žmogaus organizmą ir suteikia energijos. O kur dar pumpurų gydomosios savybės. O kauniečiai tikina, apie jų naudą žino, bet patys vartoti dažniausiai nedrįsta.

Žolininkas Marius Lasinskas žvalgosi po sodą, o uogakrūmiai jau krauna pumpurus – jie tikra energijos bomba.

„Juodieji serbentai yra mikro, makro elementų šaltinis, ypač vitamino C, kas yra labai svarbu mūsų imunitetui ir visai apsaugai, ir antioksidantų, visko, ko geriausio, augalas dabar turi pumpuruose“, – sako žolininkas Marius Lasinskas.

Vos patrynus juodųjų serbentų pumpurus, ore pasklinda jų stiprus aromatas. Tik jų nuskabyti visų nereikia, augalui pakenksite ir derliaus nebus – keletas pumpurų į arbatą ar salotas pats tas – ir kvapnu, ir sveika.

Pumpurai kaip prieskonis sakyčiau, pastiprinti organizmą po žiemos, kad mes atsigautume, sustiprėtume“, – pasakoja M. Lasinskas.

Po žiemos nusilpęs imunitetas, dažną puola ir peršalimo ligos. O pievose jau skleidžiasi šalpusniai ar pūkuotais pumpurais – kačiukais dabinasi gluosniai, blindės, karklai. Užplikius karštu vandeniu kelis minkštučius pumpurus ir palaikius 10 minučių pasiruošite intriguojančios ir naudingos arbatos.

„Kai pasakai, kad gaminsi kačiukų arbatą, tai užsinori. Tai mūsų gamtinis aspirinas. Gluosnio, karklų, blindžių galima naudoti ir pumpurėlius, ir lapus, ir žievę. Kai liulys iki kelių, dar temperatūros – tie pavasariniai sirgimai, tai tikrai išsaugosim ir vaikams labai naudinga“, – teigia M. Lasinskas.

O kauniečiai sako apie pumpurų naudą girdėję, bet patys prisirinkti ir paragauti nedrįsta, mieliau renkasi vaistažoles:

„Skaičiau, kad naudingi, bet dar neprisiruošiu kol kas. Aišku vitaminai, energijos duoda.“

„Arbatžoles tai geriu, arbatas, o pumpurų tai niekada nerinkau ir nenaudojau.“

O dabar pats tinkamiausias metas juos rinkti. Gamtoje jau išsiskleidė ir mažutėliai ryškūs moteriški lazdynų žiedai, tik juos sunku įžiūrėti, nusviro ir ilgi žirginiai – o jie ypač naudingi vyrams, tik turintiems alergiją žiedadulkėms reikia būti atsargiems.

REKLAMA

„Vyriškus žirginėlius, galite naudoti kaip mikro, makro elementų šaltinį, vyrams tai didžiulė nauda – vyriškų hormonų šaltinis, moterims nepadauginti, bet pastiprinti organizmą visai šeimai gerai yra“, – kalbėjo M. Lasinskas.

O įvairiausių spygliuočių pumpurai, ne tik pilni vitaminų, bet ypač palengvina kosulį, kuris esant permainingiems orams greit prikimba.

„Galima tiesiog sukramtyti, o kam rūgštingumas aukštas, tai atsargiai, gal valgio metu, ar į kokteilį arbatą, po žiemos tam kvėpavimui palengvinti, kai puola virusai, bakterijos apsunkina mums gyvenimą“, – sako M. Lasinskas.

Ir žolininkas siūlo pasidaryti štai tokį natūralų inhaliatorių, išsiskyrus eteriniams aliejams jis veikia kaip miško terapija – jį reiktų laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

Dar itin naudingi liepų, drebulių, beržų , kriaušių, vyšnių ar aviečių pumpurai. Visus pumpurus  galima vartoti šviežius, sudžiovinti ar užšaldyti, kad naudingos medžiagos išliktų kuo ilgiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų