Pavasaris pasaulyje: Vašingtono parke jau pražydo pirmieji įspūdingi sakurų žiedai

Pavasaris ir bundanti gamta – ne tik pas mus už lango. Vašingtone parke jau pražysta pirmieji rožiniai įspūdingų sakurų žiedai. Amerikiečiai skuba pasidžiaugti pavasarišku vaizdu, mat žiedams visiškai išsiskleidus – pareigūnai gali uždaryti parką. Tad kviečiame ir jus pasimėgauti bundančiu pavasariu.  

Žydras dangus, žaliuojanti žolė ir vėjo kedenamos pražystančių sakurų šakos… Amerikos sostinėje prasideda tikras pavasaris. O pasigrožėti šiuo vaizdu į parką sostinės centre pamažu traukia pavasario išsiilgę amerikiečiai. Kol kas parke pražydo dar ne visos sakuros, bet daugumą žiedų išsprogti gali jau artimiausiomis dienomis.

„Žiedkočio pailgėjimas yra tas laikas, kai pradedame matyti patį žiedą, bet dar nedaug spalvos. Netrukus žiedai bus pasirengę išsiskleisti. O dabar jau matome arba baltą, arba blankią rožinę spalvą“, – sako Nacionalinės parkų tarnybos atstovas Mike Litterst.

Nacionalinės parkų tarnybos prižiūrėtojai sako, kad jau kitą savaitę vaizdas čia bus pasakiškas:

„Norėtume atvykti čia kitą savaitę ir pamatyti daugiau žydinčių medžių.“

Tik štai gausaus lankytojų, būrio – kaip ir pernai, parko atstovai nelaukia ir žmonių nekviečia.

„Pernai, kai tik sušilo oras čia atėjo labai daug žmonių. Buvo sunku laikytis atstumo. Jei ir šiemet taip atsitiks – nesvarbu ar būsite vietinis, ar atvykęs – čia nepateksite“, – pasakoja M. Litterst.

Tad kol kas vietiniai skuba pasidžiaugti bent jau pradedančiais skleistis žiedais. Arba kurpia planus, kaip čia saugiai apsilankyti kitą savaitę:

„Mes su vyru čia tikriausiai ateisime 4 val. ryte. Pasigrožėsime saulėtekiu ir dingsime, kol nesusirinko minios arba kol parkas neuždarytas. Mus jau perspėjo, kad viską gali uždaryti, jei susirinks minios.“

Įprastai balandį čia vyksta ir sakurų žydėjimo festivalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų