Covid-19 keičia Padėkos dienos tradicijas: daugėja užsakymų

Donaldas Trumpas suteikė malonę Padėkos dienos paukščiui – kalakutui. Tiesa, šiemet amerikiečiams ši šventė – visiškai kitokia. Koronavirusas keičia Padėkos dienos tradicijas.

Kalakutas Kornas – laimingas paukštis. Prezidentas Donaldas Trumpas Padėkos dienos proga suteikia jam malonę.

Tad jis tikrai netaps tradiciniu šios šventės patiekalu. Kornas – jau 24-asis kalakutas, kuriam tuo metu Jungtinėms valstijoms vadovaujantis prezidentas suteikia malonę. Beje, skaičiuojama, kad per Padėkos dieną ant amerikiečių stalų atsiduria net 45 milijonai kalakutų.

„Pažiūrėkite į tą gražų, gražų paukštį. Jis toks laimingas. Tai tikrai laimingas paukštis“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Kadenciją baigiantis D. Trumpas Padėkos dieną Baltuosiuose rūmuose jau rytoj švęs paskutinį kartą, tačiau šiemet amerikiečiams ją temdo koronavirusas. Jo valdymo krizė bent iš dalies pakišo koją ir D. Trumpo perrinkimui.

„Per šią Padėkos dieną norime išsakyti beribį dėkingumą gydytojams, slaugytojams, sveikatos priežiūros darbuotojams ir mokslininkams, kurie susigrūmė su Kinijos virusu. Dėkojame už gydymą ir vakcinas, kurios jau netrukus sustabdys šią pandemiją“, – pasakoja D. Trumpas.

Amerikiečių šiemet prašoma susilaikyti nuo Padėkos dienos kelionių, nesiburti į didelį šeimos ratą. Restorano savininkai Santa Monikoje sako, kad žmonės priversti atsisakyti tradicijų – mažiau jų šiemet ketina kepti kalakutus, daugiau užsisako jau paruoštus štai tokius šventinius rinkinius dviem.

„Juk viso kalakuto dviem žmonėms per daug, tad užsimanėme ko nors skanaus – bet ne kepti didžiulį paukštį“, – teigia amerikietis Samuel Bass.

Tačiau kalakutą ar šventinius rinkinius įsigyti Amerikoje gali toli gražu ne visi. Štai tokios eilės Teksase ir kitose valstijose driekiasi prie Maisto banko davinių. Čia dalijami Padėkos dienos rinkiniai. Skelbiama, kad su koronavirusu kovojančioje šalyje net 54 milijonai žmonių susiduria su pinigų stygiumi maistui įsigyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų