Kaunietis Audrius apstulbo, kai bankomatas tiesiog prarijo 950 eurų: „Įdėjai į dėžutę, dėžutė užsidarė“

Į sąskaitą grynus pinigus įnešinėjęs kaunietis verslininkas kaltina bankomatą prarijus 950 jo eurų. Nors bankas aiškina, kad gyventojai su panašiomis problemomis susiduria retai, žmonių, kurie skundžiasi bankomatais, netrūksta. Daliai gyventojų pikta, kad jų bankų skyriuose nebeliko galimybės pasiimti ar įdėti grynųjų pinigų. Kaunietis verslininkas Audrius Chmieliauskas užsiima plytelių verslu. Iš klientų surinktus grynuosius pinigus reguliariai įneša į banko sąskaitą.

Rusija pareiškė: Europai neva tieks dujas per nepažeistą „Nord Stream 2“ giją

Maskva trečiadienį pareiškė esanti pasirengusi skubiai pradėti tiekti gamtines dujas Europai dujotiekio „Nord Stream 2“ nepažeista gija, paaštrėjus geopolitinei įtampai dėl neseniai užfiksuotų nuotėkių iš vamzdynų, jungiančių Rusiją su Vokietija. „Jei kolegos europiečiai priims reikiamus teisinius sprendimus dėl [„Nord Stream 2“] sertifikavimo.

VVT darbuotojų algos padidės – papildomai skirs daugiau kaip 5,5 mln. eurų

Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) įkainių keitimui, tai savivaldybei papildomai kainuos daugiau nei 5,5 milijonų eurų. Savivaldybė teigia, jog naujas finansavimas leis bendrovei pakelti darbuotojų atlyginimus, dėl kurių dydžio ketino streikuoti VVT profesinė sąjunga. Papildomi pinigai taip pat leis įmonei padengti išaugusias išlaidas už energiją bei užtikrinti keleivių pervežimo poreikius.

Kenos pasienio punkte – specialus rentgenas už 5,6 mln. eurų: rodo net cheminę krovinių sudėtį

Nuo šiol Kenos pasienio punkte prie Lietuvos sienos su Baltarusija krovininius traukinius tikrins nauja rentgeno sistema už pusšešto mln. eurų. Pravažiuojanti traukinį rentgenas nuskenuos, nufotografuos ir vaizdus perduos muitinės vaizdų analitikams. Anot specialistų, sistema geba parodyti net krovinių cheminę sudėtį, o pagal jų struktūrą ir spalvą, bus aiškiau suprasti, kas sudėta į vagonus.

Kuro kainos padidės dar labiau? Rusija ir kitos šalys įvykdė susitarimą

117
Naftą eksportuojančių valstybių organizacija (OPEC) ir jos sąjungininkai, tarp kurių yra ir Rusija, trečiadienį susitarė gerokai sumažinti naftos gavybą. Trylika valstybių vienijantis naftos kartelis ir dešimt jo sąjungininkų – vadinamoji OPEC+ grupė – susitarė nuo lapkričio sumažinti gavybą 2 mln. barelių per dieną, pareiškė Irano atstovas OPEC Amiras Hosseinas Zamaninia. Gavyba bus sumažinta labiausiai nuo COVID-19 pandemijos įkarščio laikų 2020 metais.

Nausėda rėžė Gabrieliui Landsbergiui: daugiau dirbk, mažiau mokyk

2375
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europai reikia priimti sprendimus dėl energetikos rinkos reguliavimo, bet negalima pamiršti, kad europiniai sprendimai nepakeičia nacionalinių.

Latvija dėl SGD pirkimo padidins nenumatytiems atvejams skirtą finansavimą 237 mln. eurų

Latvijos parlamento biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį pritarė pasiūlymui nenumatytiems atvejams iš biudžeto skirtą finansavimą padidinti 236,9 mln. eurų suskystintų gamtinių dujų (SGD) pirkimui. Siekiant užtikrinti Latvijos energetinį saugumą, 0,9 teravatvalandės (TWh) SGD pirkimui bus skirta 236 922 840 eurų.

Gitanas Nausėda: mokytojų atlyginimų didinimo tempai – nepakankami

Mokytojų atlyginimų didinimo tempas yra nepakankamas, nes jis nespėja su infliacija, teigia prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, dabartiniais tempais bus sudėtinga pasiekti pernai rugsėjį nacionaliniame partijų susitarime dėl švietimo įtvirtintą siekį, kad mokytojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio jau 2024-aisiais. „Mokytojo atlyginimai yra didinami, tačiau dabartinėmis aplinkybėmis jie didėja, deja, netgi mažiau, nei infliacija.

Nausėda įvertino naujas ES sankcijas Rusijai: tai yra žingsnis į priekį

Naujas Europos Sąjungos (ES) sankcijas Rusijai prezidentas Gitanas Nausėda vertina kaip „žingsnį į priekį“, jo mastą, pasak prezidento, bus galima vertinti ateityje. „Jis nuteikia, nuteikia, kad bus žengtas žingsnis į priekį, o koks didelis – pamatysime“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė šalies vadovas. ES susitarė dėl jau aštuntojo sankcijų Rusijai paketo po to, kai Maskva aneksavo keturis okupuotus Ukrainos regionus.

Būsimi pensininkai gaus mažiau pinigų, bet Nausėda ramina: tai trumpalaikiai svyravimai

Lietuvos pensijų fondams trečią ketvirtį iš eilės patiriant neigiamą grąžą, šalies prezidentas Gitanas Nausėda tokius rezultatus vadina trumpalaikiais svyravimais. „Tai yra trumpojo laikotarpio svyravimai ir aš labai tikiuosi, kad per ilgesnį laikotarpį iš tikrųjų mes pasieksime tą grąžą, kuri žmonėms yra būtina norint sukaupti tam tikras santaupas senatvei, nes pensijų fondai yra finansinis instrumentas, skirtas ilgam“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda. Šiemet.

Dirbti daugiau neapsimoka? Neturintiems stažo pensija padidėjo 79, o turintiems – 70 eurų

287
Pastaruoju metu kainos Lietuvoje auga bene sparčiausiai iš visų ES šalių. Jų augimą labiausiai turėtų justi pensininkai, gaunantys fiksuoto dydžio išmokas ir retai turintys galimybių užsidirbti papildomai. Vis dėlto per pastaruosius metus labiausiai išaugo tų asmenų pensijos, kurie per savo karjerą dirbo trumpiau ir neturi būtinojo stažo, kuris šiemet yra 32,5 metų. Ilgiau dirbę ir mokesčius mokėję gyventojai turi tenkintis dvigubai lėčiau didėjusia pensija.

Žinia vilniečiams: komensacijoms už malkas ar kitą kurą duos iki 160,7 euro už kubą

Artėjant šildymo sezono pradžiai, Vilniaus miesto savivaldybė nustatė didesnes kompensuojamo kietojo kuro sumas.  Be to, kompensacija bus skiriama ne tik malkoms, akmens angliai, durpių briketams ar suskystintoms dujoms iš balionų, bet ir medžio granulėms įsigyti, trečiadienį pranešė savivaldybė.

Vokietija niršta: apkaltino JAV ir kitas šalis dėl „astronominių“ dujų kainų

Vokietijos ekonomikos ministras trečiadienį apkaltino šalis, įskaitant Jungtines Valstijas, pernelyg brangiai parduodant gamtines dujas. „Kai kurios šalys, net ir draugiškos, kai kuriais atvejais pasiekia astronominį kainų lygį“, – laikraščiui „Neue Osnabruecker Zeitung“ pareiškė Robertas Habeckas. „Natūralu, kad dėl to kyla problemų, apie kurias turime kalbėtis“, – pažymėjo jis.

Ursula von der Leyen: ES „pasirengusi diskutuoti“ dė importuojamų dujų kainų lubų

Europos Sąjunga (ES) yra „pasirengusi diskutuoti“ dėl importuojamų dujų kainų viršutinės ribos, siekdama sumažinti sparčiai augančias energijos sąnaudas, trečiadienį pareiškė Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyer. Europos Parlamentui pasakytas komentaras žymi tono pasikeitimą ES po to, kai galingiausia ES šalis Vokietija išreiškė susirūpinimą, jog žema kainų riba gali atgrasyti tiekėjus, kurie verčiau rinksis pelningesnius regionus.

Užbaigti akvatorijos ties SGD terminalu valymas: darbai kainavo 136 tūkst. eurų

Praėjusią savaitę pradėti sąnašų valymo darbai suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo akvatorijos dalyje užbaigti, trečiadienį pranešė Klaipėdos uosto direkcija. Darbų metu iškasta apie 26 tūkst. kubinių metrų sąnašinio grunto. Šie darbai direkcijai kainavo 136 tūkst. eurų. Akvatorijos valymo darbus ties SGD terminalu atliko danų įmonė „Rohde Nielsen“, su kuria 2020 metais pasirašyta sutartis.

142 mln. eurų iš „Litgrid“ elektros perkrovų pajamų bus grąžinta vartotojams

Iš Lietuvos elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ šiemet gautų perkrovų pajamų 142 mln. eurų bus grąžinta vartotojams sumažinant perdavimo tarifą.  Pritarus Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT), kitais metais elektros perdavimo tarifas mažės 4,3 proc. iki 0,65 cento už kilovatvalandę, pranešė „Litgrid“. Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Roko Masiulio, per aštuonis šių metų mėnesius bendrovė gavo 177 mln.

Siūlo atsisakyti šildymui naudojamo kietojo iškastinio kuro

Aplinkos ministerijai pasiūlius nuo 2025 metų atsisakyti šildymui naudojamo kietojo iškastinio kuro, šio tikslo pasiekti padėtų Lietuvoje uždrausta prekyba anglimis ir durpėmis, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.  „Kaip kaliošų negalima deginti arba impregnuotos medienos deginti, nes tai yra kancerogenai, taip ir su kietu išgautu kuru, bet iš esmės bus draudimas parduoti šalyje anglį ir durpes deginimui“, – trečiadienį Vilniuje žurnalistams sakė S. Gentvilas.

Ukrainos centrinio banko vadovas pranešė apie atsistatydinimą

Ukrainos centrinio banko vadovas antradienį pranešė, jog traukiasi iš pareigų dėl sveikatos problemų. „Įteikiau atsistatydinimo prašymą ir paprašiau Ukrainos prezidento jį patenkinti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Ukrainos nacionalinio banko vadovas Kyrylas Ševčenka. Jis paaiškino, kad sunkų sprendimą atsistatydinti priėmė dėl su sveikata susijusių problemų, kurių nebegalima ignoruoti.

Pramonės įmonės gali kreiptis dėl 40 mln. eurų paramos energetikos technologijoms

Nuo ketvirtadienio Lietuvos pramonės įmonės gali teikti paraiškas dėl 40 mln. eurų valstybės paramos diegiant energiją taupančias ir atsinaujinančią energiją gaminančias technologijas. Maksimali subsidijos suma – 10 mln. eurų, trečiadienį pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Valstybės parama skiriama siekiant padėti paspartinti energijos vartojimo efektyvumo didinimą įmonėse, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Seimas siūlo natūralų vyną leisti pilstyti į ne didesnę nei 3,5 litro plastiko tarą

Nuo kitų metų sausio verslui siūloma leisti lietuvišką natūralios fermentacijos vaisių ar uogų vyną arba jo gėrimus pilstyti į ne didesnę negu 3,5 litro plastiko tarą. Anksčiau siūlyta leisti naudoti iki 5 litrų tarą.  Tačiau tokią Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą Seimui teikęs konservatorius Andrius Kupčinskas persigalvojo ir registravo naują pataisą.
Į viršų