Trumpas ir vėl suteiks malonės žodžius dviem kalakutams

Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas prieš Padėkos dieną pareiškė daugiau netrukdysiantis valdžios perdavimo procedūroms ir nurodė tarnyboms pradėti bendradarbiavimą su demokrato Joe Bideno komanda. Tiesa Trumpas vis dar nepripažįsta pralaimėjęs rinkimus. Tuo metu į Vašingtoną atkeliavo du kalakutai, kurie šiandien tikisi išgirsti Donaldo Trumpo malonės žodžius ir išvengti šventinio stalo.

Raudonas kilimas, pozavimas kameroms, liokajai ir prabangūs apartamentai Vašingtone „Willard Intercontinental“ viešbutyje, visai netoli Baltųjų Rūmų. Šių metų laimingiausiais Amerikoje kalakutai – Kobu ir Kornu.

Žinoma, laimingi jie ne dėl viso blizgesio ir prabangos – visa tai jiems nė motais. O todėl, kad šių metų Padėkos dienos proga šie Kobas ir Kornas neatsidurs ant kieno nors stalo. Nebent Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas sulaužytų nuo 1989-ųjų gyvuojančią tradiciją. Iki tol Amerikos prezidentams dovanojami Padėkos dienos kalakutai įprastai būdavo suvalgomi. Į Vašingtoną iš Ajovos valstijos kalakutai atvyko malonės suteikimo ceremonijos Baltuosiuose Rūmuose išvakarėse.

„Manau tai bus puikus renginys, nes dievaži – 2020-ieji buvo iššūkis. Ir COVID, ir gaisrai, ir ekonominė suirutė“, – sako Nacionalinės kalakutų federacijos pirmininkas Ron Kardel.

Malonės suteikimo kalakutams ceremonija prasidės šiandien popiet Vašingtone. Mūsuose bus vėlus vakaras. O štai prieš dvejus metus Donaldas Trumpas suteikdamas malonę vienam iš kalakutų, panašu, išpranašavo ateitį.

„Nugalėtojas išrinktas sąžininguose ir atviruose rinkimuose, Baltųjų rūmų tinklapyje. Tai buvo sąžiningi rinkimai. Deja Carrots nesutiko pripažinti pralaimėjimo ir reikalavo perskaičiuoti balsus. Mes vis dar su juo kariaujame, bet turiu pranešti, kad sprendimas priimtas: Carrots, man gaila pranešti, bet rezultatai nepasikeitė“, – pasakoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Prezidento dviejų metų senumo juokas primena tai, kas Amerikoje tęsiasi pastarąsias tris savaites: Trumpas nepripažįsta pralaimėjęs prezidento rinkimų ir teismuose bando įrodyti, jog balsavimas buvo suklastotas Joe Bideno naudai.

Tiesa vakar Mičigano valstijos balsų auditorių komisijai patvirtinus Joe Bideno pergalę valstijoje, ir užsivėrus dar vienai Trumpo komandos galimybei užginčyti rinkimus – prezidentas nurodė JAV Bendrųjų paslaugų administracijos vadovei Emily Murphy pradėti iki šiol delstas valdžios perdavimo Joe Bideno komandai procedūras.

REKLAMA

„Mūsų byla TVIRTAI tęsiasi, mes dar gerai pakovosime ir tikiu, kad nugalėsime! Ir vis dėlto, vardan mūsų šalies labo, rekomenduoju Emily ir jos komandai daryti viską, ko reikalauja protokolai. Savo komandai įsakiau daryti tą patį“, – teigia D. Trumpas.

O kol Joe Bidenas ir Kamala Haris formuoja savo Baltųjų rūmų komandą ir ruošiasi valdžios vairo perėmimui – prie Baltųjų rūmų Šiaurinio portiko sustoja karieta su vešlia žalia egle. Ketvirtadienį atšventusi Padėkos dieną, pirmoji ponia Melania Trump pradės rūpintis prezidento rezidencijos papuošimais. 6 m aukščio žaliaskarė iš Vakarų Virdžinijos bus pastatyta ir papuošta Baltųjų rūmų Mėlynojoje salėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų