Niūri prognozė: greitai vienu metu palatose gulės 2000 koronavirusu sergančių lietuvių

2272 naujos COVID-19 infekcijos. Tokį rekordinį kiekį atvejų per vakar aptiko Lietuvos laboratorijos. Pagrindinės COIVD-19 pacientus gydančios ligoninės toliau sparčiai pildosi. Prognozuojama, kad greitai vienu metu palatose gulės 2000 sergančių Lietuvos gyventojų.

„Reikės, ko gero, peržiūrėti prognozes, nes situacija tikrai nėra gera, ji praeitoje paroje rekordinė. Šiuo metu ligoninėje yra apie 120 pacientų, reanimacijoje 23. Taip pat apie 130 gydomi regioninėse ligoninėse“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Remigijus Mažeika.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje šią savaitę naujų COVID-19 pacientų skaičiai svyruoja nuo keliolikos iki dvidešimt žmonių per parą. Mokslininkų prognozės žada, kad Šiaulių regione dėl COIVD-19 greitai vienu metu ligoninėse gulės apie 300 pacientų. Miestas ruošiasi šiam scenarijui, daro viską, kad regione nepritrūktų gydytojų ir slaugytojų.

„Ne lovų skaičius mums yra problema. Mums problema yra personalas šiandieną“, – pasakoja R. Mažeika.

Ligoninės vadovui labiausiai gaila, kad dalis gyventojų, kol neatsiduria palatoje, nesupranta COVID-19 grėsmės.

„Tikimės, kad visuomenė išgirs ir supras, kad labai rimta situacija. Tie, kurie patenka į ligoninę, jie tada supranta, kokia bėda čia yra nutikusi. Blogai, kad tik tada supranta. Iš mūsų patirties yra, kad pacientai dar vis tiktai, net ir tie, kurie turi simptomus, kurie yra sergantys, jie vis dar eina į darbą, tai yra visiškai nepriimtina“, – teigia R. Mažeika.

Šiuo metu Lietuvos ligoninėse guli pusantro tūkstančio COVID-19 pacientų. Naujausios prognozės žada, šis skaičius šalyje gali šoktelėti iki 2000. Priežasčių manyti kitaip kol kas nėra. Per vakar nuo COVID-19 mirė dar 16 žmonių. Lietuvos laboratorijos aptiko 2272 naujas infekcijas. Tai naujas rekordas.

REKLAMA

„Situacija yra rimta. Tikrai rimta. Ar ji nusistovėjusi, tai laikas parodys. Kol kas kreivė kaip ir stabilizuojasi naujų atvejų, bet kol kas ji išlieka rimta. Ir lovų užimtumas siekia pagrindinėse ligoninėse 90 procentų. Atraminėse ženkliai mažesni skaičiai. Mes tikrai dar turim rezervų, bet tikrai turim įtampų su personalu“, – kalbėjo Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius.

„Kartais mes sulaukiam tokių priekaištų iš artimųjų, kad atveža pacientą. Pacientą įvertina skubios pagalbos gydytojas arba infekcinių ligų specialistas. Pristatęs diagnozę, surašęs rekomendaciją, išsiunčia tą pacientą, kuris atvyko Vilniuje į infekcinių ligų priėmimo skyrių, tačiau gydymui nusiunčia į Ukmergę, Molėtus, Antakalnio ligoninę, kartais į Alytų. Sulaukiam priekaištų iš artimųjų, kodėl taip yra nusprendžiama, bet iš tiesų tai yra dėl to, kad lovų skaičius yra labai ribotas“, – sako Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuso vadovė Ligita Jančorienė.

Tiesa, Sveikatos apsaugos ministerija toliau kartoja, kad situacija stabili. Panašus sergamumas ir naujų atvejų skaičių šuoliai fiksuojami kiekvieną savaitę.

„Labai atsargiai vertiname tą stabilizaciją, ir matot, kad skaičiai svyruoja, šokinėja. Aišku, jie priklauso ir nuo atliekamų tyrimų skaičiaus. Kuo daugiau tyrimų yra atliekama, tuo daugiau užfiksuojama ir užsikrėtimo atvejų. Ką mes ir matom statistikoje. Nenorėkime, kad per savaitę ar dvi viskas grįžtu į normalias vėžes, daug žmonių yra užsikrėtę, dalis nežino, kad yra užsikrėtę“, – pasakoja laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Anot epidemiologų, nors dauguma COVID-19 pacientų žino, kad užsikrėtė, po kontakto su jau užsikrėtusių asmeniu net trečdalis atvejų yra visiškai neatsekami.

„Jeigu skaičiai pradės kristi, vertinsime kaip pakankamą, jeigu skaičiai liks tokie patys aukšti ir išliks toks pat didelis krūvis gydymo įstaigoms, teks priemones griežtinti, bet koks bus tas sugriežtinimas, šiandien aš dar negalėčiau pasakyti“, – teigia A. Veryga.

Kitą savaitę Veryga planuoja siūlyti Vyriausybei pratęsti karantiną, trumpiausiai dar trims savaitėms. Tikėtina, kad didžiąsias metų šventes Lietuva gali sutikti karantine. Jei bus griežtinami ribojimai, neatmetama galimybė, kad Vyriausybė labiau ribos didžiųjų Lietuvos prekybos centrų veiklą, taip kaip šiuo metu daro Latvijos valdžia.


Rašyti komentarą...
R
Raseiniai
2020-11-20 20:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai daug neatsakingų tėvų veda sergančius vaikus....niekas mokyklose nematuoja temperatūrų ir nežiuri ar neserga..kol vieną dieną praneša- klasėje simptominis covid!!izoliuokitės...
Atsakyti
0

M
Mama
2020-11-20 20:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik į darbą eina sirgdami, bet ir į ugdymo įstaigas!!! Niekas neprašo jūsų to biuletenio!! Bet palikite normaliems tėvams teisę saugoti savo vaikus ir artimuosius! Arba turi būti vien tik nuotolinis arba galimybė tėvams ugdyti savarankiškai, kol tokia rimta situacija šalyje!
Atsakyti
0

R
Rimas
2020-11-21 00:13:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžia įvedė tą savo pseudokarantiną pusinį tik priversta, o ne todėl, kad nori rūpintis žmonių sveikatą. Reikia iki galo daspausti valdžią, kad įvestu tikrą karantiną. Padėti užsikrėtusių vaiko tėvams parašyti pareiškimą teismui, kad nusikaltėlius prievarta privertusius vaiką eiti į mokyklą-viruso židinį patrauktų baudžiamojon atsakomybėn su ieškiniu 10 milijonų eurų išmokant iš savo kišenės, o tai gąsdina su savo vaiko teisėm biurokratinėm, visiškai ignoruodami vaiko teisę į sveikatą ir gyvybę
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų