Dėl koronaviruso vokiečiai sumanė neįprastą Kalėdų miestelį

Koronavirusui paralyžiavus Europos gyvenimą, vokiečiai sugalvojo, kaip neprarasti Kalėdų laukimo nuotaikos. Bavarijoje atidarytas pravažiuojamas Kalėdų miestelis, kuriame žmonės neišlipdami iš automobilio gali mėgautis meduoliais, riestainiais ir karštu vynu.

Nors iki Kalėdų dar 42 dienos Lanshuto miestelyje, netoli Miuncheno, šventinės nuotaikos netrūksta. Tiesa, sniegas čia kol kas dirbtinis, o Kalėdinis miestelis, kuris Vokietijoje statomas kone kiekviename didesniame miestelyje, kitoks nei įprasta. Dėl koronaviruso ribojimų ir šalyje įvesto dalinio karantino, lankytojai jame pasimėgauti tradiciniu pupelių troškiniu, dešrelėmis, meduoliais ir kitais saldumynais, gali tik neišlipdami iš automobilio. Kol vairuotojas vinguriuoja tarp išpuoštų medinių namelių automobilio keleiviai gali ir gurkšnodami karštą vyną.

„Tai buvo spontaniška idėja, kilusi antro karantino metu. Pamaniau, kad kai kurie restoranai veikia pravažiavimo principu, tad kodėl negalėtų Kalėdų miestelis? Prireikė savaitės viską suorganizuoti, o šiandien jau atsidarėm“, – sako Kalėdinio miestelio organizatorius Patrick Schmidt.

Vokietijoje, kasmet atsidaro apie 2500 Kalėdinių miestelių. Jų pamatyti iš viso pasaulio atvyksta apie 160 milijonų turistų. Šiemet meduolių ir keptų kaštonų prekeiviams laukia sunki žiema – daugelis Kalėdinių mugių, kaip ir restoranai, muziejai, teatrai ir barai, uždaryti. Neatvyks ir minios turistų. Visgi, pravažiuojamu šventiniu miesteliu patenkinti vokiečiai džiaugiasi, kad jam atsidarius šventinio laukimo nuotaika čia tikrai pakilo.

„Geriau ir būti negalėjo tokiu metu, kai vaikščioti uždrausta“, – pasakoja lankytojas Manfred Graf.

Šiomis dienomis Vokietijoje vidutiniškai fiksuojama beveik 20 tūkst. naujų užsikrėtimų koronavirusu per parą, tad šalies sveikatos apsaugos ekspertai abejoja, ar šalis per šventes galės sumažinti įvestus ribojimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų