Apie proveržį dėl vakcinos skelbia dvi Kinijos biotechnologijų milžinės

Su antrąja koronaviruso banga kovojanti Airija nesnaudžia ir jau nuo rytdienos šalyje įveda griežtą karantiną. Ji – pirmoji Europos Sąjungos šalis pakartotinai įvedanti visuotinė karantiną. Tuo metu pasaulyje ir toliau tęsiasi mokslininkų varžybos kuriant vakciną nuo koronaviruso. 

Nors šiuo metu koronaviruso plitimą stabdančius ribojimus taiko dauguma Europos Sąjungos valstybių, Airija tampa pirmąja Bendrijos šalimi, grįžtančia prie visuotinio karantino. Žmonėms nuo savo gyvenamosios vietos bus leidžiama nutolti tik per penkis kilometrus, visi, kas gali privalės dirbti iš namų, bus draudžiami draugų ir šeimos narių susibūrimai.

Šalyje duris užvers visos nebūtinų prekių parduotuvės, pramogų ir laisvalaikio vietos. Barai, restoranai ir kavinės galės siūlyti maistą tik išsinešti. Tiesa, mokyklos liks atidarytos.

„Neleisime, kad mūsų vaikų ir jaunimo ateitis taptų dar viena šio viruso auka. Jiems reikia ir toliau mokytis“, – sako Airijos premjeras Michael Martin.

Šalies premjeras skelbia, kad ribojimai Airijoje įsigalios naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ir bus taikomi mažiausiai šešias savaites.

„Suprantu ir asmeniškai jaučiu, kad daugeliui tai sukels nepasitenkinimą, vienišumo jausmą, galbūt netgi neviltį. Dienos trumpėja, darosi vis šalčiau. Bet prašau prisiminti, kad net ir žiemą yra vilties ir šviesos. Ir jei mes per ateinančias savaites susiimsime, yra vilties, kad Kalėdas švęsime prasmingai“, – pasakoja M. Martin.

Britų mokslininkai imasi naujo eksperimento – pirmojo tokio pasaulyje. Jie ieško 18–30 metų savanorių, nesergančių širdies ligomis, diabetu ar nekenčiančių nuo nutukimo, kuriuos apkrės koronavirusu ir aiškinsis, kokio viruso kiekio reikia, kad žmogus užsikrėstų.

REKLAMA

Programos „Human Challenge Programme“ tyrėjai tikisi, kad eksperimento rezultatai taip pat padės išsiaiškinti, kokie galėtų būti koronaviruso gydymo metodai ir kaip galėtų veikti vakcinos.

Beje, šiuo metu pasaulyje vakciną nuo koronviruso išrasti mėgina daugiau nei 170 mokslininkų komandų, tačiau tik vienuolika jų jau įžengė į trečiosios fazės – paskutinės prieš vakcinos patvirtinimą – bandymus. Šiandien apie sėkmingus rezultatus paskelbė dvi kinų kompanijos – „Sinovac“ ir „Sinopharm“.

„Sinovac“ plataus masto vakcinos tyrimus atliekanti Brazilijoje, Indonezijoje ir Turkijoje skelbia, kad bent Brazilijos rezultatai rodo, kad vakcina saugi ir reikšmingo šaltinio poveikio 9000-iams savanorių nesukėlė, tačiau – imuninį atsaką kovai su virusu. Tiesa, dar reikia gerų rezultatų iš Turkijos ir Indonezijos.

„Perspektyvos ganėtinai geros, bet negalime pasakyti datos, kada jau turėsime vakciną. Visgi labai tikimės, kad ją įregistruoti pavyks iki šių metų pabaigos“, – teigia brazilų mokslininkas Dimas Covas.

Tuo metu kitą vakciną kurianti „Sinopharm“ tikina, kad yra pasirengusi kitąmet pagaminti milijardą vakcinos dozių.

„Iki šiol 60 tūkstančių žmonių jau gavo mūsų vakciną. Joks šalutinis poveikis nepasireiškė. Preliminarūs rezultatai rodo, kad ji saugi ir gera“, – kalbėjo Kinijos vyriausybės atstovas Tian Baoguo.

Dauguma ekspertų mano, kad vakcina nuo koronaviruso plačiai prieinama bus tik kitų metų viduryje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų