Mariaus sūnus merdėjo, o medikai vaiko neoperavo – laukė Covid-19 testo rezultato

Vilnietis Marius Ablačinskas šiandien dėkoja Dievui, kad gali apkabinti savo sūnų. Trūkęs vaiko apendicitas vos nesibaigė didele bėda. Medikai vaiko neoperavo, kol negavo neigiamo Covid-19 testo rezultato. Tačiau pasirodo, kad Mariaus sūnus galėjo būti operuojamas iškart net ir negavus koronaviruso testo rezultato. Plačiau šia situacija domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Apendicitas buvo ūminis, gangrenuojantis, su skysčiais vidiniuose organuose. Apendicitas buvo jau plyštelėjęs“, – laidoje „Karštai su tv3.lt“ pasakojo vaiko tėvas M. Ablačinskas.

Medikai vietoj to, kad staigiai operuotų ūminį apendicitą, laukė net pusę paros. Jie delsė, nes laukė koronaviruso testo rezultato.

„Chirurgas vaiką apčiupinėjęs visaip, padaręs keletą specialių judesių, pratimų pasakė, kad jam ir be echoskopijos aišku, kad vaikui apendicitas. Bet mes toliau laukėme testo – pirma, antra, niekas dar mūsų niekur neveža... Ėmiau triukšmauti, bet niekas manęs ten pernelyg neklausė.

Atnešė vaikui dvi tabletytes ir pasakė jas sugirdyti. Laimė, aš jų negirdžiau, nes, kaip vėliau paaiškėjo, jei būčiau sugirdęs, tai dar būtų reikėję jį praplaudinėti. Ten buvo kažkokios tabletės, kurių poveikio negali būti operuojant“, – toliau pasakojo ponas Marius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mariaus sūnus merdėjo, o medikai vaiko neoperavo: tėvas buvo praradęs viltį

Laikas bėgo, o Mariaus sūnus ėmė jaustis vis blogiau. Marius iš pradžių labai jaudinosi, vėliau labai pyko, o galiausiai pasijautė beviltiškai – prarado bet kokią viltį sulaukti pagalbos. Esą kad ir kaip jis stengėsi atkreipti dėmesį į savo sūnų, medikai nieko nedarė iki kol negavo testo rezultato.

REKLAMA

Praėjus net dvylikai valandų vaikas pagaliau buvo išoperuotas. Tačiau ir tai pavėluotai. Nors sunkių komplikacijų Mariaus sūnus išvengė, vis tiek viskas galėjo baigtis ir geriau.

„Viskas baigėsi, mano laimei ir vaiko laimei, laimingai. Iš tikrųjų, kaip aš suprantu, galėjo baigtis ir dar geriau, nes mums ir buvo aiškinta, kad yra tarsi trys ligos vystymosi stadijos. Pirma, kai tu laiku sustabdai, išoperuoji, išpjauni, išimi – viskas, rytoj greičiausiai išvažiuoji namo. Antra stadija, kai būna bloga, tada trys skylutės, išpjauni, išvalai ir savaitę geri antibiotikus. Trečia stadija, kai labai blogai – tada sovietinis pjūvis, daug rimtų reikalų vidaus organuose ir nežinia, kokia tolimesnė vystymosi eiga, galbūt komplikacijos. Tai mūsų atveju buvo antroji stadija, kai savaitę turėjome gerti antibiotikus“, – pasakojo Marius.

Mariui iki šiol neaišku, ko delsė medikai, ar buvo būtina laukti Covid-19 testo rezultatų.

„Aš kalbėjau su sveikatos apsaugos viceministre, kuri mane patikino, kad tikrai tokia tvarka negalioja. Mes ir paties skyriaus vedėjo paklausėme, ar galėjo būti operuojamas mano vaikas, tai jis patikino, kad taip, nes neva ligoninė yra pasiruošusi ekstriniams atvejams. Kitaip tariant, ūmaus apendicito atveju jis galėjo būti operuotas net esant teigiamam koronaviruso rezultatui. Tai kodėl visgi reikėjo išlaukti neigiamo tyrimo? Va čia buvo didysis klausimas ir atsakymo aš negavau“, – tikino Marius Ablačinskas.

Pasak M. Ablačinsko istoriją išgirdusio sveikatos apsaugos ministro, šiuo atveju greičiausiai klaidą padarė medikai.

REKLAMA

„Tai tiesiog buvo medikų klaida, dėl ko tokia situacija susiklostė. Ir jų būdavo iki koronaviruso. Būdavo tokių situacijų, kada kažką ne taip padarydavo, pražiūrėdavo“, – situaciją laidoje „Karštai su tv3.lt“ komentavo Aurelijus Veryga.

Visą reportažą pamatykite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūėrkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
M
Moteris
2020-10-23 11:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu testas teigiamas, operuoti negalima? Kas tada belieka? Mirti?
Atsakyti
0

B
Bordakas
2020-10-23 11:47:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dedi kauke, pirštines, chalata ir operuoji, kame problema, siaip ar taip operacinej turi buti sterilu. Bet vyksta genocidas. Ligoniu ir senuku nereikia..
Atsakyti
-4

L
Laima
2020-10-23 11:14:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
medikai nuolat klysta ir jiems viskas leidžiama
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų