Keičiasi tvarka: suvienodino kada, kas ir kaip gali lankyti ligonius

Karantino įvedimo klausimas su rinkimais nesusijęs. Taip į pasklidusius gandus po Vyriausybės posėdžio reaguodamas pareiškė Saulius Skvernelis. Anot premjero, bus ar nebus Lietuvoje įvestas karantinas, spręs ne rinkiminės kovos, o sergamumo rodikliai, kurie Lietuvoje ir toliau išlieka aukšti, tačiau, anot Skvernelio, nėra ir patys blogiausi. Lietuvoje šiandien vėl fiksuota daugiau nei 100-as naujų infekcija užsikrėtusių žmonių.

„Spalio 16-ą ir aš girdėjau, kad tikrai bus paskelbtas karantinas. Tai yra visiška netiesa“, – sako S. Skvernelis.

Taip S. Skvernelis neigia gandus apie naujo karantino įvedimą Lietuvoje. Artėjant rinkimams COVID-19 atvejus Lietuva skaičiuoja ne dešimtimis, o šimtais. Turintys koronavirusą šiandien šalyje sužinojo dar 115-a žmonių. Anot premjero, tai, kad Vyriausybė neskelbia visuotinio ar vietinio karantino atskiruose miestuose, visiškai nesusiję su spalio 11-ąją vyksiančiomis lenktynėmis dėl Seimo nario mandatų.

„Turint didelius koronaviruso augimo skaičius, turint nebe židinius, bet visuotinį paplitimą šalyje, neatsekant kontaktų, tai tokios sąlygos leistų įvedinėti karantiną. Situacija yra tikrai gera ir šiandien kalbėti mes galime tik tai apie rekomendacijas. Jeigu valstybei apsaugant žmonių gyvybę ir sveikatą, ūkį, ekonomiką tokių sprendimų reikės, tai Vyriausybė tokius sprendimus priims, neatsižvelgdama į jokias aplinkybes susijusias su politinėmis batalijomis“, – pasakoja S. Skvernelis. 

REKLAMA

Kol sergamumo rodikliai, anot Skvernelio, Lietuvoje pakenčiami, Vyriausybė šalyje įvedinėja mažiau reikšmingas prevencines priemones.

Pavyzdžiui, iki šiol kiekviena šalies ligoninė savo nuožiūra pati spręsdavo kaip COVID-19 pandemijos metu giminaičiai lankys skyriuose gulinčius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusprendė taisykles, kada, kas, ką, kaip gali lankyti, suvienodinti.

„Praktikos labai skirtingos būdavo ir būdavo tokių laiškų, tai pacientai siųsdavo, artimieji su įvairiausiais klausimais, tai būdavo sudėtinga į juos atsakyti, konkrečiu atveju apsispręsdavo įstaigos vadovas. Tam, kad būtų paprasčiau įstaigoms ir aiškiau tiems pacientams, dėl to ir buvo bendros rekomendacijos patvirtintos“, – teigia ministras Aurelijus Veryga.

Palatose sergančius artimuosius bus galima lankyti tik su gydytojo, ligoninės skyriaus vadovo leidimu. Lankyti artimuosius bus draudžiama turint peršalimui, gripui ar COVID-19 būdingų simptomų. Prieš ir po vizito bus privaloma dezinfekuoti rankas. Nosį ir burną dengiančių kaukių dėvėjimas taip pat būtinas.

Lankyti ligonius bus galima ne dažniau nei 3 kartus per savaitę. COVID-19 sergančius artimuosius bus galima pamatyti tik tada, jei jų gyvybei kilo pavojus. Vienu metu palatoje nepriklausant nuo lovų skaičiaus galės būti tik vienas lankytojas. Vizito trukmė ne ilgesnė nei 15 minučių.

„Kuo dažnesnis yra lankymas, net jei žmogus ir būtų testuotas, pasidaręs testą, turėtų jį neigiamą, dar nereiškia, kad jis yra neužsikrėtęs. Kuo mažesnis lankymas, tuo mažesnė tikimybė, kad virusas bus įneštas į gydymo įstaigą“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas sako, kad panaši tvarka galiojo ir anksčiau.

„Naujiena yra ta, kad atvykus lankyti pacientą, privaloma registracija, kur gydymo įstaigos yra įpareigotos registruoti lankytojus ir šita informaciją saugoti 21-ą dieną. Per savaitę ne daugiau trijų kartų ne ilgiau 15 minučių. Jeigu tai yra daugiavietė palata, tai palatoje vienu metu negali būti daugiau nei 1 lankytojo. Surinktos iš visų ligoninių tvarkos, jos yra unifikuotos ir iš visų tvarkų padaryta viena tvarka absoliučiai visoms gydymo įstaigoms“, – sako A. Skorupskas.

Iš 115 naujų koroanaviruso atvejų 63 atvejai siejami su protrūkiais. 21-as asmuo užsikrėtė po kontakto su jau sergančiais asmenimis, kurie nesiejami su jokiais židiniais. Dar 26-ių asmenų ligos kelias nėra žinomas. Didžiausias dėmesys ir toliau skiriamas Raseiniams, kur planuojama atidaryti papildomą COVID-19 patikros punktą.

„Raseiniai yra numeris vienas, didžiausias susirgimų skaičius, kuris kelia daugiausiai problemų. Tikrai nebereikia jokių renginių, masinių renginių, nei atvirose, nei uždarose patalpose. Riboti asmenines šventes, nesilankyti viešose vietose, kiek tai įmanoma“, – pasakoja S. Skvernelis.

„Bendravom kaip tik su Raseinių meru, ten papildomas punktas yra suplanuotas, bus atidaromas. Toks labai agresyvus testavimas taikomas. Ieškoma žmonių, tokiu būdu bandoma sugaudyti maksimaliai užsikrėtusiųjų“, – teigia A. Veryga.

Tam, kad intensyvesnio testavimo logika pasiteisintų reikia turėti, ką tirti. Raseinių valdžiai reikės įtikinti visus savo gyventojus eiti tirtis profilaktiškai.


Rašyti komentarą...
f
feikas
2020-09-30 21:03:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Škes nebus spalio 16d. paskelbtas karantinas, nu gerai, bus 17 tada, bet bus ane?Jau liepos mėn. kalbėjo apie šitą datą, vadinas viskas suplanuota, paskui suplanuosit skiepus dar kokius privalomus, nes reiks juk nupirkt juos, o kad neismest, reiks suskiepyt, o kas ten tuose ale skiepuose, vienas velnias žino, juk tam reikalingi ne vieni metai tyrimų, kad įsitikint, kad jie nepadarys daugiau žalos, nei naudos, bet tai nesvarbu, viskas remias į pinigus: yra pinigų- yra žmogus, nėra jų, žmogaus irgi nebėr...Va taip va.
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2020-09-30 21:20:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada Veryga įrodys, kad yra virusas covid-19???? Kur faktai, kur įrodymai, kur tyrimai, kur sertifikatai kokie nors???? Ar manot, kad veryga ir SS pirmininkas pasakė ir viskas? Ne, to neužtenka!!! ĮRODYMAI ,VISI, SU KAUPU!!! PSO ŠARAŠKINO KONTORA MUMS NELYGIS!!!
Atsakyti
-1

B
Blaivininkas
2020-09-30 21:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės bijo koronaviruso, bet Sosnovskio barštis pavojingesnis.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų