Dėl orų – sinoptikų perspėjimas: štai, kas laukia

Artimiausiomis dienomis temperatūra nukris iki 13 laipsnių šalčio. Šiandien vietomis truputį pasnigs. Kai kur tvyros rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, nestiprus. Aukščiausia temperatūra 0–5 laipsniai šalčio. Sekmadienio naktį vietomis, daugiausia Pietryčių Lietuvoje, dieną daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Naktį kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, vidutinis. Temperatūra naktį 5–10, kai kur pragiedrėjus iki 13 laipsnių šalčio, dieną 3–8 laipsniai šalčio.
Orai Prieš 6 val.

Profesorius pasakė, kokios žiemos laukti: kailinių dar nepaslėpkite spintoje

Nors gruodžio 1 d. prasidėjo kalendorinė žiema, gamtoje ji pasirodė kur kas anksčiau. Apie tai, ko sulauksime šį mėnesį ir kokios galime tikėtis likusios žiemos, papasakojo klimatologas prof. dr. Arūnas Bukantis.   Šiandien pirmoji kalendorinės žiemos diena. Gamtoje ji prasidėjo anksčiau: jau buvo ir plikledžio, ir šaltuko, ir pūgų. Ar tokie orai, kokie buvo paskutines porą savaičių yra norma tokiam laikui? Ir taip, ir ne.
Orai Prieš 18 val.

Įspėja norinčius lipti ant ledo: stipriai rizikuojate

Kai kuriuose vandens telkiniuose pradėjus formuotis ledui, ugniagesiai gelbėtojai ir sinoptikai įspėja, kad ledas dar plonas ir nesaugus. „Vandens telkiniuose stebimi pirmieji ledo reiškiniai. Artimiausiu metu vandens lygis nežymiai svyruos. Ežeruose ledo storis laikomas tvirtu ir jau gali išlaikyti žmogų, kai yra septynių centimetrų ar storesnis. Grupei žmonių išlaikyti ledo storis turi būti ne plonesnis kaip 12 centimetrų.
Orai Prieš 20 val.

Kelininkai įspėja: jei važiuosite naktį, būkite itin atsargūs

Šeštadienio naktį vakariniuose Lietuvos rajonuose eismo sąlygas sunkins rūkas, perspėja kelininkai. Automobilių kelių direkcijos duomenimis, sudėtingiausios eismo sąlygos penktadienį 16 val. buvo Šiaulių, Šakių ir Tauragės rajonuose, kur jas sunkina plikledis. Tuo metu Vilkaviškio rajone – šarma, galimas plikledžio formavimasis. Taip pat sudėtingos sąlygos yra šiaurės, pietvakarių ir rytų Lietuvoje, kur kelių dangos slidžios.
Orai Prieš 21 val.

Kokie orai bus savaitgalį: šaltukas ims vis labiau kandžiotis

Orai savaitgalį bus žiemiški, sako sinoptikas Naglis Šulija. Temperatūra sekmadienį turėtų nukristi iki -13 laipsnių. Orus Europoje šeštadienį didelė žemo slėgio sritis su aktyviu ciklonu joje ir  aukštesnio slėgio sritis vakaruose. Didžiojoje žemyno dalyje orai bus debesuoti, vietomis net labai vandeningi, atviro dangaus ir saulės bus vakaruose. Didžiojoje žemyno dalyje orai bus švelniai žiemiški, tačiau nemenka šiluma susikaups Europos pietuose.
Orai Prieš 22 val.

Sinoptikai ir toliau žada tikrą žiemą: kai kur jau tiek prisnigo, kad maža nepasirodys

60
Atėjo kalendorinės žiemos pradžia, o kartu su žiemos pradžia Lietuvoje prisnigo kaip reikiant. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba užfiksavo, kad kai kur Lietuvoje sniego pridrėbė iki 31 cm storio. LHMT skelbia, kad ateinančią savaitę orai laikysis panašūs kaip dabar. Bus šalčio, bus sniego ir kitų žiemos malonumų. Ketvirtadienį vyravo debesuoti orai , tačiau vietomis pasitaikė ir pragiedrulių. Pasnigo pajūryje ir dalyje šiaurinių rajonų. Aukščiausia oro temperatūra 1–6 laipsniai šalčio.

Žiema šiepsis dar plačiau: prognozuoja šaltuką ir dar daugiau sniego

60
Beveik visos Europos orus lems dvi žemo slėgio sritys. Aukštesniam slėgiui beveik neliks vietos. Saulėta bus apie Šiaurės ir Baltijos jūras. Kitur dangų dengs įvairaus storio debesys. Panašiai kaip ir iki šiol, šilta bus žemyno pietuose ir vakaruose, kitur įdienojus bus nedidelis šaltukas. Dabar storiausia sniego danga yra prie jūros ir šalies šiaurės rytuose. Kitur laukai vos vos pabarstyti ir tiek.

Sinoptikas įspėja dėl pavojingų orų: vairuotojams bus ką veikti

Beveik visos Europos orus Rytoj lems dvi žemo slėgio sritys. Aukštesniam slėgiui beveik neliks vietos. Saulėta rytoj bus apie Šiaurės ir Baltijos jūras. Kitur dangų dengs įvairaus storio debesys. Panašiai kaip ir iki šiol, šilta rytoj bus žemyno pietuose ir vakaruose, kitur įdienojus bus nedidelis šaltukas. Dabar storiausia sniego danga yra prie jūros ir šalies šiaurės rytuose. Kitur laukai vos vos pabarstyti ir tiek.
Orai 2023-11-30

Aiškėja gruodžio orai: ekspertė atskleidė, kas laukia

75
Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikia naujausią savaitės orų prognozę. Kaip rodo orų stebėjimų modeliai, artimiausiomis dienomis spustels šaltukas ir iškris nemažai sniego, o kai kur ir šlapdribos. Kitą savaitę didesnių pūgų nenumatoma, bet pirštinių ir kepurių reikės, mat šaltukas niekur nesitrauks. Pasak sinoptikės, pūgą į Lietuvą atnešęs ciklonas ims silpti, bet artimiausiomis dienomis dar jausime jo padarinius. Bus žvarbu, netrūks ir sniego.

Naujausia prognozė – Lietuvą užgriuvęs ciklonas nepaleis: įvardijo, kuriose regionuose blogiausia

Per praėjusias 24 val. gausiausiai pasnigo (7–11 mm) Švenčionyse, Dūkšte, Utenoje, Biržuose, Zarasuose, Rokiškyje ir Šalčininkuose. Šiandien dieną daug kur, daugiausia šiauriniuose rajonuose, pasnigs, vyraus nedidelis sniegas, įspėja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ir pateikia naujausią prognozę. Trečiadienio dieną daugelyje vietovių buvo debesuota, dalyje vakarinių rajonų ir apie Kybartus švietė Saulė. Pajūryje ir rytiniuose rajonuose pasnigo.
Orai 2023-11-30

Perspėjimas vairuotojams: keliuose yra slidžių ruožų

Ketvirtadienio rytą Lietuvos keliuose yra slidžių ruožų, perspėja kelininkai. Eismo informacijos centro 9 val. duomenimis, sudėtingesnės eismo sąlygos išlieka rytų ir šiaurės Lietuvoje, ypač šiaurės rytinėje dalyje. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos provėžotos, slidžios, padengtos prispausto arba puraus sniego sluoksniu, kuris vietomis siekia iki 15 centimetrų.
Orai 2023-11-30

Orų prognozė: sinoptikai įvardijo, kokios bus artimiausios dienos

Sulauksime daugiau sniego, vietomis gali pustyti, prognozuoja sinoptikai. Ketvirtadienio dieną daug kur, daugiausia šiauriniuose rajonuose, pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Kai kur rūkas. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–5 laipsniai šalčio. Penktadienio naktį vietomis, dieną daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis pustys.
Orai 2023-11-30

Sniego pridrėbs kaip reikiant: pasakė, kur daugiausiai klius

118
Orus Europoje rytoj lems žemo slėgio sritis žemyno viduryje ir aukštas slėgis šiaurėje bei pietuose. Beveik visur dangų dengs įvairaus storio debesys, šiek tiek pragiedrėjimų bei saulės bus vos kai kur. Po Europą pasklidęs nesmarkus šaltis išliks ir rytoj, šiluma liks tiktai pietuose palei Viduržemio jūrą, ir vakaruose. Šiandien Lietuvoje vyravo debesuoti orai, daug kur snigo ar pasnigo.

Kelininkai įspėja: keliai slidūs, prašo vairuotojų atidumo

Eismo sąlygas trečiadienio rytą sunkina plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija. 9 val. duomenimis, sudėtingesnės eismo sąlygos – vakarų Lietuvoje ir Rokiškio rajone: čia valstybinės reikšmės kelių dangos daug kur provėžotos, slidžios, Klaipėdos rajone vietomis plikledis. Kelininkai prašo vairuotojų atidumo Kitur šalyje šių kelių dangos daugiausia drėgnos, sausos. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti suvažinėto sniego sluoksniu.
Orai 2023-11-29

Klaipėdą jau užvertė sniegas: vaizdas kelyje atėmė žadą

83
Klaipėdą antradienio vakarą užvertė sniegas. Sinoptikai teigia, kad toks sniego kiekis buvo netikėtas ir buvo prognozuotas mažesnis kiekis nei iškrito. Iškritus gausiam sniego kiekiui, vairuotojų laukė išbandymas. Kaip pranešama „Orai ir klimatas Lietuvoje“ puslapyje, pajūrio ruože antradienį gausiai sninga dėl jūros efekto sukelto sniego. Tai yra įdomus atmosferos procesas, kuris gali nulemti didelius kiekius sniego gana nedidelėje teritorijoje.

Perspėja pasiruošti: Lietuvą užgrius ciklonas – štai, kas laukia

Trečiadienio naktį iš pietų prie Lietuvos priartėjo aktyvus cikloninis sūkurys, perspėja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Dieną šio ciklono dėka iškris nemažai sniego, ypač Aukštaitijoje ir Dzūkijoje. Vilniaus ir Utenos apskrityse snigs smarkiai. Mažesni sniego kiekiai bus Vidurio Lietuvoje. Šalies vakaruose taip pat beveik visur pasnigs, tačiau vyraus nedidelis sniegas. 6-11 m/s greičiu sukinėsis besikeičiančios krypties vėjas.
Orai 2023-11-29

Eismo sąlygas sunkina snygis ir plikledis, perspėja kelininkai

Eismo sąlygas trečiadienio rytą sunkina snygis ir plikledis, perspėja kelininkai. Eismo informacijos centro 6 val. duomenimis, sudėtingos eismo sąlygos vakarų Lietuvoje – dėl snygio ir susiformavusio plikledžio valstybinės reikšmės kelių dangos provėžotos, slidžios, padengtos prispausto arba puraus sniego sluoksniu, kuris siekia 10 cm, Skuodo rajone – iki 15 centimetrų. Pietvakarių ir rytų Lietuvoje yra vietomis išlikusių provėžotų kelių ruožų.
Orai 2023-11-29

Sinoptikai įspėja: džiuginančių permainų nebus

91
Artimiausiomis dienomis snigs, o temperatūra kris iki -12 laipsnių, prognozuoja sinoptikai. Trečiadienio dieną daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis smarkiai. Kai kur pustys. Vėjas besikeičiančios krypties, 6–11 m/s. Temperatūra 1–6 laipsniai šalčio, pajūryje apie 0. Ketvirtadienį daug kur pasnigs, dieną vyraus nedidelis sniegas.

Sinoptikas įspėja dėl artėjančių orų: iššūkių turės ir kelininkai, ir vairuotojai

106
Orus Europoje rytoj lems kelios žemo slėgio sritys. Mums svarbiausias bus ciklonas į pietryčius nuo Lietuvos. Jis velka labai storus gausių kritulių debesis, kurie rytoj iškris dideliam plote nuo Lietuvos iki Juodosios jūros. Prognozuojama, kad šis ciklonas atneš liūtis į Balkanų šalis, sniegą – į Alpes ir Karpatų kalnus, centrinei Ukrainos daliai rytoj klius daug lietaus. Vakarinė Ukrainos dalis sulauks sniego ir pūgos, Baltarusioje gausiai snigs ir siaus pūgos.

Eismo sąlygos sudėtingos Klaipėdos rajone, naktį jas sunkins plikledis, rūkas, šarma

Antradienio pavakarę eismo sąlygos sudėtingos išlieka Klaipėdos rajone, trečiadienio naktį jas šalyje sunkins plikledis, rūkas ir šarma, įspėja Automobilių kelių direkcija. 16 val. duomenimis, Klaipėdos rajone dauguma kelių padengti sniegu, provėžoti, slidūs. Šilalės rajone eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 300 metrų.
Orai 2023-11-28
Į viršų