Orai Lietuvoje: toliau svilins karštis, kai kur nuplaus lietus

Artimiausiomis dienomis karštis nesitrauks, kai kur nušniokš pavienės trumpos liūtys su perkūnija. Ketvirtadienio dieną kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas rytinių krypčių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks 27–32 laipsnius.  Pietinėje ir vakarinėje Lietuvos dalyje ketvirtadienio rytą eismą vietomis sunkina rūkas, įspėja kelininkai. Pasak Automobilių kelių direkcijos, valstybinės reikšmės kelių dangos sausos Penktadienį vakariniuose rajonuose kai kur trumpas lietus, perkūnija.

Savaitgalį kaitra pradės trauktis: sako, kad greitu metu karštis negrįš

311
Orus Europoje rytoj lems dvi aukštesnio slėgio sritys ir visa virtinė žemesnio slėgio sričių. Debesuotumas žemyne bus įvairus. Vyraus saulėti orai, bet vietomis bus ir debesų, kai kur gana aukštų. Vis dar labai karšta centrinėje Europoje ir kraštuose apie ją. Tuo pat metu į Vakarų Europą jau plaukia vėsa. Šiandien Lietuvoje buvo įvairus debesuotumas, nestigo saulės, bet buvo ir lietaus. Artimiausią naktį dangų dažniausiai dengs nestori debesys, bet kai kur palis, gali suboluoti rūkas.

Per pastarąją parą – virš 8 tūkst. žaibų išlydžių: meteorologai skuba perspėti gyventojus

57
Dar antradienio vakarą prasidėjusi audra plovė ir talžė Lietuvą. Ugniagesiai vyko šalinti nuvirtusių medžių, o Vilniuje trečiadienio rytą dėl gausaus lietaus net patvino kai kurios gatvės. Meteorologai, stebintys gamtos reiškinius, tikina, kad per pastarąją parą užfiksavo virš 8 tūkst. žaibų išlydžių. Apie tai jie rašo savo „Facebook“ paskyroje. „UŽFIKSUOTA DAUGIAU NEI 8000 ŽAIBŲ IŠLYDŽIŲ Po maždaug savaitę trukusio sauso laikotarpio vakar Lietuvoje vėl pasirodė liūtys su perkūnija.

Paaiškino, kodėl po lietaus patvino Vilniaus gatvės: kalta galėjo būti ir žolė

72
Trečiadienio rytą sostinėje prasidėjusi liūtis pridarė rimtų nepatogumų vairuotojams. Kai kurios gatvės patvino, o dėl šios priežasties ėmė formuotis automobilių spūstys. Socialinių tinklų grupėse žmonės kėlė klausimus, kodėl susiduriama su šia problema. Vieni kaltino miesto merą Remigijų Šimašių neveiksnumu, kiti pirštu dūrė į prastą nuotekų sistemą.

Po lietaus Vilniuje kai kurios gatvės tapo nepravažiuojamos: mieste formuojasi automobilių spūstys

822
Trečiadienio rytą Vilniuje – stiprus lietus. Liūtis neapsiėjo be padarinių. Žmonės dalijasi nuotraukomis iš Vilniaus gatvių, kuriose matomi besiformuojančios automobilių spūstys. Ankstų trečiadienio rytą sostinėje prasidėjęs smarkus lietus užpylė kai kurias itin judrias gatves. Patvinusios gatvės tapo nebepravažiuojamos, todėl kai kuriose vietose formuojasi automobilių spūstys. Feisbuko paskyrose gyventojai dalijasi nuotraukomis iš tam tikrų Vilniaus vietų.

Orai bus kitokie, tačiau karštis niekur nesitrauks: artimiausiomis dienomis Lietuvą plaus liūtys

Antradienį Lietuvoje vyravo lietuviškai vasarai nebūdingi orai. Varginanti kaitra niekur nesitraukė, tačiau antroje dienos pusėje kai kur prasidėjo liūtys. Jos tęsiasi ir trečiadienio rytą. Sinoptikai pasakoja, kad lietus su perkūnija galimi ir artimiausiomis dienomis. Išsilaikys labai karšti, tvankūs su trumpais lietumis ir perkūnijomis orai. Birželio 29-os dieną nepastoviai debesuota. Daug kur trumpas lietus (vietomis smarkus), perkūnija. Kai kur galima kruša.

Kaune kilo audra, pridaryta nuostolių: lūžta medžiai, plaukia gatvės

1328
Kauniečiai jau fiksuoja ant miesto užplaukusių debesų nuostolius – nuo stipraus lietaus ir vėjo lūžta medžiai Dainavos rajone, taip pat kelios gatvės pasidarė sunkiai pravažiuojamos, dėl didžiulių balų. „Gal galėtumėte paskaičiuoti audros padarytą žalą Kaunui?“, – šmaikštavo vaizdais pasidaliję kauniečiai. Miestiečiai pasidalijo kaip plaukia Draugystės gatvė, o automobiliai stengiasi saugiai pasiekti kitą balos krantą.

Lietuvoje užfiksavo dar vieną rekordą: tiek įkaitęs oras nebuvo 82 metus

103
Šalį toliau alinant kaitrai antradienį buvo pagerintas dar vienas, net 82 metų senumo karščio rekordas, praneša Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba (LHMT). „Šiandien – dar karščiau nei buvo vakar, o karščio centras ir vėl susiformavo šiaurės vakariniuose rajonuose. Remiantis preliminariais 15–16 val. duomenimis, Kretingos meteorologijos stotyje oras įkaito iki įspūdingų 33,6 laipsnių karščio“, – skelbiama tarnybos Facebook paskyroje.

Sinoptikai sako, kad kaitra netrukus pasibaigs: spėja, kad kurį laiką karštis negrįš

100
Šiandien pradėsime ne nuo orų, o nuo vandenų. Pastarąsias penkias paras temperatūra augo maždaug po laipsnį ar net daugiau per parą ir šiuo metu yra tikrai įspūdinga. Ji dar augs, ir ne tik dėl to, kad labai karšta yra dienomis, bet ir dėl to, kad labai šiltos yra naktys. Įprastai, jeigu vasaros diena yra šilta, o naktis vėsi, naktį vandens telkinys šiek tiek atvėsta ir jo temperatūra auga ne taip smarkiai. Dabar – smarkiai, mat nakties temperatūra labai aukšta.

Pasiruoškite: alinantis karštis pasieks net 34 laipsnių ribą

Pirmadienį Lietuvoje buvo ramūs, saulėti ir tvankiai karšti orai. Vakare danguje visi debesys tirpo, sklaidėsi ir atsivėrė vis didesni giedro dangaus plotai. Antradienį bus saulėta, tačiau atsiras ir pavienių vasariško lietaus debesų. Perkūnija irgi galima. Lietuvoje įsitvirtins labai karšti ir tvankūs orai, praslinks trumpos liūtys su perkūnija. Antradienį vietomis trumpas lietus, perkūnija.

Panevėžyje nuo karščio lydosi gatvės: gelbės šaltu vandeniu

150
Ne tik liūtys, bet ir dideli karščiai pridaro miesto gatvėms nemažai žalos. Oro temperatūrai pakilus iki daugiau nei 30 laipsnių karščio, „plaukiantis“ bitumas bei provėžuota kelio danga – viena iš itin dažnų problemų. Norėdami išgelbėti gatves, kad visiškai neišsilydytų asfaltas, Panevėžio miesto savivaldybės valdininkai planuoja jas laistyti. Tokia priemonė buvo taikoma karštą 2021 metų vasarą. Apžiūrės gatves Alinantys karščiai trauktis neplanuoja ir kamuos dar visą šią savaitę.

Svilinantis karštis kol kas niekur nesitrauks: pasakė, kada tikėtis orų permainos

78
Orus Europoje rytoj lems kelios aukšto slėgio sritys. Žemam slėgiui beveik nebeliks vietos. Debesuotumas bus margas. Daugiau debesuotų orų bus žemyno viduryje, daugiau saulės – rytuose ir vakaruose. Europos rytuose ir daug kur pietuose rytoj telksis karšti orai, vakarų Europoje bus maloniai gaivu. Pirmadienį Lietuvoje buvo ramūs, saulėti ir tvankiai karšti orai. Antradienis numatomas saulėtas, tačiau atsiras ir pavienių vasariško lietaus debesų. Perkūnija irgi galima.

To Lietuvoje nebuvo 75 metus: paskutinį kartą užfiksavo 1947 metais

224
Remiantis preliminariais 15 val. duomenimis, Kretingos automatinėje meteorologijos stotyje oras įkaito net iki 32,6 laipsnių karščio. Ankstesnis šios paros rekordas buvo užfiksuotas 1947 metų birželio 27 d. Vilniuje, kuomet sušilo iki 31,2 °C. Tad buvęs rekordas pagerintas daugiau nei 1 laipsniu, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.  Pranešama, kad šiuo metu (15:30 val.) oro temperatūra vis dar tebekyla, tad galutinė rekordo reikšmė, greičiausiai, bus dar šiek tiek aukštesnė.

Sinoptikai siunčia įspėjimą: užklups nemalonūs reiškiniai

91
Sinoptikai praneša, kad Lietuvą ir toliau alins kaitra, tačiau galiausiai pasirodys nemalonūs reiškiainiai – kai kur pradės trankytis perkūnija, kils didelis vėjas. Piramdienį bus be lietaus. Aukščiausia temperatūra 28–33 laipsniai karščio. Antradienį dieną vietomis trumpas lietus, perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15–18 m/s. Temperatūra naktį 15–20, vakariniame šalies pakraštyje vietomis 21–23, dieną 28–33 laipsniai.

Po saulėto ilgojo savaitgalio lauks orų pokyčiai: tropinį karštį lydės perkūnija

151
Artimiausiomis dienomis Lietuvoje laikysis tropinė oro masė – bus karšta, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai. Sekmadienis numatomas be lietaus. Vėjas rytinių krypčių, 5–10 m/s. Temperatūra 28–33  laipsniai karščio.   Pirmadienį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas pietryčių, pietų, naktį silpnas, dieną 4–9 m/s. Temperatūra naktį 16–21, dieną 27–32 laipsniai.   Antradienio dieną vietomis trumpas lietus, kai kur su perkūnija.

Kaitra trauktis nežada: štai kokie orai bus artimiausiomis dienomis

Sinoptikai gyventojus ragina pasiruošti, mat jau sekmadienį kai kur įkais net iki 33 laipsnių šilumos. Sekmadienį bus menkas debesuotumas, o apie lietų apskritai net nėra ką kalbėti – jo tiesiog nebus, dangus liks giedras. Naktį bus vasariškai šilta, 17–19 laipsnių, o dieną jau itin karšta – 31–33 laipsniai. Jau derėtų ir pasisaugoti, kad toks karštis nepridarytų sveikatos problemų. Klaipėdoje oras ryt įkais iki 32, Šiauliuose iki 30-ies, o Panevėžyje ir Utenoje iki 31 laipsnio karščio.

Kaitra smogs dar stipriau: termometrai rodys ir 32 laipsnius

142
Sinoptikai praneša, kad puikus Joninių savaitgalis orų prasme tęsis ir sekmadienį. Sekmadienį lietaus nebus, vėjas pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Temperatūra kils iki 26–31 laipsnio šilumos. Panašūs orai išliks ir pirmadienį, mat lietaus tikimybė maža. Vėjas rytų, pietryčių, naktį silpnas, dieną 4–9 m/s. Temperatūra naktį 14–19, dieną 27–32 laipsniai šilumos. Visą šį savaitgalį derėtų būti atsargiems saulėje. Ultravioletinių spindulių lygis siekia 6–7 balus iš 11-os, tad saulė bus kandi.

Atskleidė, kokie orai vyraus savaitgalį: perspėja saugotis vieno dalyko

Lietuvoje artimiausią parą dangus bus giedras, tad lietaus nebus. Naktį bus gera proga pasidairyti po žvaigždėtą dangų. Dieną ta pati situacija, tik vietoj žvaigždžių danguje ryškiai švies saulė. Šeštadienis – be lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 13–18, dieną 26–31 laipsnis šilumos. Puikus Joninių savaitgalis orų prasme tęsis ir sekmadienį.

Penktadienio orai: skubėkite į gamtą – Joninių diena bus kaip reta puiki

Ketvritadienį Lietuvoje buvo menkai debesuoti, saulėti orai. Naktis buvo tikra astronomų svajonė – dangus menkai debesuotas, dažnai ir visai giedras, žinoma, be jokių kritulių. Labai panašūs orai bus ir dieną – ramu, orai saulėti, lietaus nebus ir negali būti. Birželio 24-os dieną be lietaus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Aukščiausia temperatūra 24–29 laipsniai. „Kitaip tariant, Joninės bus kaip reta puikios.

Pasiruoškite: Lietuvai smogs alinanti kaitra

77
Artimiausia naktis bus tikra astronomų svajonė – dangus menkai debesuotas, dažnai ir visai giedras, žinoma, be jokių kritulių. Sinoptikai ragina pasiruošti, nes kitomis dienomis bus dar karščiau. Šiandien Lietuvoje buvo jau vasariškai šilta. Artimiausią naktį oras nei skubės, nei vėluos atvėsti, paryčiais bus vos šilčiau nei prieš parą – vyraus 10–12 laipsnių šilumos, kai kur vos daugiau ar mažiau. Rytoj dieną padedant saulei oras lengvai šils iki 26–28 laipsnių šilumos.
Į viršų