Nauja aviečių veislė stebina savo dydžiu: pasakė, kam geriausiai tinka

Naujos kartos vasarinė aviečių veislė nustebino net visko mačiusį mokslų daktarą Algirdą Amšiejų. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ jis papasakojo, kuo lenkiška aviečių veislė „Przehyba“ išsiskiria iš kitų ir kaip ją prižiūrėti.

„Tai yra vasarinė avietė, kuri pagal ankstyvumą yra viena ankstyviausių ir apie birželio 20-ą dieną yra skinama, todėl liepos 1-ąją jau uogų nėra. Jos yra velnioniško dydžio, labai gero skonio, pats augalas mažai sergantis“, – teigė šios veislės aviečių savo sode šiemet užsiauginęs A. Amšiejus.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nauja aviečių veislė savo dydžiu pritrenkė Amšiejų: rezultatai pranoko lūkesčius

Šiuo metu „Przehyba“ yra kone didžiausia savo svoriu avietė rinkoje. Dėl nereiklios priežiūros ji tinka tiek profesionaliam ūkiui, tiek kiekvieno žmogaus sodui.

„Tai yra uogos iki 18-os gramų, o kai kurias svėrėme ir buvo net iki 20-ies gramų. Dėjome dešimt uogų ir pačios mažiausios buvo 14-os gramų, o dešimties uogų vidurkis buvo 18-a gramų. Tai galima sakyti degtukų dežutės dydžio uoga. Nuostabi uoga ir, svarbiausia, ankstyva“, – stebėjosi A. Amšiejus.

Šios avietės puikiai tiks tiek desertams, tiek šaldymui, o jas drąsiai galima vadinti paskutiniu Europos selekcininkų mados šauksmu.

Daugiau apie šios veislės ypatybes žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
D
Danguole
2020-10-31 08:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai viena nuoga 18gr.ar 10 uogų 18gr.ačiū už atsakymą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų