NASA marsaeigis pakeliuj į planetą: ieškos, ar egzistavo gyvybė

Naujausias NASA marsaeigis jau pakeliui į Raudonąją planetą. Iš Floridos pakilęs toną sveriantis aparatas Marsą pasiekti turėtų kitąmet, o pagrindinis jo tikslas bus išsiaiškinti, ar šioje planetoje egzistavo gyvybė.

Iš Floridoje esančio Kanaveralo kyšulio į dangų šovė raketa, kuri gabena technologijų stebuklą – NASA meistrų sukurtą marsaeigį „Perserverence“. Išvertus į lietuvių kalbą, tai „Perseverence“ reiškia „Atkaklumas“.

Tai – metų kosminis skrydis, mat į astrobiologinę misiją Raudonojoje planetoje leidžiasi galingiausias visų laikų marsaeigis.

„Perseverence“ yra kiek daugiau nei toną sveriantis, nedidelio visureigio dydžio aparatas. Jis turi 19 vaizdo kamerų ir du mikrofonus, kurie, kaip tikisi mokslininkai, leis pirmą kartą įrašyti Marso garsus.

Tačiau pagrindinis marsaeigio tikslas – bet kokios gyvybės formų paieškos Marse.

Marsas buvo labai panašus į Žemę ir mes jau žinome, kad jame buvo sąlygos gyvybei užsimegzti. Taigi, esame tikri, kad planeta buvo tinkama gyventi, bet ar ji buvo apgyvendinta? Būtent tai ir norime sužinoti“, – sako NASA atstovas Jim Bridenstine.

REKLAMA

„Perseverence“ į istoriją įsirašo ne tik dėl to, kad tai viena ambicingiausių NASA misijų per pastaruosius 50 metų, bet ir dėl to, kad šiame marsaeigyje yra įtaisytas beveik 2 kilogramus sveriantis sraigtasparnis.

Kai aparatas nusileis Marse, NASA mokslininkai ieškos tinkamos vietos jo paleidimui. Tada marsaeigis aktyvuos sraigtasparnį, kuris pirmą kartą istorijoje bandys atlikti skrydį kitoje planetoje. Jei „Perseverence“ kelionė bus sėkminga, jis Marsą pasieks po 7 mėnesių – 2021 metų vasario 18-ąją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų