Dar taip arti nebuvo: užfiksavo išskirtinius Saulės paviršiaus vaizdus

Ar kada nors susimąstėte, kaip atrodo Saulė iš arti? Europos kosmoso agentūros ir NASA bendras projektas – zondas „Solar Orbiter“ – prie žvaigždės priartėjo labai arti ir sugebėjo užfiksuoti išskirtinius Saulės paviršiaus vaizdus. 

Užfiksuotos pirmosios tokios Saulės nuotraukos: gigantiška žvaigždė išties arti. Europos kosmoso agentūra ir NASA dar šių metų vasarį paleido zondą „Solar Orbiter“ ir dar birželį užfiksavo, kaip atrodo Saulė ir joje vykstantys procesai. Zondo įamžintos nuotraukos ir informacija iki Žemės keliavo kone mėnesį. Misijos metu zondą nuo Saulės skyrė 77 milijonai kilometrų – tai maždaug pusė atstumo, kuris skiria Žemę nuo ryškiausio mūsų dangaus objekto.

„Mes priartėsime dar arčiau – iki saulės bus likęs tik ketvirtis atstumo. Tai padarysime už dvejų metų“, – sako „Solar Orbiter“ projekto mokslininkas Daniel Mueller.

Tad nuotraukos – dar tikrai ne pabaiga. Zonde „Solar Orbiter“ įtaisyti šeši teleskopai ir keturi prietaisai, skirti aplinkos stebėjimui. Todėl jo duomenys – kaip niekad tikslūs ir gali suteikti informacijos apie įvairias Saulės dalis. Be to, mokslininkai tikisi išanalizuoti ir saulės vėjo srautą, kuris daro įtaką visai Saulės sistemai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų