saulė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulė“.

Lietuvių pamilta procedūra sukelia vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Soliariumų žala sveikatai kelia susirūpinimą sveikatos specialistams. Nors šilumos poveikis gali būti malonus, soliariumai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant odos vėžį, senėjimą ir regos sutrikimus. Dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kokią žalą gali padaryti soliariumų naudojimas bei kaip apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.
Prieš 37 min.

Atkeliauja tikra pekla – medikai perspėja apie didžiulį pavojų ir ką daryti nedelsiant

Prognozuojant, jog Lietuvoje termometrų stulpeliai šią savaitę gali pasiekti ir 28 laipsnius šilumos. Visgi, nors toks oras yra idealus įvairioms pramogoms, tinkamai nepasiruošus, galima susidurti su įvairiomis sveikatos komplikacijomis. Todėl gyventojai raginami nepamiršti pasirūpinti savimi ir savo gyvūnų sveikata karščių metu.

Įspūdingos kometos fragmentą pamatė per vėlai: mokslininkai baiminasi dėl tolimesnių pavojų

Ispanai ir portugalai matė tikrą kosminį svečią – jiems naktį iš sekmadienio į pirmadienį dangų nušvietė neregėtas blyksnis. Tiesiai virš gyventojų galvų praskriejo kometa.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Vaizdo stebėjimo kamera Portugalijoje užfiksavo įspūdingą reginį – kosminio svečio pasirodymą.
2024-05-21

Dėmesio – vasarą Lietuvoje numatomi ypatingi reiškiniai: galime išvysti tai, ko nebuvo 9 metus

Vasarą, tikėtina, matysime ne vieną ypatingą reiškinį. Danguje vykstantys procesai rodo, kad po kelių savaičių galime išvysti dar daugiau šiaurinių pašvaisčių, taip pat vadinamųjų sidabriškųjų debesų. O jei pasiseks užfiksuoti abu vienu metu, tai bus pirmoji tokia naktis per devynerius metus. Praėjusią parą užfiksuotas itin galingas 25-ojo Saulės ciklo žybsnis, kurio didžiausia reikšmė buvo pasiekusi net X8.8 klasę.
Orai 2024-05-15

LEA: balandį saulės elektrinės sugeneravo rekordinį kiekį elektros

Balandžio mėnesį šalyje pasiektas saulės elektrinių generacijos rekordas. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, pagaminta 124,54 GWh elektros, o tai didžiausias kiekis šalies istorijoje. Anot agentūros, šių metų balandį nacionalinė elektros gamyba patenkino apie 66 proc. elektros vartojimo poreikio. Šis rodiklis yra geriausias tarp lyginamų mėnesių.
2024-05-14

Vitaminas D – gyvybiškai reikalingas: pasakė, ar iš saulės jo gaunama pakankamai

Pagaliau mėgaujantis išties pavasariškais orais, kada saulė šildo ilgėliau ir didesnę laiko dalį leidžiame gamtoje, dažnam kyla klausimas – „galbūt prasidėjus šiltajam sezonui pakankamai vitamino D gausime iš saulės?“ Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė paaiškina, kad norint iš saulės spindulių gauti reikalingą šio svarbaus vitamino kiekį, turėtume gana nemenkai rizikuoti savo sveikata.
2024-05-03

Molėtuose atidarytas didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas

Molėtų rajone antradienį atidarytas didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas, kuris užtikrins energijos tiekimą maždaug 28 tūkst. namų ūkių per metus, skelbia Energetikos ministerija. Investiciją į šį saulės parką padarė danų įmonė „Nordic Solar“. Kaip skelbiama, jo galia sieks 100 MW (megavatų), o pats parkas užima apie 150 hektarų plotą, jame sumontuota daugiau nei 150 tūkst. saulės elektrinės modulių ir įrengta elektros pastotė.
2024-05-02

Artėjant orų pokyčiams siunčia įspėjimą: to nepadarius didėja vėžio rizika

Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, gyventojai dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odos apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių. Net jei diena debesuota ar atrodo, kad saulė nepakankamai kaitri, neapsaugota oda vis tiek gali nudegti, joje gali būti suaktyvinami pavojingi procesai.  Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Lauros Vanagaitės, net ir debesuotomis dienomis apie 80 procentų UV saulės spindulių gali prasiskverbti per odą.
2024-04-26

Gaminantys vartotojai atranda nutolusias saulės elektrines

Nors saulės elektrines įsirengia vis daugiau individualių namų savininkų bei verslo subjektų, tačiau auga ir saulės elektrinių parkai, sako UAB „Saulės grąža“ direktorė Deiminta Noreikienė. Tačiau Lietuvos saulės energetikos asociacijos vadovas Andrius Karazinas atkreipia dėmesį, kad dėl neaiškios gaminančių vartotojų ateities, atsiranda vis daugiau abejojančių, ar apsimoka įsigyti nutolusią saulės elektrinę.
2024-04-23

Saulės užtemimo įtaka Donaldui Trumpui: kandidatą į prezidentus patį yra ištikęs užtemimas

Visiškas Saulės užtemimas įkvėpė žmones daryti beprotiškus dalykus. Milijonai Šiaurės Amerikos gyventojų susižavėję stebėjo, kaip Mėnulis uždengė Saulę ir vos per vieną minutę tamsa prarijo šviesą. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Įvairiuose Šiaurės Amerikos kampeliuose milijonai žmonių stebėjo įvykusį saulės užtemimą.
2024-04-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų