Kokį būstą lietuviai įsigyja pajūryje? NT brokeris išskyrė tris pagrindines pirkėjų grupes

Vis daugiau lietuvių įsigyja būstą Lietuvos pajūryje ar investuoja į antrą būstą, tikėdamiesi jį išnuomoti ir taip gauti papildomų pajamų. TV6 laida „Statybų gidas“ domėjosi tais pajūryje ar šalia jo esančiais nekilnojamojo turto objektais, kuriuos galima nupirkti už vidutinę pinigų sumą.

NT brokeris Darius Česnulevičius pastebi, kad pajūryje šiuo metu populiariausias būstas, kurio vertė neviršija 50 tūkstančių eurų, tačiau tokių pasiūlymų nėra itin daug.

„Tokio turto nuperkama daugiausiai. Jį įsigyja tiek vyresni žmonės su vaikais, tiek jaunesni žmonės su vaikais. Vieno, dviejų kambarių butai, kurie perkami su poilsiui Palangoje, Šventojoje“, – pastebi brokeris.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NT brokeris atskleidė, koks populiariausias būstas Lietuvos pajūryje

Pasak jo, antra kategorija pirkėjų renkasi geriau įrengtus dviejų, trijų kambarių butus ir už juos moka iki šimto tūkstančių eurų.

„Tokie pirkėjai sudaro 30 procentų viso įsigyjamo turto. Trečia kategorija – tai pirkėjai, kurie perka už 100 tūkst. ir daugiau, tai labiau pasiturintys žmonės, kurie renkasi būstą geresnėje vietoje, geriau įrengtą“, – teigia D. Česnulevičius.

REKLAMA

Naujų vystomų NT projektų prie jūros ar Kuršių marių šiuo metu tikrai nėra daug, o kai kur pasirinkimas iš viso labai minimalus. NT brokeris prognozuoja, kad yra nedaug šansų, jog pasiūla greitu metu labai išaugs.

Pasak pašnekovo, dalis pirkėjų ieško ir pigesnių variantų Lietuvos pajūryje bei įsigyja toliau nuo jūros, Palangos ar Šventosios soduose esančius namukus. Čia jų kaina gali svyruoti nuo 25 iki 30 tūkst. eurų ir daugiau. Tiesa, pašnekovas pastebi, kad soduose įsigytą būstą žmonės dažniausiai ne nuomoja, o ruošiasi gyventi juose patys.

„Ten daugiausiai žmonės kuriasi gyventi nuolatos. Asmeniškai nė karto nesu susidūręs, kad kažkas sodą, sodo namą pirktųsi poilsiui, aš kalbu apie ne vietinius žmones. Atvažiuojantys iš Kauno ir Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių – tai pagrindiniai pirkėjai pajūryje, man asmeniškai neteko susidurti, kad pirktųsi sodą. O dėl patrauklumo, sunku pasakyti, ten vietos labai gražios – pušynai, miškai ir tie sodai yra pasislėpę miškuose, yra gražu“, – savo patirtimi dalijosi D. Česnulevičius.

Daugiau apie būsto pajūryje rinką žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą  „Statybų gidas“ žiūrėkite šeštadienį 09:30 val. per TV6.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų