„Harley-Davidson“ dėl tiekimo grandinių problemos dviem savaitėms sustabdė gamyklas

Motociklų gamintoja „Harley-Davidson“ paskelbė dviem savaitėms sustabdžiusi didžiąją dalį motociklų gamybos ir išsiuntimo užsakovams operacijų dėl problemos tiekimo grandinėse, kurios bendrovė nenurodė. Gamybos operacijos buvo sustabdytos Viskonsino ir Pensilvanijos valstijose esančiose gamyklose, tačiau elektrinių motociklų „LiveWire“ gamybos operacijos tęsiamos, pranešė bendrovė.

„Greenpeace“ remiamas ūkininkas pareiškė „Volkswagen“ ieškinį dėl klimato kaitos

Vokietijos teismas penktadienį pradeda nagrinėti ieškinį, kurį „Volkswagen“ pareiškė vienas ūkininkas, tvirtinantis, kad automobilių gamybos milžinė yra iš dalies atsakinga už poveikį, kurį pasaulinis atšilimas daro jo šeimos verslui. „Ūkininkai dėl klimato kaitos jau nukenčia labiau negu buvo manyta ir ta žala pasireiškia sparčiau negu buvo manyta“, – anksčiau šią savaitę pareiškė reporteriams ieškovas Ulfas Allhoffas-Crameris.

Tęsiantis remontui, „Orlen Lietuva“ Mažeikiuose demontavo vieną svarbiausių įrenginių

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo ir importo bendrovė „Orlen Lietuva“ penktadienį Mažeikiuose demontavo vieną svarbiausių gegužės pradžioje prasidėjusio įmonės kapitalinio remonto įrenginių – katalizinio krekingo įrenginio regeneratoriaus kupolą, pranešė bendrovė. Šiam įrenginiui modernizuoti įmonė skirs ketvirtadalį – 20 mln. eurų – viso šiųmetinio remonto lėšų, kurios siekia apie 80 mln. eurų.

Abiturientai išleistuvėms skaičiuoja šimtus eurų: išvardijo, kam skiria didžiausius pinigus

Jau kitą savaitę Lietuvos abiturientams nuskambės paskutinis mokyklos skambutis, po kurio birželį prasidės egzaminų sesija. Po dvejų metų pertraukos į gyvenimą sugrįžta ir tradicinės paskutinio skambučio, išleistuvių šventės. O kartu su jomis – ir galvos skausmas, kur, kaip ir už kiek švęsti, ką dovanoti mokytojams, mokyklai.

Lietuvoje nuo sekmadienio nebelieka rusiškos naftos, dujų ir elektros importo

Elektros energijos biržos operatorė „Nord Pool“ nusprendė stabdyti prekybą rusiška elektra iš vienintelio jos importuotojo Baltijos šalyse – įmonių grupės „Inter RAO“. Tai reiškia, jog nuo sekmadienio Lietuvoje bus sustabdytas rusiškos elektros importas, penktadienį pranešė Energetikos ministerija. Lietuvos elektros poreikis bus užtikrinamas vietine generacija bei importu per turimas jungtis su Švedija, Lenkija ir Latvija.

Putinui rublis stiprus, bet Rusijoje suklestėjo juodoji užsienio valiutos rinka

Kadangi oficialus rublio kursas nesutampa su realia jo verte, Rusijoje dolerių rasti tampa vis sunkiau, rašo portalas „Yahoo Finance“. Maskvoje dirbančiam gydytojui Borisui šios paieškos tapo tokios desperatiškos, kad jis pradėjo svarstyti apie iš pažiūros neįtikėtiną draugo pasiūlytą aukštųjų technologijų juodosios rinkos schemą.

Išaugusios degalų kainos: brangs ir viešojo transporto bilietai?

Kuro kainoms pasiekus aukštumas pasekmes jaučia ir viešasis transportas. Jo atstovai pasakoja, kad paskutiniais mėnesiais patiria nemažus nuostolius, bet tikisi, kad didėjantys keleivių skaičiai išlaidas padengs. Pasibaigus karantinui taip pat pastebimi bilietų paklausos pokyčiai: pandemijos metu dominavo vienkartinių bilietų pirkimas, o terminuotų bilietų paklausa krito. Šiuo metu pastebima, kad keleiviai vėl grįžta prie ilgalaikių bilietų.

Vokietijos centrinio banko vadovas: neigiamos palūkanų normos – „jau praeitis“

Euro zonoje sparčiai kylanti infliacija reiškia, kad Europos Centriniam Bankui (ECB) netrukus teks atsisakyti savo ilgalaikės neigiamų palūkanų normų politikos, penktadienį pareiškė Vokietijos centrinio banko vadovas. „Akivaizdu, kad neigiamos palūkanų normos jau yra praeitis“, – pareiškė Joachimas Nagelis po Didžiojo septyneto (G-7) finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimo Vokietijoje. Metinė infliacija euro zonoje balandį pakilo iki 7,5 proc.

„Vilniaus viešasis transportas“ pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio darbuotojų sutarčių stabdymo, taip siekdamas užkirsti kelią įmonės veiklos paralyžiui. „Ieškiniu siekiame apginti savo bendrovės pažeidžiamas teises ir interesus. Kaip žinote, gavote parašus maždaug 600 vairuotojų, o tai yra apie 40 procentų vairuotojų. Tad tikrai sutriktų viešasis transportas Vilniaus mieste, būtų didelių kliūčių“,  – BNS sakė VVT atstovas Vygandas Kieras.

Lietuvoje per savaitę pabrango degalai

Benzino kainos Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Vokietijoje gegužės 9-13 dienomis didėjo 2-8 centrais už litrą, o dyzelinis kuras visur, išskyrus Lietuvą, pigo iki 5 centų už litrą, skelbia Lietuvos energetikos agentūra. Lietuvoje dyzelinio kuro litras praėjusią savaitę vidutiniškai brango 2 centrais ir kainavo 1,79 euro, teigiama agentūros pranešime.

Suomija išsinuomojo SGD terminalo laivą

Suomijos dujų perdavimo tinklų operatorė „Gasgrid Finland“ penktadienį pranešė su JAV bendrove „Excelerate Energy“ pasirašiusi suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo „Exemplar“ nuomos sutartį dešimčiai metų. Skelbiama, jog jo pajėgumų pakaks Suomijos ir Estijos dujų poreikiams patenkinti, o tai panaikins jų priklausomybę nuo rusiškų dujų.

„Vilniaus viešojo transporto“ nuostoliai pernai išaugo iki 3,4 mln. eurų

Vilniaus savivaldybės valdomos bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) nuostoliai praėjusiais metais išaugo 92 kartus iki 3,4 mln. eurų. Įmonės apyvarta augo 10,1 proc. iki 22,9 mln. eurų.

Neatlaikė kritikos? Buvęs Vokietijos kancleris nesikraus turtų iš rusų naftos bendrovės

Rusijos valstybinė naftos bendrovė „Rosneft“ penktadienį pranešė, kad buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis ir vokiečių verslininkas Matthiasas Warnigas nebedirbs valdyboje, rašo „Financial Post“. Europos Parlamentas ketvirtadienį paragino G. Schroederį įtraukti į juodąjį sąrašą, jei šis nepasitrauks iš „Rosneft“ valdybos narių, tai taip pat turėjo atitolinti galimybę užimti aukštas pareigas rusų energetikos milžinės „Gazprom“ kompanijoje.

Rusija šeštadienį nutrauks dujų tiekimą Suomijai

Rusijos gamtinių dujų tiekimas Suomijai bus nutrauktas šeštadienį ryte, pranešė Suomijos valstybinė valstybinė dujų bendrovė „Gasum“. „Penktadienio, gegužės 20-osios, popietę „Gazprom export“ informavo „Gasum“, kad gamtinių dujų tiekimas į Suomiją  bus nutrauktas gegužės 21-ąją, šeštadienį, 7 val. ryto“, – skelbia suomių įmonė.

Ekspertas apie privalomą elektros tiekėjo pasirinkimą: tai yra tragedija ir totali nesąmonė

Iki birželio 18 d. tūkstančiai Lietuvos gyventojų privalo pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. To nepadarę turės mokėti ketvirtadaliu daugiau. Vis dėlto net ir labai norėdami pasirinkti atsakingai, vartotojai to padaryti negali, nes būsimos energijos kainos iki šiol nėra žinomos.

Ukraina netrukus gali sulaukti rimtos pagalbos: G-7 šalys žada skirti 18 mlrd. dolerių

Didysis septynetas (G-7) ketina susitarti dėl didesnės nei 18 mlrd. dolerių (17 mlrd. eurų) vertės karinės paramos paketo Ukrainai, penktadienį pareiškė Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris. Ministras interviu televizijai „Bloomberg Television“ pabrėžė, kad Rusijos invazijai besipriešinantys ukrainiečiai „gina ne tik save, bet ir mūsų vertybes“. JAV iždo departamento atstovas atsisakė patvirtinti sumą, kurią ketinama išskirti per G-7 finansų ministrų susitikimą Vokietijoje.

„Lietuvos geležinkelių“ vadovas Lazauskas: bandomasis krovinių vežimas iš Ukrainos pasiteisino

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) vadovas Egidijus Lazauskas teigia, kad bendrovei apie 60 tūkst. eurų į Ukrainą ir atgal kainavęs bandomasis krovinių vežimas pasiteisino.  Anot jo, reisų dažnumą lems ne tik įmonių poreikis pervežimams, bet ir konkurencija su kitais vežėjais. „Dabartinė kaina yra apie 60 tūkst. eurų pirmyn-atgal. Klausimas, kiek tai kainuotų, jeigu tokių krovinių būtų žymiai daugiau ir suveiktų mąsto ekonomija.

Nuo birželio Lietuvoje – dviračių gatvės: paaiškino, kaip jose vyks eismas

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant darnų judumą miestuose.

Šimkus: Baltijos šalys neišnaudoja stipraus regiono įvaizdžio investicijoms pritraukti

Nepaisant gerų ekonomikos rodiklių, Baltijos šalys nesugeba išnaudoti savo kaip stipraus ir investuotojams patrauklaus regiono įvaizdžio, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

„Boeing“ erdvėlaivio „Starliner“ bandomasis skrydis į TKS: užfiksuota variklių sutrikimų

Amerikos aerokosminių technologijų milžinės „Boeing“ erdvėlaivis „Starliner“ ketvirtadienį pradėjo kritiškai svarbų bandomąjį skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) po kelerius metus trukusių nesėkmių. Be įgulos startavusio „Starliner“ skrydžio pradžioje buvo užfiksuota techninių sutrikimų – dėl neaiškių priežasčių netinkamai veikė du varikliai, skirti manevruoti orbitoje. Vis dėlto JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) pareigūnai sakė, kad misija tęsiama.
Į viršų