Daugelis to nežino: kasdien turėtumėte dirbti iki 1,5 val. trumpiau, bet už tą pačią algą

Darbo metu darbuotojai turėtų ne tik dirbti, bet ir ilsėtis. Taip numato Darbo kodeksas. Tačiau teisininkai pastebi, kad žmonės darbo metu bijo ilsėtis, nes nenori išsiskirti iš kolegų ar supykdyti darbdavio. Tačiau kitas dalis darbuotojų darbo metu randa laiko ne tik poilsiui, bet ir apsipirkinėjimui. Advokatė Evelina Kiznė savo socialinių tinklų paskyrose dalijasi teisiniais patarimais. Vienas jų – apie pertraukėles darbo metu, dirbantiems kompiuteriu, sukėlė audringas diskusijas.

Armėnijoje užfiksuota metų defliacija

Armėnijos nacionalinė statistikos tarnyba pranešė lapkritį šalyje užfiksavusi 0,5 proc. metų (12-os mėnesių) defliaciją. Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai praėjusį mėnesį buvo 4,4 proc. pigesni nei prieš metus. Be to, vartotojų kainų indekso pokytį per metus nusmukdė menkę kainų prieaugiai viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų, drabužių ir avalynės, buitinės įrangos ir namų apyvokos daiktų, negrupuojamų prekių ir paslaugų.

Slovakijos ekonomikos augimas per metus trečiąjį ketvirtį sulėtėjo iki 1,1 proc.

Slovakija per trečiąjį šių metų ketvirtį sukūrė palyginamosiomis kainomis 1,1 proc. solidesnį nei prieš metus bendrąjį vidaus produktą (BVP), antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Ekonomikos augimas per metus sulėtėjo nuo 1,5 proc. balandį-birželį, tai yra nuo solidžiausio per pastaruosius penkis metų ketvirčius. Namų ūkių vartojimas liepą-rugsėjį menko 1,8 proc., valdžios sektoriaus išlaidos augo 2,9 proc., o investicijos į ilgalaikius aktyvus didėjo 2,8 procento.

Europa stoja į kovą su greitąja mada: draus naikinti neparduotus rūbus ir batus

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos valstybės narės antradienį paskelbė naujas taisykles, įskaitant draudimą naikinti neparduotus drabužius, kuriomis siekiama kovoti su greitąja mada ir mažinti atliekų kiekį. Naujosiomis taisyklėmis, kurias pirmą kartą praėjusiais metais pasiūlė Europos Komisija, nustatomi griežtesni reikalavimai siekiant užtikrinti, kad gaminiai ilgiau tarnautų, būtų lengviau pataisomi ir perdirbami. Įstatymu draudžiama naikinti neparduotus tekstilės gaminius ir avalynę.

Brazilijos ekonomika per trečiąjį metų ketvirtį netikėtai paaugo 0,1 proc.

Brazilijos ekonomika, didžiausia Lotynų Amerikoje, trečiąjį metų ketvirtį, palyginti su ankstesniais trimis mėnesiais, paaugo 0,1 proc., antradienį skelbia nacionalinė statistikos agentūra IBGE. Verslo dienraščio „Valor“ kalbinti analitikai prognozavo nuosmukį 0,2 procento. Pramonė augo 0,6 proc., paslaugų sektorius – taip pat 0,6 proc., tačiau žemės ūkio produkcijos apimtis sumenko 3,3 procento. Namų ūkių vartojimas didėjo 1,1 proc., valstybės išlaidos – 0,5 proc.

Vairuotojams – daug didesnės baudos: privers mokėti ir gudraujančius ar kentės tik sąžiningi?

101
Šiuo metu nežymiai viršijantys greitį gali išsisukti ir su įspėjimu ar viso labo su 6–15 eurų dydžio bauda. Valdžia pasiryžusi baudas gerokai padidinti, nors ir dabar daug vairuotojų nuo jų išsisuka. Tiesa, prieš tokius „gudručius“ žadama imtis naujų priemonių. Kitaip, nei yra dabar, ateityje laiku nesumokėtas baudas būtų galima iš karto nurašyti nuo banko sąskaitos.

Latvijoje viešojo sausumos transporto paklausa šiemet – 18 proc. didesnė

Latvijos viešojo sausumos transporto poreikis per tris šių metų ketvirčius buvo 17,9 proc. solidesnis nei prieš metus – pervežta 139,4 mln. keleivių, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. Reguliaraus susisiekimo autobusų keleivių padaugėjo 15 proc. iki 77,1 mln., traukinių – 11,3 proc. iki 13 milijonų. Miestuose kursuojantys troleibusai keleivių šiemet sausį-rugsėjį pritraukė 34,9 proc. daugiau – 28,7 mln., o tramvajų keleivių skaičius augo 12,9 proc. iki 20,6 milijono.

20 tūkst. eurų Lietuvos banko bauda – Šiaulių banko personalo vadovei

Už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija 20 tūkst. eurų Lietuvos banko (LB) bauda praėjusią savaitę buvo skirta Šiaulių banko žmogiškųjų išteklių vadovei Jurgitai Simanavičiūtei, antradienį pranešė portalas „Verslo žinios“.  Apie tai portalui patvirtino Šiaulių bankas, o LB pateikė informaciją apie pritaikytas poveikio priemones, kur nurodė darbuotojos vardą ir pavardę.
Lietuvos verslas Prieš 10 val.

Vilniuje vyks Kalėdinis bėgimas: perspėja dėl eismo ribojimų

Jau šį šeštadienį, gruodžio 9 d. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami dalyvauti tradiciniame 48-ame Kalėdų bėgime, rašoma savivaldybės pranešime spaudai. Kasmet „Eurovaistinės“ kalėdiniame bėgime dalyvauja tūkstančiai Kalėdų senelių, elfų, elnių kostiumais ir net mirksinčiomis eglučių girliandomis pasipuošusių bėgimo entuziastų.
Lietuvos verslas Prieš 12 val.

Apklausa: dauguma lietuvių mano, kad kitą pusmetį NT nepigs

Dauguma šalies gyventojų mano, kad per artimiausius šešis mėnesius butų kainos liks tokios pat arba didės, rodo nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa.  41 proc. apklaustųjų mano, kad būsto kainos augs, 35 proc. – nesikeis, o beveik ketvirtadalis tikisi kainų mažėjimo.

Seimas e. tollingo įdiegimą atidėjo iki 2025-ųjų sausio

Dėl teisminių ginčų užtrukus elektroninės sunkiojo transporto kelių rinkliavos informacinės sistemos, vadinamojo e. tollingo, diegimui, Seimas leido jos veiklos pradžią atidėti iki 2025-ųjų sausio. Vyriausybė siūlė šią datą atidėti iki tų pačių metų liepos.

„Jurguva“ atleidžia daugiau nei pusę darbuotojų

Kauno viršutinių ir kitų drabužių siuvimo bei siuvinėjimo įmonė „Jurguva“ apie atleidimą įspėjo daugiau nei pusę – 19 iš 28-ių – darbuotojų. Bendrovė praėjusią savaitę apie planuojamus atleidimus pranešė Užimtumo tarnybai. Anot jos, „Jurguva“ tarnybai nurodė, kad negaunant užsakymų atleidžiamos siuvėjos. Nuo 1993 metų veikianti įmonė savo svetainėje skelbia, kad užsakymus gauna Lietuvoje ir užsienio šalyse. Registrų centro duomenimis, pernai „Jurguva“ gavo 2,4 mln.
Lietuvos verslas Prieš 13 val.

Policija perspėja: rengs neeilinį reidą

Trečiadienį, gruodžio 6 d. nuo 7.30 iki 8.30 val. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje organizuojama tikslinė policinė prevencinė saugaus eismo priemonė „Ar saugiai išleidi vaiką prie mokyklos?“. Šia priemone siekiama atkreipti vairuotojų, vežančių vaikus į mokyklinio ugdymo įstaigas, dėmesį į eismo saugumo svarbą prie mokyklų ir būtinybę laikytis Kelių eismo taisyklių nuostatų, pareigą pasirūpinti pažeidžiamiausiais eismo dalyviais – vaikais, išve...

Gintarė Skaistė: balsavimas dėl biudžeto buvo sutelktas

Seimui antradienį priėmus 2024 metų valstybės biudžetą finansų ministrė Gintarė Skaistė pareiškė, jog kaip ir tikėtasi, Seimas susitelkė už jį balsuodamas.   „Tikėtasi buvo bent koalicijos partnerių paramos ir matome, kad tas sutelktas balsavimas ir įvyko, tikrai valstybės biudžetas 2024 metams atveria ir papildomas galimybes“, – po balsavimo Seime žurnalistams sakė G. Skaistė.

Kitais metais pensininkui pridės 70 eurų, o kiek gaus Nausėda ir Šimonytė?

Seimas antradienį priėmė 2024 metų biudžetą. BNS žurnalistų komanda tradiciškai įvertino, kaip naujas šalies iždas pakeis skirtingų žmonių pajamas „į rankas“. Pensininkai  Vidutinė senatvės pensija padidės maždaug 65 eurais ir pasieks 605 eurus. Vidutinė pensija tiems, kurie turi būtinąjį stažą, didės 70 eurų ir sieks 644 eurus.

„Grigeo Klaipėdos“ operatoriai liudijo naudoję sklendę nevalytoms nuotekoms išleisti

Kuršių marių taršos byloje teismui antradienį liudiję bendrovės „Grigeo Klaipėda“ operatoriai liudijo žinoję apie sklendę, kuria išleidžiamos nevisiškai išvalytos nuotekos, – ji dažniausiai būdavo naudojama tamsiu paros metu arba savaitgaliais.  Operatoriai nurodė neturėję informacijos, kad nevalytos nuotekos teka į Kuršių marias, – jiems buvo sakoma, kad jos keliauja į bendrovės „Klaipėdos vanduo“ sistemą.
Lietuvos verslas Prieš 15 val.

Metų infliacija EBPO narėse pasiekė dvejų metų žemumas

Metų infliacija Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) valstybėse narėse spalį sulėtėjo iki 5,6 proc. nuo 6,2 proc. rugsėjį, antradienį skelbia organizacija. Naujasis rodiklis – mažiausias nuo 2021-ųjų spalio. Metų infliacijos lėtėjimas spalį užfiksuotas 28 iš 38 EBPO valstybių narių. Energijos išteklių kainų metinis nuosmukis per mėnesį pagilėjo nuo 0,5 proc. iki 4,8 proc., maisto produktų kainų metinis prieaugis sumažėjo nuo 8,1 proc. iki 7,4 procento.
Užsienio verslas Prieš 15 val.

Oficialu: kitais metais kiekvienas sumokės po 6063 eurus mokesčių ir gaus po 7361 eurą išmokų

Antradienį Seimas galutinai priėmė 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą. Jame numatyta, kiek ir kokių mokesčių lietuviai sumokės bendroms šalies reikmėms ir kiek iš to katilo bus skirta įvairioms išmokoms ir viešosioms paslaugoms. Už kitų metų valstybės biudžetą balsavo 73 parlamentarų, 52 buvo prieš, o 1 – susilaikė. Prieš šį balsavimą valdančioji dauguma atmetė daugelį pasiūlymų papildomai didinti biudžeto išlaidas.

Startuoliams – dar 20 mln. eurų paramos

Inovatyvių Lietuvos startuolių veiklos skatinimui skirta dar 20 mln. eurų paramos, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Anot jos, Inovacijų skatinimo fondo lėšomis finansuojama rizikos kapitalo priemone „Akceleratorius 2“ investuojama į besikuriančias ir perspektyvias mažas įmones. Armonaitė: parama gali padėti verslo pradžiai Ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad ši parama gali padėti verslo pradžiai.
Lietuvos verslas Prieš 16 val.

Karolina Toleikytė neria į verslą: tapo modelių agentūros savininke

Žinomas modelis ir aktorė Karolina Toleikytė tapo modelių agentūrą „Major Amber Models“ valdančios bendrovės „Gintariniai modeliai“ savininke ir vadove. Po sandorio „Major Amber Models“ laukia pokyčiai – ketinama plėsti agentūros veiklos geografiją bei siūlyti profesionalią pagalbą modeliams siekiant pasirašyti optimalias darbo sutartis ar suderėti atlyginimo sąlygas. K. Toleikytė planuoja visa galva pasinerti į bendrovės veiklą, todėl laiko modelio darbui ji neketina skirti.
Verslas Prieš 16 val.
Į viršų