O štai Lietuvoje kone daugiausia aistrų dėl koronaviruso dabar kelia rytojaus Kauno „Žalgirio“ „Eurolygos“ rungtynės su Milano „Armani“ klubu. Į Kauną krepšininkų lėktuvas iš viruso apimtos Italijos nusileis šįvakar. O kur krepšininkai – ten ir juos lydintys sirgaliai. Sveikatos apsaugos ministerija išsigando, kad italai su palyda į Kauną gali atvežti koronavirusą ir ragino „Žalgirį“ rungtynes arba atidėti, arba žaisti be žiūrovų. Tačiau klubas valdininkams nepakluso: žalgiriečiai kovos ir tą darys pilnutėlėje arenoje su 15-ai tūkstančių fanų. Kodėl „Žalgiris“ nusprendė rizikuoti sirgalių sveikata ir kas laukia kitų, netrukus vyksiančių masinių renginių – aiškinosi TV3 žinios.

Sveikatos apsaugos ministerija dar vakar viešai prašė ir vylėsi, kad rytojaus rungtynes su priešininkais iš Milano „Armani“ komandos Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žais taip, kad šio ryto treniruotėje – tuščioje arenoje su tuščiomis žiūrovų kėdėmis. Arba rungtynes išvis nukels. 

Valdininkai į „Žalgirio“ vadovybę kreipėsi net raštu, aiškindami, kad koreguoti varžybas reiktų iš rizikos ir baimės, kad italai į Kauną ir visą Lietuvą atveš koronavirusą. Tačiau „Žalgiris“ klausyti valdininkų nenusiteikęs.

REKLAMA

„Kreipėmės į „Eurolygą“, gavom atsakymą, kad nukelti rungtynių nėra įmanoma. Kitas variantas buvo žaisti be fanų. Mes galvojam, kad klubas egzistuoja dėl fanų, gyvuoja dėl fanų, rungtynės vyksta dėl jų, jų palaikymas mums be galo svarbus. Todėl žaisime su fanais“, – sako „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

O fanų arenoje, kaip įprasta, bus 15 tūkstančių. Bilietai iššluoti dar prieš tris savaites. Motiejūnas ramina, kad sirgalių iš Italijos į Kauną atvyks vienetai. Pats „Žalgiris“ prašė Milano klubo gerbėjų nevykti į rungtynes Kaune ir šie esą į prašymą įsiklausė. „Žalgiris“ jiems grąžino pinigus už bilietus.

„Buvo 35 bilietai, jie visų jų atsisakė, atvažiuos tik komanda ir kas yra prie komandos. O pavienių kreipėsi 6 žmonės, kurie nevyks. Tikrai ne ta komanda, kurių fanų visą laiką būna daug. Nematom, kad būtų grėsmė iš tos pusės“, – pasakoja P. Motiejūnas.

Klubas tikina, kad rytoj per rungtynes „Žalgirio“ arenoje bus imtasi visų dezinfekcijos priemonių. O įeinantys į areną žmonės, keliantys įtarimų, bus tikrinami ir galbūt net neįleidžiami. Tiesa, kaip nustatyti, kuris užsikrėtęs, klubo vadovas nežino.

„Neįsivaizduoju – čiaudulys, kosėjimas. Matysis gal, kad žmogus serga“, – teigia P. Motiejūnas.

Premjeras po Valstybės ekstremalių situacijų centro posėdžio pareiškė, kad paliepti „Žalgiriui“ nukelti rungtynes valdžia negali.

„Rekomenduojama vengti. Kol kas nėra jokio teisinio pagrindo drausti, nes neturim nė vieno atvejo Lietuvoje, kuris būtų patvirtintas“, – kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

Nemaža dalis TV3 žinių kalbintų kauniečių „Žalgirio“ aistruolių tikina koronaviruso visai nebijantys ir džiūgauja dėl „Žalgirio“ sprendimo:

„Tai valio. Jau daug labai nusiminusių buvo.“

„Nuostabu. Atsižvelgė į visas aplinkybes, neįsileido sirgalių vietinių, tik 10 bus, visus kitus tikrins prie įėjimo."

„Manau, dėl koronos tikrai nereikia atšaukti varžybų.“

„Aš ką tik grįžau iš Italijos – ramu ir viskas bus gerai. Reikia būt optimistais ir mažiau klausytis. Romoj visi ramiai vaikšto, restoranai pilni.“

Visgi kiti abejoja, ar verta dėl žalgiriečių planų šitaip rizikuoti lietuvių ramybe ir sveikata:

„Gal ir blogas sprendimas, jeigu rekomenduota nedaryti.“

„Čia gal biznis, pinigai. Bet nesirūpina žmonėm. Sveikata žmonių turbūt nerūpi.“

Iš dalies ši moteris teisi. Jeigu „Žalgiris“ nepaklustų „Eurolygos“ nurodymui ir rungtynes nukeltų, 12-os milijonų eurų biudžetą turinčiam klubui grėstų bauda nuo 100 iki 200 tūkstančių eurų. O dar svarbiau – komandai greičiausiai būtų įskaitytas techninis pralaimėjimas. O tai reikštų, kad „Žalgiriui“ nuplauktų svajonė pasiekti aštuntfinalį, nuo kurio dabar yra per žingsnį.

„Yra didelis šansas, kad mums įskaitytų techninį pralaimėjimą. Tai ne tik finansiniai nuostoliai, bet ir turnyrinėje lentelėje nukentėtume ženkliai“, – sako P. Motiejūnas.

Visuomenės sveikatos centras tokį klubo sprendimą kritikuoja. Didžiausia grėsmė esą – ne patys Milano krepšininkai, o iš Italijos atvykstantys sirgaliai, kurių tikslaus skaičiaus niekas nesukontroliuos.

„Jie atvyks iš paliesto regiono, regiono, kur daug susirgimų. Ir gali būti inkubacinio periodo pabaigoj, niekas to nežino, ir gali būti užkrečiami. Tikrai gali palikti nemenką dovanėlę Lietuvai“, – pasakoja Visuomenės sveikatos centro vadovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Pasak „Žalgirio“ klubo, bilietus grąžino ir keletas lietuvių. Rolanda Lingienė tikina, kad susimąstyti turėtų ir kiti, ar verta rizikuoti.

„Labai rekomenduočiau pagalvoti prieš einant. Labai pagalvoti prieš einant. O jeigu eis, dezinfekuoti rankas, net ir turėti medicinines kaukes, nes dabar yra ir gripo pakilimas“, – teigia R. Lingienė. 

Beje, privatus Milano „Armani“ komandos lėktuvas į Kauną leisis po mažiau nei pusvalandžio.

„Lėktuvą pasitiksime kaip ir kitus besileidžiančius orlaivius, visiems keleiviams ir įgulai bus atlikta sustiprinta medicininė-karantininė patikra. Bus patikrinta visiems kūno temperatūra ir suteiktos rekomendacijos, ką reikėtų daryti, jeigu jų sveikatos būklė pablogėtų“, – kalbėjo R. Lingienė.

O masinių renginių artimiausiu metu Lietuvoje, lyg tyčia, netrūks ir kitų. Jau po geros savaitės sostinėje vyks kasmetė Kaziuko mugė, pritraukianti tūkstančius žmonių. O jau po dviejų savaičių – jubiliejinė Kovo 11-oji, kurios proga laukia eisenos, koncertai, vieši renginiai. Ekstremalių situacijų komisija kol kas tik rekomenduoja vengti masinių renginių vyresnio amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Vilniaus miesto savivaldybė jau svarsto ką daryti – leisti renginius ar atšaukti.

„Šiuo momentu mes savo planų nekeičiame ir manome, kad renginiai vyks kaip vykę. Kaziuko mugė labai dažnai vykdavo gripo epidemijos metu, tai nėra didelės problemos“, – sako administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Dažnai rankomis liečiami paviršiai jau dezinfekuojami Seime. Čia šį rytą aptarti veiksmų plano irgi rinkosi Ekstremalių situacijų valdymo grupė. Pasak kanceliarijos atstovės, į jubiliejinės Kovo 11-osios minėjimo renginius Seime susirinks 800 svečių iš Lietuvos ir 15 užsienio šalių. Tiesa, iš koronaviruso apimtos Italijos nepakviestas nė vienas svečias. Kol kas atšaukti šventinių renginių Seimas irgi neplanuoja, nebent situacija per likusias savaites komplikuotųsi.

REKLAMA

„Kol kas yra priimtas sprendimas neatšaukti suplanuotų renginių, tačiau Seimo kanceliarija siūlo, jeigu įmanoma, atsisakyti ekskursijų ar renginių organizavimo Seime“, – pasakoja kanceliarijos atstovė Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Kol kas Lietuvoje nėra atšaukiami ir privačių įmonių organizuojami masiniai renginiai.

Taip
2020-02-27 21:28:16
Bus Lietuvai dovanėlė , šeštadienį galės paskelbti , jeigu nėra proto valdžioje pasekmes būna skaudžios, taip Prazidente. taip Skverneli jius busit prakeikti kad leidote taip lengvabūdiškai dovanas teikti ,,,,,
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Joooo 2020-02-28 14:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neturim mes nieko nei prezidento nei sveikatos ministro aplamai nei vieno ministro Lietuvoj nera o patys esam versiu tauta    ATSAKYTI
Arvydas 2020-02-28 12:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei sirgaliai atvez virusa i Vilniu ir uzsikres mano vaikai! Klubas (visas), galit ruostis pamatyti tai, ka pa pamato is virsaus kamuolys krisdamas i krepsi.   ATSAKYTI
As 2020-02-28 12:05:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna   ATSAKYTI
Arvydas 2020-02-28 12:04:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keisti zmones! Jie vistiek zais! Mano ,kad tai antis ir bus geda nezaist. Bailiais isvadins. Mazvaikiai! O jei tikrai sirgaliai atitemps virusa. Zaidejai sakys: o ka mes galejom zinoti bla bla bla. Atsakingesneis reikia buti! O ne ragais isiremus i vartus.   ATSAKYTI
As 2020-02-28 11:37:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turim bekiausi prezidenta   ATSAKYTI
Stefanija 2020-02-28 11:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu nu beprociai nu ka pasakysi, nu paskutinei durniai rizikuoja kitu zmoniu sveikata bei savo. Mat jug pinigai geriausias turtas nerupi kad pavojingas virusas virauja pasaulije. Nu tas klubas gryni kiasiniai visas. Stai jau ir rezultatas atkeliauja virusas ir i lietuva. Jau uzfiksuotas Šiauliose gal galu gale atsauks runktynes kol dar nepervelu Dieve dieve atves i prota ta kluba   ATSAKYTI
Arvydas 2020-02-28 12:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Beprociai.
  
Petras 2020-02-28 08:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nėra to bloga ,kad neišeitų į gera. Gal tie italai bus kaip skiepai nuo korona viruso lietuviams? Ar gripo epidemijos metu nevykdavo krepšinio rungtynės? Nereikia kelti panikos.   ATSAKYTI
Ramas 2020-02-28 07:39:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazkoks susiktas krepsinis svarbiau uz zmoniu gyvybes,pasekmes kokios gali buti liudnos ar tokia musu valdzia kvaila su prezidentu   ATSAKYTI
Kaunietis 2020-02-27 23:45:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuvoje patvirtintas korona virusas yra 3 zmonem :) kiekvieno didziojo miesto ligonines pasiruosusios priimti tokius ligonius :) vienintele prevencija apsisaugoti, tai ranku plovimas/ dezinfekavimas kas +/-30min, nesilankyti masinese zmoniu susiburimo vietose, bei tureti labai stipraus alkoholio namie, nes pajutus simptomus ir suvartojus stipraus alkoholio virusas gali buti sunaikintas    ATSAKYTI
aha 2020-02-28 00:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gerai būtų, jei stiprus alkoholis padėtų. Greitai būtų išnaikintas visame pasaulyje išskyrus musulmoniškas šalis. Deja... :)  
..... 2020-02-27 23:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje patvirtintas korona virusas yra 3 zmonem :) kiekvieno didziojo miesto ligonines pasiruosusios priimti tokius ligonius :) vienintele prevencija apsisaugoti, tai ranku plovimas/ dezinfekavimas kas +/-30min, nesilankyti masinese zmoniu susiburimo vietose, bei tureti labai stipraus alkoholio namie, nes pajutus simptomus ir suvartojus stipraus alkoholio virusas gali buti sunaikintas .   ATSAKYTI
JO 2020-02-28 00:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o tai iš kur jūs traukiat tokią informaciją,nėra dar nei vieno atvejo  
Liūdna 2020-02-27 23:14:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu po rungtynių atsiras užkrėstųjų, siūlau Motiejūnui su visu klubu apmokėti besigydančių sąskaitas. Žinodami kuo gresia sirgalių surinkimas į vieną vietą, turėtų nešti atsakomybę už pasėkmes.   ATSAKYTI
Birutė 2020-02-28 08:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Motiejūnui ant žmonių nusispjaut,bet kur mūsų valdžia.Tikrai esam bananų valstybė.  
Moce 2020-02-27 22:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nausėda, skverneli, veryga ir visi valdzezmogei jius žaidze su žmonių likimais bus didelis prakeiksmas jius galit kad rungtynės nyvyktu , pasekmės bus liūdnos pagalvokit ,,,,,,    ATSAKYTI
Religiniai fanatikai 2020-02-27 22:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip komentuoti? Kiniečiai per 10 dienų stato didžiules ligonines, karantinuoja dešimtis kartu daugiau žmonių negu visoje Lt gyvena, Irane serga puse žmonių. Mano žmona neščia. Ir jeigu jums bukapročiams virusas kilęs iš gyvačių ir šikšnosparnių yra tik gripo atmaina, aš pažadu, jeigu mano žmona per Jūsų religiją pasigaus šitą virusą- aš pažadu Jums, kad išdaužysiu pusę arenos langų savo rankomis   ATSAKYTI
Zita 2020-02-27 22:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip galima taip Verygai sakyti nera tikslo drausti krepšinio varžybų nes nera nei vieno susirgimo bet atskrenda is Italijos kur yra susiirgimas tai ir reikejo saugotis o ne žmonių sveikatą rizikuoti del pinigų    ATSAKYTI
Jonas 2020-02-28 08:54:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad tam mūsų Verygai su galvele nekažkas  
WOT 2020-02-27 21:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jus esat dalbajobai nes patis juos ir isrinkot    ATSAKYTI
Lina 2020-02-27 21:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atviras tautos genocidas- pinigai auksčiau visko. Sakyčiau, tai nusikaltimas ,už kurį privalu bausti.    ATSAKYTI
Kuk 2020-02-27 21:41:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai šeštadienį jau bus dovanėlė, jau galės džiaugtis. Manau kad jau Santaros kliniko turės darbo.    ATSAKYTI
Arvydas 2020-02-27 21:40:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie nieko nemasto   ATSAKYTI
Taip 2020-02-27 21:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bus Lietuvai dovanėlė , šeštadienį galės paskelbti , jeigu nėra proto valdžioje pasekmes būna skaudžios, taip Prazidente. taip Skverneli jius busit prakeikti kad leidote taip lengvabūdiškai dovanas teikti ,,,,,    ATSAKYTI
Antanas 2020-02-27 21:16:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-28
Gal baikite visus gasdinti tuo koronavirusu.Manau kiekvienoje salyje atliekami tyrimai.Gal nebebukime gudresni uz kitus.Pvz Man asmeniskai "dzin" tas virusas,jei reikes vyksiu i rungtynes,i Italiją ar i ta pacia Kinijas.Zmogus savo sveikatos seimininkas.Geriau rupinkites apsaugos priemonemis,o ne visokeriopais draudimais.   ATSAKYTI
Atmarozkui 2020-02-27 21:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu abugeli gal kamikadze busi  
Kuk 2020-02-27 21:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei jums savo sveikata nesvarbi, tai nemanykite kad jus protingesnis už kitus. Jūs kvailas! Šitas virusas ne gripas, nuo kurio paciaudejus praeina. Čia pneumonija gresia. Vyresni žmonės miršta, maži vaikai miršta. Ar apie tai susimąstai? Kuo kalti vaikai kad turi mirti dėl kitų aplaidumo?!   
Zita 2020-02-27 22:03:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokias priemones cia tau ne prezervatyvą užsidet  
kad 2020-02-28 00:23:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vaikams šitas virusas visai nepavojingas  
2u 2020-02-28 05:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu paveiktas nežinomo viruso kuris naikina smegenis!!!  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Sprogo priemones kovai su koronavirusu gabenęs lėktuvas: žuvo visi keleiviai (nuotr. SCANPIX)
Sekmadienį Filipinų sostinėje Maniloje esantį oro uostą sudrebino tragiška nelaimė. Dar nė nuo tako nepakilęs lėktuvas užsiliepsnojo ir sprogo, žuvo visi aštuoni juo skridę ...
Greitoji pagalba (nuotr. stop kadras)
Kiek Lietuvoje gali plėsti koronaviruso epidemija ir kur susirgimų riba? Jei virusas nesitrauks, ar tik neteks užsidarius namuose švęsti ne tik Velykas, bet ir Jonines? Vienas ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Šalyje plintantis koronavirusas neaplenkė ir policijos sistemos. Šį pirmadienį patvirtintas antras užsikrėtimo Covid-19 atvejis policijoje. Abu sergantieji dirba Klaipėdoje. ...
Užburianti penkiametės daina apie Lietuvą įvarė Jankevičių į kampą
Penkerių metukų Gabrielė Pareščiūtė į „Lietuvos talentai. Supervaikai“ sceną žengė nedrąsiai ir nedaugiažodžiaudama. Mergaitės tiklsas – pademonstruoti, jog ateityje ji gali ...
Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)
Per pasaulį nusirito Žemės valanda, kurios metu išjungiamos šviesos, siekiant atkreipti dėmesį į ekologines mūsų planetos problemas. Tuo tarpu Europoje įsigaliojus griežtam ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų