Airinė Palšytė parodė, kad Olimpinėms ruošiasi ankštoje salėje rūsyje

Olimpinį sezoną Vokietijoje pradėjusi Airinė Palšytė kol kas dar neįkando olimpinio normatyvo. Bet progresu džiaugiasi, mat dėl traumų praėję metai jai buvę blogiausi karjeroje. TV3-ijų žinioms Palšytė papasakojo apie sezono planus ir apie tai, kas padėjo grįžti į rikiuotę.

„Šiuo metu esame sporto salėje, kuri yra neoficiali. Ji yra rūsyje. Iš tikrųjų, turbūt tai yra vienintelė mano vieta Vilniuje, kur aš sportuoju“, – olimpietė Airinė Palšytė aprodo savo ankštas valdas, kur tenka glaustis, kol Vilniuje dar vis nėra baigta maniežo rekonstrukcija.

Bet laikas tiksi. Iki Tokijo olimpinių žaidynių lieka mažiau nei pusmetis, Airinė ką tik grįžo iš pirmų sezono varžybų Vokietijoje.

Iki olimpinio normatyvo trūko 4 cm, įveikti pavyko 192 cm kartelę. Bet labiausiai džiugina pažanga, mat dėl čiurnos traumos buvo ilgam iškritusi iš rikiuotės. Praėjusius metus vadina sunkiausiais karjeroje.

„192 cm, kaip daugelis yra pratęs prie aukštesnių rezultatų. Bet turėtume žiūrėti iš pozityvesnės pusės. Man asmeniškai šis startas davė labai daug“, – sako A. Palšytė

Tokią pačią čiurnos traumą gavęs pasaulio čempionas Mutazas Barshimas po operacijos iš rikiuotės buvo iškritęs net metams. Kol kas Airinei jos neprireikė, bet po pasaulio čempionato Dohoje tikru išsigelbėjimu tapo sportininkų tyrimų centras užsienyje. Aparatai kartais vertė jaustis tarsi NASA centre.

„Tame centre aš buvau ištirta nuo galvos iki kojų. Nuo kraujo mėginių, kūno kompozicijos analizės iki raumenų tam tikrų specifinių savybių. Būtent ten man buvo atrasta priežastis kodėl man kyla tam tikri skausmai“, – pasakoja A. Palšytė

REKLAMA

Grįžus pilnu tempu į rikiuotę, žiemos sezono tikslas – olimpinis normatyvas. Tiesa, vienas variantų, kur jį galėtų įgyvendinti, atkrito. Dėl koronaviruso grėsmės atšaukiamas Kinijoje kovą turėjęs vykti pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas.

„Galima buvo numanyti, kad kažkas tokio įvyks. Buvo tam tikrų kalbų tarp sportininkų. Manau, kad sprendimas priimtas labai teisingas. Man asmeniškai tai yra tik pliusas, nes ir pati nelabai norėjau ir svarsčiau nedalyvauti“, – teigia A. Palšytė

Išgąstį dėl viruso olimpietė pajuto ir Europoje. Keliaujant į pirmą sezono startą Vokietijoje nepamiršo veido kaukės.

„Mano mama prieš vykstant į pirmas varžybas sako: „Be kaukės net negalvok skrist!“. Aš ir kineziterapeutas Mantas skridome būtent su tomis kaukėm“, – kalbėjo A. Palšytė.

Trečias kartas nemeluoja. Tokiu nusiteikimu šuolininkė pasitinka artėjančias jau trečiąsias olimpines žaidynes. Tiesa, reikia pripažinti, kad konkurencinė aplinka beprotiškai išaugo.

„Jeigu praėjusiose olimpinėse žaidynėse su 197-198 cm jau tikrai būtum užsitikrinęs medalį. Šiuo metu tai klausimas ar tai padėtų būti tarp TOP3. Dohos pasaulio čempionatas parodė, kad tu gali šokti 2 m ir likti prie apdovanojimų pakylos“, – sako A. Palšytė

Šuolininkė į aukštį tiki, kad Tokijuje bus geriausios olimpinės žaidynės, ir dar tikrai ne paskutinės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų