Dar nesugriaudėjus Naujųjų metų nakties saliutams link premjero Sauliaus Skvernelio namų nusidrieks nauja pusantro kilometro ilgio asfaltuota gatvė.  300-us tūkstančių eurų žvyrkeliui tvarkyti iš Vyriausybės iškaulyjo Vilniaus rajono savivaldybė. O posėdžiui, kurio metu pinigai buvo paskirti, pirmininkavo pats Skvernelis. Konservatoriai tai vadina skandalu, net norėtų Seime pradėti tyrimą.

Tuo metu valstiečių vėliavnešys Ramūnas Karbauskis ir lėšų keliams tvarkyti iždininkė susisiekimo ministerija čia neskaidrumo neįžvelgia – esą šią gatvę remontuoti buvo žadama jau daugybę metų. Na, o rajono savivaldybė prisipažįsta, kad tvarkyti Upės gatvę jos ne kartą prašė ir premjerą saugantis vadovybės apsaugos departamentas.

Smilgių kaime, Vilniaus rajone, pluša kelininkai. Ir jei prieš gerą mėnesį ši – Upės gatvė, buvo tiesiog žvyrkelis, tad dabar čia skubiai, tarsi pamojus burtų lazdele, vykdomi parengiamieji darbai. Ir premjeras Saulius Skvernelis, kuris nuo šios vietos gyvena maždaug už pusės kilometro, dar iki metų pabaigos į darbą galės vykti ar pas jį svečiai galės atkakti jau asfaltuotu keliu.Greta premjero namo paupyje jau ir šiandien yra išasfaltuotas 250 metrų ruožas. Už jį dar pernai per pusę susimokėjo patys gyventojai ir savivaldybė. Na, o po kapitalinio remonto, per mėnesį nuo čia Vilniaus miesto link nusidrieks ir pusantro kilometro šviežio asfalto atkarpa. Tiesa šįsyk už kelininkų triūsą kišenes tuštins tik valstybė.

REKLAMA

Po to kai susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pasiūlė Vyriausybei perskirstyti daugiau nei tris milijonus eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo bei pinigus skirti Vilniaus bei Trakų rajonų, keliams, Vilniaus rajono savivaldybė pasinaudojo proga ir tuo pačiu pasiprašė papildomų lėšų – beveik 700 tūkstančių eurų. Ir beveik pusė šios sumos – 300 tūkstančių kaip dabar paaiškėjo, nubyrėjo būtent premjero gatvei tvarkyti. Beje, šie papildomi pinigai Vyriausybės posėdyje, kuriam pats Skvernelis ir pirmininkavo, buvo itin skubiai patvirtinti, nepraėjus nė savaitei po prašymo.

Premjero atstovai paklausti ar neturėjo Skvernelis nusišalinti svarstant tokį klausimą, atkerta, kad premjeras čia niekuo dėtas, mat Vyriausybė pinigus skyrė ne konkrečiai gatvei asfaltuoti o Vilniaus savivaldybei. Ji ir pasirinko konkrečią gatvę. Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius, politikas aiškina, kad papildomų pinigų savivaldybė prašė vietinės reikšmės keliams tose vietovėse, kur gausiai gyvena tautinės mažumos, o ne konkrečiam objektui.

„Tokios gatvės, su konkrečiai tokiu pavadinimu mes informacijos per šį  mėnesį, kai derinome visą rezervo perskirstymą, mes neturėjome. Ten buvo aplamai kalbos, kad reikia tokioms savivaldybėms skirti papildomą finansavimą pagal Vyriausybės nutarimą, kuris buvo priimtas dar 2015 metais“, – sako viceministras Vladislavas Kondratovičius.

TV3 žinios dar spalio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės klausė ar planuojama asfaltuoti Upės gatvę. Mat kelią sutvarkius premjero ir dalies jo kaimynų teritorijose piktintis pradėjo kiti Smilgių gyventojai. Tuomet  Statybų skyriaus vedėjas Rimantas Gerdvilis sakė, kad asfaltas būtų liejamas tik tuo atveju, jei gatvė taptų prioritetinė.

REKLAMA

„Jeigu jis pakliūva į tų svarbių sąrašą, seniūnaičiai pritaria, ir jie eina iš KPP lėšų, kelių plėtros programos lėšų, finansuoti. Čia tada prisidėjimo nėra, arba biudžeto lėšos. Negalim mes visų kelių išasfaltuoti“, – pasakoja Statybos skyriaus vedėjas Rimantas Gerdvilis.

Taigi, panašu, kad prioritetine Upės gatvė spėjo tapti vos per mėnesį ir nors rajono savivaldybės atstovai tikina, kad asfaltavimo ėmėsi dėl nuolatinių gyventojų prašymų, skundų, kuriuos esą žadama patenkinti dar nuo 2015 metų, kaimynystėje gyvenantis Ministras Pirmininkas išties tapo koziriu. Pasirodo, jog dėl žvyrkelio į vietos valdžią kreipėsi ir premjero apsaugininkai.

Vadovybės apsaugos departamento direktorius Rymantas Mockevičius patvirtina, kad dėl neva pavojingos kelio dangos su savivaldybe buvo kalbėtasi. Tiesa prašyta kelią sutvarkyti, asfaltavimo reikalaujama nebuvo. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albertas Narvoiš sako, kad minėtosios gatvės remonto darbai planuose buvo dar 2015-aisiais, o į  Vilniaus rajono strateginį veiklos planą oficialiai įtraukti šių metų pradžioje. Jis priduria, jog už papildomas lėšas yra ir bus tvarkomos ir kitos gatvės – štai pavyzdžiui Riešės, Nesvyžiaus gatvės, tad ryšio su premjero interesais jis nemato.

„Ryšio jokio nėra, tiesiog yra daug kreipimųsi tvarkyti gatvę. Zujūnų seniūnijos seniūnas turi dažnai greideriuoti šią gatvę, kadangi reikia ją prižiūrėti. Tai kam skirti daug lėšų gatvės priežiūrai, jeigu galima išasfaltuoti ir pamiršti šitą klausimą“, – teigia direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš.

REKLAMA

Išgirdusi, kad už valstybės pinigus galimai bus asfaltuojama greta Skvernelio namų vinguriuojanti gatvė, opozicija prakalbo apie tyrimą. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad tai panašu į valdžios panaudojimą asmeniniams interesams tenkinti.

„Pirmoji reakcija – esame šokiruoti, vienareikšmiškai. Jei ši istorija pasitvirtina, kad premjeras tikrai dalyvavo paskiriant, perskirstant pinigus, kuriais buvo finansuotas jo paties asmeninio keliuko asfaltavimas, tai ši istorija primena pačias blogiausias nomenklatūrines tradicijas – tai Vijūnėlės dvaras, „Draugystės“ viešbutis“, – kalbėjo Seimo narys Gabrielius Landsbergis.

Tuo metu Sauliaus Skvernelio bendražygis Ramūnas Karnauskis jokių problemų su asfaltuojama Upės gatve nemato. Anot „Valstiečių“ vedlio, šio kelio remonto darbus dar prieš ketverius metus numatė Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė.

„Sprendimai priimti, visais atvejais, 2015 metais ir taip toliau. Ši valdžia su sprendimais neturi nieko bendro. Jei kalbėti apie vienų ar kitų asfaltavimą, tai priklauso nuo intensyvumo eismo ir nuo to kokį kelią Susisiekimo ministerija įtraukė į savo planus“, – sako R. Karbauskis.

Opozicija žada aiškintis šios gatvės tvarkymo aplinkybės ir ant kilimėlio kviesis susisiekimo ministrą, savivaldybės, vadovybės apsaugos departamento atstovus.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:

Gintaras
2019-11-28 14:54:37
Būtent. Taigi nenusineš Skvernelis nei gatvės, nei namų, nei padėties, nei ko nors kito iš šio gyvenimo. kaip ir visi kiti mirtingieji. Taigi visi galės naudotis tuo keliu. Iš kur tiek triukšmo?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zita Bileviciute 2019-12-05 17:09:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit ta absurdo spektakli,S.Skvernelis yra aukstas vyriausybes pareigunas antras asmuo po prezidento jam yra privaloma ypatinga apsauga,uzsienio salyse apsaugos departamentas atsisakytu dirbti tokiomis prasto kelio salygomis, kelia reikejo nutiesti jau pries 3metus kodel niekas nereikalavo, o tie kurie cia kelia skandala tegul eina vadovauti vyriausybei pagal galiojancius apsaugos departamento teises aktus .privaloma tvarka bus nutiestas kelias ir iki ju namu.   ATSAKYTI
O 2019-12-03 11:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man dar kyla įtarimų, ar ne koncervai ir užsakė tą kelią nutiesti, kad galėtų paskui dulkinti. Ir jau pamiršo prieš dešimtmetį vykusį incidentą su antrašte: Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Irena Degutienė tūžta. Ji nesupranta, kodėl domimasi statybos afera Valakampiuose, kai vietoj vieno namo buvo pastatyti trys ir tik tada iš dalies sutvarkyti statybos dokumentai. Kaip Grybauskaitei, dar tik nusipirkus sklypą jau buvo pratiesta gatvė. Sąžinės, bent kiek koncervai. Puolat, tokia baisia liga sergantį žmogų, ir tik dėl vietos prie lovio...    ATSAKYTI
Lt 2019-11-28 14:39:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi mato tik skverneli, kitu 100-tu zmoniu ten nera?
Ten nera ne tik asfaltuoto kelio, ten nevaziuoja joks visuomeninis transportas. Zmones savo vaikus veza i mokykla savo transportu ... Lietuva 21 amzius. Vilniaus miestas.   ATSAKYTI
Gintaras 2019-11-28 14:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtent. Taigi nenusineš Skvernelis nei gatvės, nei namų, nei padėties, nei ko nors kito iš šio gyvenimo. kaip ir visi kiti mirtingieji. Taigi visi galės naudotis tuo keliu. Iš kur tiek triukšmo?  
Bronsonas 2019-11-27 09:13:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tie, kurie balsavo už Skvernelį buvo: akli, kurti ir silpnapročiai...   ATSAKYTI
Andrius 2020-01-02 12:52:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tylėk žertva
  
Zita 2019-11-27 00:28:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manyčiau šiam seimo nariui.Linkiu sveikti kaip paorastam Lietuvos piliečiui ....Patarčiau Vilniaus Santariškiu ligoninėje ....Viskas gerai Ir jeigu ka manau kadencija turėtu būti kas 5 metai....LINKIU SVEIKTI....BE KOMENTARU    ATSAKYTI
Kaimyne 2019-11-26 20:58:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Skverneliui amnezija nuo gydymo,til savo naudai.   ATSAKYTI
Lina 2019-11-26 19:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mūsų kaimo keliukas toks, kad net su visureigiu sunku atvažiuoti iki močiutės namo ir kitų kaimynų. Patys tvarkom kiek galim, tačiau, kai kokie miškovežiai pravažiuoja, tai būna siaubinga ir vėl. Valdžia nepadeda, nes nėra papildomų pinigų. O čia kiek matau dar labai geros kokybės kelias.    ATSAKYTI
Zita 2019-11-27 00:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amžinybė šioje žemeje .Tegul rausiasi vistiek jie negirdi tik kalba .o kas turi sirgti mes .vargšai.Ateina Krizė pizė duotu pinigu juk parazitai.turi.tyčiojasi .apie ora bloga raso .Žmonems apie vėžio pasekmes .Bet apie avarbiausia nekalba nes jiems jau senaties terminas.na ka pasakys jis juk nieko daugiau .mes buvome vergai ir likome .Ponia geriau galvokite kažka gero tik negalvokite kad as taikausi.Tikrai netaikau .As per daug myliu savo Lietuva ir Žmones .kurie visa gyvenima uždrbta pasiimti negali .  

Top Video

Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
REKLAMA
Lėktuvas (nuotr. stop kadras)
Socialiniame tinkle, kuriame apstu įrašų ir nuotraukų iš skrydžių, kur keleiviai keistai elgiasi, pasirodė dar vienas neįprastas vaizdelis. Jame matyti, kaip prie lėktuvo oro ...
Mergaitė (nuotr. stop kadras)
Neįtikėtinai mielas, bet mamai įvaręs šoką įrašas paplito internete. Mergaitė Eva iš Kalifornijos paplito internete po to, kai nufilmavo, kaip ji kerpasi namuose su žirklėmis ...
Kaunietės košmaras šermenyse: supainiojus kūnus kremuotas ne tas žmogus (nuotr. stop kadras)
Siaubo filmą primenančios šermenys. Mamą praradusi moteris tik laidojimo biure suprato, kad šarvojimui ruošia visai ne savo mamos kūną. Šeima puolė aiškintis, kur dingo jų ...
Epidemiologė Galina Zagrebnevienė (nuotr. stopkadras)
Pasaulis su baime stebi Kinijoje, Uhano provincijoje mirtino koronaviruso padarinius. Oficialiais duomenimis, koronavirusas nusinešė 80 gyvybių, juo užsikrėtė apie 2,7 ...
Vienas gaisras Kuliuose paliko 16 žmonių be namų (nuotr. stop kadras)
Telšių apskrityje, Kulių gyvenvietėje, kilęs gaisras be namų per vieną naktį paliko 16 žmonių. Nors žmonių aukų pavyko išvengti, gaisre žuvo vienos iš gyventojų šuniukas. ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų