Skandalas Estijoje: abejoja NATO pagalba Baltijos šalims esant reikalui

Skandalas Estijoje. Šalies vidaus reikalų ministras pareiškė, kad nėra tikras, jog esant reikalui NATO gins Estiją, Lietuvą ir Latviją. Dėl to trys šalys esą rengia atsarginį gynybos planą. Estijos prezidentė puolė raminti ministrą, o opozicija ragina už tokius žodžius jį spirti iš posto.

Estijos vidaus reikalų ministras Mart Helme dėmesio centre atsidūrė po jo interviu Suomijos žurnalistams. Euroskeptikas, kraštutinių dešiniųjų atstovas pareiškė, kad Estija negali tikėtis, jog NATO visais atvejais užtikrins šalies teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Anot jo, Estijos vyriausybė ėmė rengti atsarginį gynybos planą, jeigu Aljansas pasirodys nepajėgus ginti Estijos ir kitų Baltijos šalių nuo Rusijos. Ministras dar pridėjo, kad gynybos planas B rengiamas bendradarbiaujant su Latvija ir Lietuva. Šiuos M. Helmės žodžius pasmerkė Estijos opozicija, šalies premjeras ir užsienio reikalų ministras, o prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad neabejoja NATO pajėgumu apginti Aljanso nares nuo bet kokios agresorės, įskaitant Rusiją.

REKLAMA

„Pastaruosius 70 metų visi NATO veiksmai yra grindžiami kolektyvine situacijos analize. Taip pat ir greita reakcija, norint apginti visas valstybes nares. Ir pripažinkime: NATO lydi šimtaprocentinė sėkmė. Jokia NATO sąjungininkė niekada nebuvo užpulta. Taigi, taip, mes pasitikime NATO“, – sako Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

Tokį pareiškimą M. Helme tėškė likus dienai iki NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Briuselyje ir praėjus porai savaičių po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sudrebino NATO pareikšdamas, kad „aljansą yra ištikusi smegenų mirtis“. Dabar NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad E. Macronui teks pasiaiškinti.

„Kitą savaitę vyksiu į Paryžių ir noriu tai aptarti su prezidentu Macronu. Manau, kad geriausias būdas išsiaiškinti nesutarimus – kartu susėsti ir juos aptarti, kad būtų aiškūs tokių pareiškimų motyvai“, – pasakoja NATO generalinis sekretorius Jens Stoltenberg.

Estijos vidaus reikalų ministras M. Helme pabrėžė neteigiantis, kad visiškai pritaria E. Macronui, tačiau, anot jo, NATO bėdos yra akivaizdžios. Tuo tarpu Estijos opozicija pareiškė, kad už tai jis turėtų būti atstatydintas, o šalies gynybos ministras jo teiginius pavadino tiesiog absurdiškais, pakertančiais NATO vienybę ir net palankiais Rusijos propagandai.

Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose:


Rašyti komentarą...
K
Kestas
2019-11-21 20:50:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma žmogus mąsto labai teisingai nes Vašingtonas prievartą verčia kiekvieną valstybę šokt pagal jų muzika bet deja žmonės mato kad Vašingtonas demonstruoja tik raumenis o ginkluotę jau laikas nurašyti bet vistiek verčia sąjungininkus pirkti
Atsakyti
0

T
Tėvas
2019-11-21 20:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo jūs visada kaltinant Rusiją, kad ji puola. Jūs patys kai šakalai ruošiatės ją pulti.Mus jau senai JAV okupavus.Esam okupuota šalis.O didžiosios valstybės jau senai pasidalinę ir susitarę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų