Vaiko pinigus nuo sausio valdžia žada didinti vėl, tačiau pinigų biudžete išmokoms pritrūko ir šiemet. Kad šeimos lapkritį, gruodį ir sausį sulauktų paskirtų išmokų, vyriausybė jau skolinasi pusšimtį milijonų eurų. O kitąmet numatytiems didinimams prireiks papildomų net ne dešimčių, o dviejų šimtų milijonų eurų. Tad jau patys valdantieji svarsto, gal vaiko pinigus mokėti nebe visoms šeimoms, o tik toms, kurioms pusšimtis eurų yra tikrai dideli pinigai.

Mamai tenka pasirūpinti maistu, o valdžiai – biudžetiniams metams artėjant prie pabaigos papildomais milijonais. Vyriausybė jau priversta skolintis 40 mln. eurų tam, kad galėtų išmokėti vaikams pažadėtus pinigus – daugumai po 50 eurų, o daugiavaikiams ir nepasiturintiems – po 70 eurų. Esą prieš metus planuojant biudžetą buvo sunku nuspėti, kiek lėšų prireiks visoms vaikų išmokoms per metus.

„Nieko nenutiko, taip buvo planuota. Buvo planuota 95 proc. pinigų, nuspręsta stebėti realų faktą, koks bus poreikis vaiko lėšoms. Ir tada buvo numatyta galimybė planuojant biudžetą pasiskolinti. Metų pabaigoje mes turime 517 tūkst. vaikų. Šita galimybė buvo numatyta – mes pasiskoliname“, – sako viceministrė Eglė Radišauskienė.

REKLAMA

Pasidomėjus, ar dėl skolinimosi procedūrų išmokos lapkritį nevėluos, viceministrė viliasi, kad vaiko pinigai šeimas pasieks kaip įprasta, mėnesio pradžioje.

Šiemet vaiko pinigams biudžete buvo numatyta 340 mln. eurų. Tačiau kitąmet šios sumos jau nebeužteks, mat artėjant rinkimams vaiko pinigus jau nuo sausio valdantieji užsimojo dar labiau padidinti.

„Mes esame pateikę poziciją 60 eurų ir 40 eurų. Manome, tokios galimybės yra realios ir jos paremtos pinigais“, – teigia E. Radišauskienė.

Vyriausybė žada kitąmet universalią išmoką padidinti 10-čia eurų, kad ji siektų 60 eurų. O daugiavaikėms, nepasiturinčioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms išmoka didėtų net 30-čia eurų, ir siektų po 100 eurų per mėnesį už kiekvieną vaiką.

Valdantieji socialdarbiečiai jau purkštauja, kad vyriausybė neįsiklauso į jų raginimus 20, o ne 10 eurų padidinti universalią išmoką. Tačiau štai pati socialdarbiečių atstovė Seime Rimantė Šalaševičiūtė jau abejoja, ar pakaks biudžete pinigų padidinti vaikų išmokas visiems. Tad jau svarsto, ar nevertėtų išmokas nustoti mokėti pasiturinčių šeimų vaikams.

„Pinigų trūksta. Todėl, manau, dar galėtų kažkiek būti ir tolimesnis derybų objektas vaiko pinigai. Žinant, kaip tėvai panaudoja vaiko pinigus, buvau tos nuomonės, kad reikia diferencijuoti ir atsižvelgti į šeimos materialinę padėtį“, – pasakoja R. Šalaševičiūtė.

Išgirdę svarstymus vaiko pinigus mokėti ne visiems, tėvai šokiruoti:

„Visada džiugu, kai gali būti daugiau. Didesni pinigai. Viskas brangsta, ir 10 eurų pagelbėtų.“

REKLAMA

„Visiems reikia. Tie pinigai labai daug neduoda, už juos daug nenusipirksi, bet kaip geranoriškas požiūris iš valstybės.“

„Mokykloj viską reikia patiems pirkti. Reikalingi savo dalykams.“

„Bandom taupyti kažką vaikams, dedam, kaupiam, neleidžiam kasdienai.“

Vaiko universalią išmoką padidinti 10 eurų, o papildomą 30 eurų, ministerijos skaičiavimais, iš biudžeto kitąmet prireiks papildomų 150 mln. eurų. O reguliarią išmoką norint padidinti ne 10, o 20 eurų, biudžete tektų krapštyti dar 40 milijonų.

Ekonomistai jau perspėja, kad šalies ekonomikai kitąmet prognozuojant lėtesnį augimą, vaiko pinigų didinimą reikia planuoti labai atsargiai.

„Lietuva nėra tokia pasiturinti šalis, kuri galėtų finansuoti visas be išlygų šeimas, turinčias vaikus. Tikrai ne visiems vaiko pinigų reikia. Pasiturinčios naudojasi, o tai nėra efektyvu ir būtina. Vaiko pinigai turi būti kirti tiems, kam iš tikrųjų reikia“, – mano ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

Beje, Vyriausybė kitąmet viliasi ne tik didinti vaiko pinigus, bet ir padidintą išmoką mokėti didesniam šeimų skaičiui. Mat politikai rengiasi padidinti skurdo kartelę, kad 100 eurų išmoką gautų ir šeimos, kuriose vienam asmeniui tenka mažiau kaip 250 eurų per mėnesį pajamų.

Iki šiol didesnėmis išmokomis galėjo džiaugtis tik tos šeimos, kuriose vienam asmeniui tekdavo 180 eurų, tai yra, 70 eurų mažesnė pajamų dalis.

Rimas
2019-11-04 10:34:20
Įdomi logika ir tuo pačiu keista.
Tai čia vaiko pinigai (skiriami vaikams) ar parama nepasiturinčioms šeimoms? Jei vaiko, tai nediskriminuokit vaikų. Jei nepasiturinčioms šeimoms, kurios augina vaikus, tai ir neaiškinkit, kad vaiko pinigai, nes visai kitas kriterijus.

Dabar apie keistenybes. Įsipareigojimai išorei (NATO) neliečiami. O vidiniai įsipareigojimai augančiai Lietuvos ateičiai? Kasmet dėliojate kaip šauna į galvą, nes šeimos su vaikais jums nėra toks neliečiamas įsipareigojimas kaip NATO? Pasižiūrėkit į savo sprendimus iš šalies, manau, kad jie - absurdiški.
Sakote, kad vaiko pinigų ne visiems reikia, kad tai nėra efektyvu ir būtina. O kas vyksta piniguose skandinamoje krašto apsaugos sistemoje? Prabanga efektyvi ir būtina?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nesamonė 2019-11-14 08:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal visupirma pijokams tos pinigus nuimkite,vaikai ju visvien nemato... Nes kiek matau kai reikia kazka nuimti nuima nuo tu zmoniu kurie stengesi kazka pakeisti, o tiems kurie uz sios pinigus bonke sau perka galima padydinti,- laks ne savaite o dvi... Atsipeikėk valstybe... Labai pikta už žmones....   ATSAKYTI
Te 2019-11-13 21:10:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku,tegul nuima. Bet tuomet mums,kaip tėvams nereiktų mokėti už vaistus vaikams,už tyrimus,už skiepus,už jokius būrelius, maistą mokykloje ir ne tik pradinukams bet ir didesniems...Jei vaikas serga ,nedarbingumą apmokėtų 100% ir be jokių nuskaičiavimų...
Ką reiškia pasiturintiems????
Viena auginu du vaikus. Dirbu per du darbus,kad išlaikyti juos...dirbu,kad uždirbti,nes reikia mokėti už viską...Tai gal sukūrtų darbus žmonėms.
Kiek yra socialių šeimų,gaunančios visas lengvatas,dar ir vaikų pinigus didina. O ar atitenka tiems vaikams tie pinigai????
Ir jeigu jau nėra pinigų vaikams žadėtų,gerbiamieji valdininkai..nedidinkite tokiomis sumomis savo algos. Suprantu,JUMS, reikia viskam...tik įdomu,kur JŪSŲ rezultatai!!! Gerieji rezultatai Tautos naudai!. Tai galvokite ne tik apie save,bet ir tuos,kurie Jumis tiki...   ATSAKYTI
Jovita 2019-11-10 17:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš daugiau nei minimumą jie pasiryžę viską atimti atėmė NPD dabar vaiko pinigai ką dar atims tegul savo algas sumažina ir užteks vaikams   ATSAKYTI
Meja 2019-11-08 17:50:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas pats bus su nemokamu vaikų maitinimu mokyklose.Vel metus duos nemokamai,o paskui neužteks pinigų.Tegul kanceliarijos pinigus susimažina , kiti algos tiek gauna , kiek seimo nariai pieštukams.   ATSAKYTI
2019-11-07 18:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pijokų šeimoms lafa,gyvenk ir gero,už vaiko pinigėlius,tik vaikai ar gauna nuo to stalo gražesnį kąsnelį?????   ATSAKYTI
Baba 2019-11-07 13:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepasiturintiems reik daugiau skirsti vaikų pinigų? O ar nevertėtu jiems pirmiau darbo duoti,tegu zino iš kur turi pinigų pasiturintieji.Tai siūlau,bent visiem po lygiai,ar kels ar ne vaiko išmoką,nepasiturintieji vis tiek pragers.   ATSAKYTI
Baisu 2019-11-06 09:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaiku poreikiai yra ganetinai dideli pagal dabartini gyvenima.visu pirma turi seimo nariai susest ir nutart del valdininku mazinimo ir atlyginimo supaprastinimo.nes kiek jie uzdirba per menesi tai gal iseina paprastu 3 4 seimu atlyginimai.nenoriu blogai kalbeti .bet tevyne bando per aplink isvyti tauta i svetur.nes pragyvenimo lygis labai suprastejo.ir atejus laikui nebus cia nieko apatr babaju   ATSAKYTI
Gėda 2019-11-05 13:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo vaikų pradedat NUO SAVĘS PRADĖKIT sėdit už mūsų pinigūs ir diskutuojat kaip iš vaikų atiimti Rimantė Šalaševičiūtė geriau išvis nekalbėtu ką tu apie šeimas nusimanai,ūžsieni vaikai pirmoja eilėja o ČIA SEIMAS PIRMOJ EILĖJ....pašalpininkūs vykit dirbt o nea už minimūma žmones spauskit...
   ATSAKYTI
Ech 2019-11-06 09:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu jums 100%tie kas gimdo vaikus sedi tik namie ir gauna visas legvatas .dar daugiau gauna nei dirbantys ir vaikus auginantys tevai tegul eina dirbt kaip visi .vaikai visi lietuvoj vienodi .nera nei vieno vaiko kuriam reik maziau o kuriam daugiau.visiem reikia vienodai.plius vaiku pinigai tai labai didelis priedas prie juodadarbiu zmoniu kurie aria kad gaut piniga sumoket visus pilnus mokescius ir nupirkt vaikam rubu batu ir visa kita ko jiems reikia.bjauru iki ko davaziuoja musu valstybe.  
Karina 2019-11-05 12:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tai gal mūsų valdžia baigtu vogti liaudies pinigus, grąžintų bent pusę savo turtų, ir nereikia skolintis, ir visi vaikai gaus tuos pinigėlius? O tai jei vienas vaikas, tai čia ne vaikas jau?    ATSAKYTI
Ona 2019-11-05 10:56:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O as atimciau iš vienišu aisku ne nasliu o tokiu kurios vaikus gimdo vis nuo kito kalinuko ir verke as vieniša man sunku .nesižerk ir bus nesunku .vot cia tai lietuvos nelaimė   ATSAKYTI
Ema 2019-11-05 09:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam ju ten reikia.Lauk.   ATSAKYTI
Idile 2019-11-05 09:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdziai nusispjaut ant musu "isu .Jiem svarbu kad silta rurai.Leidzia suprast.. Darikit ir jus taip pat.   ATSAKYTI
Ema 2019-11-05 09:29:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu kas uz juosbalsuos  
Jolita 2019-11-05 07:39:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir vel nepasiturintiems,ir daugiavaikiams. Nesupranu. Tai vienas vaikas,tai ne vaikas,ar tie nepasiturintys valgo keliom burnom? Tiesa,reikia dar ir ju tevam,kurie nenori eiti dirbti.. vis rekia nera darbo. Yra to darbo tik eikit dirbt,nelaukia pasalpu. Tiesa jiems minimumas per mazai,jiem 1000 duok i rankas tada gal pajudes.. pikta lb ,as einu dirbu uz minimuma ir gaunu 50 eur,nes tik vienas vaikas,o kaimynystej metu metus sedi ,ziuri per langa,prisidirbe vaiku ir laukia pasalpu,ir kada jas padidins. Jeigu jau taip tegu didina pasalpas tada tiem kurie tvarkingai gyvena ir is tu ju vaiku dar kazkas iseina i mokslus ar kaip,o ne vel gimdo per 2 metus 3 vaikus ir tie vel laukia pasalpu,nes dirbt jie neiprate,nes tevai irgi taip gyveno. Nera teisybes ,ir nebus,kokia nesamone..   ATSAKYTI
Sima 2019-11-06 07:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai super pasakyta!!! Kuom vaikai išskirtiniai daugiavaikei jiems daugiau kodel????? ?visi dirbam už minimumą.... už tai kad dirbam mokesčius mokam gaunam mažiau... o jiems dirbt nebereikia nes išgyvena iš pašalpų. Ot veltedžiu mąstymas. Gimdo vaikus ant vargo...ar to reikia jiem??? Na trūksta žodžiu  
Saule 2019-11-06 07:51:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Saunuole  
Viktor 2019-11-09 22:14:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uz ta pacia alga augini ar 1ar 2 ar 3 vaikus,ar yra skirtumas auginti viena vaika ar trys,alga ta pati ,nesamoniu nerasykit  
Kri 2019-11-13 14:40:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia suprasti, ar galėsi tuos vaikus užauginti. O tai pas kai kuriuos 300 eurų alga, bet penki vaikai. Ir kažkaip jiems vienodai, kad vaikai netures laimingos vaikystes. Taip, gal meiles, šilumos ir pan. tures, bet vaikai nori ir žaislų, ir telefonų, ir kitų materialinių gerybių.  
Manau 2019-11-05 07:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ne vien vaikai ir pensininkui Lietuvoje gyvena nebus dirbančiu nebus ir pensijų nei vaiku pinigų nes atsibodo armija visokių išlaikyti metai iš metu.   ATSAKYTI
Ina 2019-11-05 19:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tamsta irgi busit pensijoj  
Sima 2019-11-06 07:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senjorai gal nusipelno gyventi oriai senatvėje nejau neužsidirbo ... GEDA UŽ JUS ( MANAU)  
Ruliz 2019-11-04 23:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vat kaip tik reikia tas nepasiturincias seimas kontroliuot. Prageria vaiku pinigus, o valstybe dar daugiau kisa . O mes paprasti, kur ciut ciut daugiau uz minimuma uzdirbam , dirbfami po 10-12 val , jau esam pasiturintys. Fig blyn. Kodel jei pijokad nenori dirbt jam reikia padet. O as stengiuos, ariu po 12 val. Man nereikia padet. Fuflo. Padekit norintiems is is skurdo islipt. Ir dirbantiems. O ne geriantiems


   ATSAKYTI
Saulė 2019-11-04 21:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aaa kur NPD?tada?nejuokinkit ant vaikų lošet verškitės savo diržūs pašalpas mažinkit lai eina dirbti ilgalaikei bedarbei...   ATSAKYTI
Mama 2019-11-07 16:19:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip atemet iš dirbančiųjų NPD kad vaikams mokėt vaikų pinigus o dabar jau kas daugiau uždirbs jau jie nebegaus nors atims tuos pinigus. Mazinkit pašalpinius. Po 10metu gauna pašalpas ir vargo nemato. Neketina darbo ieškot. Gėda Lietuva.   
Ryta 2019-11-04 21:15:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Joo Rimantė Šalaševičiūtė kas kalba kažkada nuiemė vaiko pinigus visai neesminis dalykas kur vaikas gimė turtingoj neturtingoj šeimoj jis nepasirenka visiems darykit vienodas išmokas 50 tai tiek o nepasiturinciom 70 tegul eina dirbti o ne iš mokesčių mokėtojų pinigų gyvena,šildimus kompencuoja pašalpas gauna ir lafa tada mokėkit kas už minimuma dirba o pašalpininkai gal sujūdės dirbti,o nesidaugins kaip katės...   ATSAKYTI
Nesuprantu kitose šalyse geriau 2019-11-05 08:15:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O yra tokių kurie negauna ne šildymo ne pašalpų nes neduoda juos geriau atiduoda tinginiams kurie net nėra dirbę   
Sima 2019-11-06 07:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pati valdžia verčia žmonės prašyti kad mokėtų arbdavys vokelije super!!!   
Jo bl... 2019-11-04 18:54:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pinigų tonoms reprezentacinių saldainių ir šalmams yra, o vaikams nera! Politikieriai, jūs žiūriu visai baimės ir atsakomybės jausmą prieš tautą prarade?!   ATSAKYTI
žiauru 2019-11-04 17:40:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NEBUTU VALDŽIAGYVIAI!!! - visados SKRIAUDŽIA tik pačius pažeidžiamiausius, ...vaikus, senelius, invalidus.., o patys IŠPAMPE nuo išlaidavimo.Gali sau leisti uz musu piningus pirktis SALDAINIU, ŠALIKU ...ir tt.., JUS NEESAT NEMIRTINGI, TIK ESAT TINGINIAI , KURIE BIJO DARBO, SEDIT SEIME, KRAPSTOT NOSIS, PLETIKNAT, DIRBTINAI SUKELIATE PROBLEMAS, KAD PO TO TURETUMET KA VEIKTI , NES reikes tirti kas kaltas, kas nepasidalino su jumis ir tt. LAZDA TURI DU GALUS ATSISUKS KITAS GALAS IR JUMS.,   ATSAKYTI
... 2019-11-04 15:29:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi vaikai yra vienodi ir visi valgyt nori vienodai....ir toliau auginkim islaikytiniu banda kuriai niekuo nereikia rupintis nes viska gauna is valstybes....esu pati mama ir dirbu man reikia is algos vaikus islaikyt o jie sedi namie ant sofkutes su taksu apsipirkt vaziuoja arba maisto pasimt is paros centro nes persunku parsinest....sampana geria vakarais kai vaiku teises jau nelanko nes nedarbas, geresni kasni kepa tik vyrui arba pati mama suvalgo nes vaikam nereikia jie gali ir sausa duona suvalgyt....pazystu kelias tokias seimas ir slykstu nes mes dirbantys juos islaikom ...kada valstybe suprast kad visi turi rankas ir gali dirbt o ne ant lekstutes viska pateikt....tegul ismokas didina invalidam ir sinjoram nes jiem tikrai reikia    ATSAKYTI
Barbisdevindarbis 2019-11-04 16:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kokias problemas kelia vaikai? Tavo mokesčiams pinigai keliauja visiškai kitur. Bet ne vaikams, jei tau kaškuom užkliuva vaikai ko čia sėdi toje Lietuvoje? Pysk ten kur neturėsi jokiu problemu ir kur tau vaikai neužklius.   

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis (tv3.lt koliažas)
Ambicijų kare tarp Ramūno Karbauskio ir Viktoro Pranckiečio pabaigos nematyti. Šį kartą jie susikibo dėl atsilaisvinusios Seimo vicepirmininko vietos. Vos iš posto ...
Šuns ir gepardo draugystė (nuotr. stop kadras)
Sinsinačio zoologijos parkas ir botanikos sodas pasidalijo neįprasta dviejų gyvūnų draugyste. Įrašai – tikrai neeiliniai. Juose užfiksuota, kaip vienas kitam dėmesį rodo šuo ...
Automobilis be rato (nuotr. stop kadras)
Keistas vaizdelis iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kelyje vairuotojas išvydo dar neregėtą vaizdą: šalimais keliavęs automobilis važiavo be vienos padangos. Socialiniuose ...
Ligoninė (nuotr. stop kadras)
Naujosios Zelandijos piliečiai kitais metais vyksiančiame referendume spręs, ar šalyje turi būti įteisinta eutanazija. Naujosios Zelandijos įstatymų leidėjai nubalsavo už ...
Gydūnas Rimantas Petravičius (nuotr. stop kadras)
Bręsta dar vienas „MeToo" arba seksualinio priekabiavimo skandalas. Prabyla vis daugiau stebuklingą gydūno prisilietimą patyrusių moterų ir merginų  – kai kurios ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų