REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie vairuotojai, norėdami gatvėje atrodyti išskirtinai ar pradžiuginti savo artimą, ieško ypatingų automobilio numerių. Vieniems reikalingi tam tikri simboliai – raidžių ar skaičių seka, kiti visgi nori turėti vienetinius numerius ir renkasi juos gaminti pagal užsakymą. Tačiau tokios užgaidos gali gerokai paploninti kišenę.

Kai kurie vairuotojai, norėdami gatvėje atrodyti išskirtinai ar pradžiuginti savo artimą, ieško ypatingų automobilio numerių. Vieniems reikalingi tam tikri simboliai – raidžių ar skaičių seka, kiti visgi nori turėti vienetinius numerius ir renkasi juos gaminti pagal užsakymą. Tačiau tokios užgaidos gali gerokai paploninti kišenę.

REKLAMA

„Regitra“ informuoja, kad vardinis numerio ženklas – tai asmens pageidavimu sudaromas registracijos numerio užrašas. Automobiliams jį galima sudaryti nuo 1 iki 6 simbolių, iš kurių bent vienas privalo būti skaičius.

Yra taisyklės

Kaip skelbiama „Regitros“ internetinėje svetainėje, vardinis numeris gali būti bet koks, tačiau turi atitikti kelis kriterijus.

„Kokį vardinio registracijos numerio užrašą – raidžių ir skaičių derinį – pasirinkti, didžiąja dalimi priklauso nuo pareiškėjo pageidavimų, tačiau jame negali būti vartojami nepadorūs, žargoniniai ar neigiamas emocijas keliantys žodžiai, keiksmažodžiai, taip pat sąvokos, įžeidžiančios kitų rasių, tikėjimų atstovus“, – informuoja įmonė.

REKLAMA
REKLAMA

„Užrašas negali sutapti ir su nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių, nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais, nacistinių ar komunistinių vadovų pavardėmis, jų santrumpomis. Dėl šios priežasties eilės tvarka išduodamuose numerio ženkluose nebuvo išleista KGB serija.

REKLAMA

Taigi, vardinio numerio užrašo priimtinumas vertinamas kompleksiškai – analizuojama, ar jis nežeis kitų eismo dalyvių, neprieštaraus saugaus eismo principams ir pan.“ – prideda įmonės atstovė spaudai Emilija Bardauskienė.

Norint pradėti vardinių numerių užsakymą, pirmiausia reikia pateikti prašymą, kurį įmonė priima gyvai ar internetu. Ar jūsų prašymas bus patenkintas, atsakymo laukti reikės 3 darbo dienas.

Tiesa, jei vis dėlto dar tik planuojate įsigyti automobilį, galite iš anksto užsisakyti vardinius numerio ženklus. Jie bus nemokamai saugomi 1 metus, skelbiama įmonės internetinėje svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei įsigijote Lietuvoje registruotą automobilį, jums reikės perregistruoti jį savo vardu ir prisiskirti užsisakytus vardinius numerio ženklus, o jei jau turite automobilį registruotą jūsų vardu, reikės tik pasikeisti numerio ženklus ir gauti naują registracijos liudijimą, praneša „Regitra“.

Vardiniai numerio ženklai pagal užsakymą automobilių savininkams pagaminami per 5 darbo dienas, skelbia įmonė.

Teks pakrapštyti kišenę

Vis dėlto, tokia paslauga – kainuoja. „Regitros“ duomenimis, nauji, pagal užsakymą gaminami vardiniai numeriai, vairuotojui kainuos mažiausiai 1,5 tūkst. eurų. Be šio mokesčio dar reikės susimokėti ir už registracijos liudijimą – 11,3 euro. Visgi jei jis užsakomas internetu, išleisite kiek mažiau – 9,04 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, yra ir pigesnių alternatyvų. Ypatingus numerius galima rinktis iš jau pagamintų ir esančių bet kuriame „Regitros“ padalinyje arba dar numatomų gaminti – juos galima iš anksto užsirezervuoti.

Pasirinkti specifinius, bet jau pagamintus automobilio numerius galima norint pasikeisti numerio ženklus į naujus, norint gauti naujus numerio ženklus vietoje prarastų,  registruojant Lietuvoje eksploatuotą transporto priemonę arba registruojant naują ar iš užsienio įsigytą transporto priemonę.

Šios paslaugos kaina – 35 eurai. Taip pat reikės susimokėti ir už registracijos liudijimą, kurio kaina visais atvejais yra ta pati – 11,3 arba 9,04 euro.

REKLAMA

Taip pat galima rezervuoti ir specifinius numerius iš dar tik planuojamų gaminti. Jų sąrašas kiekvieną mėnesį atnaujinamas. Tiesa, įmonė atkreipia dėmesį, kad numerio ženklai rezervuojami tik gavus apmokėjimą per 1 val. Laiku nesumokėjus, pageidaujamas numerio ženklas nebus rezervuotas.

Šios kategorijos numerių ženklų kainos skiriasi priklausomai nuo numerio grupės.

Pavyzdžiui, sudaryti iš bet kokių trijų raidžių ir skaitmenų „777“, yra priskiriami I grupei. Joje esančių numerių kaina – 500 eurų.

II grupei priskiriami sudaryti iš bet kokių trijų raidžių, išskyrus tris vienodas, ir skaitmenų „001, 007, 111, 555, 666, 888, 999“. II grupės numeriai automobiliams kainuoja 250 eurų.

REKLAMA

III grupei priskiriami sudaryti iš bet kokių trijų raidžių, išskyrus tris vienodas, ir skaitmenų „005, 222, 333, 444“. Tokie atsieitų 150 eurų.

75 eurus tektų pakloti už IV grupės numerių rezervavimą. Tai yra iš bet kokių trijų raidžių, išskyrus tris vienodas ir skaitmenų „002, 003, 004, 006, 008, 009, 010, 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 101, 202, 303, 404, 505, 606, 707, 808, 909“ sudaryti automobilio numerio ženklai.

Numerius renkasi penktadalis

E. Bardauskienės teigimu, daugiausiai vardinius numerius šiemet rinkosi „Mercedes Benz“ ir BMW markių automobilių savininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat prideda, kad, remiantis naujausia statistika, per pirmąjį šių metų pusmetį „Regitra“ iš viso išdavė apie 121,5 tūkst. numerio ženklų komplektų neįskaičiuojant laikinųjų numerių.

„Iš jų automatiškai eilės tvarka buvo priskirta apie 99,3 tūkst., o likusią dalį sudarė klientų pasirinkti numerio ženklai. Taigi, šiemet apie 18 proc. klientų savo transporto priemonę rinkosi paženklinti konkrečiai jiems patinkančia raidžių ir skaičių kombinacija.

Daugiausiai užsakyta pagamintų ir saugomų padaliniuose numerio ženklų – apie 13,4 tūkst., tuomet rezervuojamų – apie 8,6 tūkst., o vardinių – 279“, – prideda E. Bardauskienė.

REKLAMA

Iš 279 vardinių numerių, 71 jų užsakė juridiniai asmenys, o 208 – fiziniai. Pastarųjų daugiau užsakinėjo vyrai – jų užsakymu pagaminti 164 numeriai. Tuo metu moterys užsakinėjo kiek mažiau - 44.

„Taigi, vardinius numerio ženklus dažniau užsisako vyrai, tačiau pastebėtina, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai numerio ženklai perkami kaip dovana, pavyzdžiui, antrajai pusei“, – atkreipia dėmesį E. Bardauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų