• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje iš nemokių žmonių atimtas turtas būna išvaržomas elektroninėje erdvėje. Joje užsiregistravus galima mėginti įsigyti įvairų kilnojamą ar nekilnojamą turtą už neįprastai mažą kainą, pasiūlius didžiausią. Pavyzdžiui, šiuo metu galima rasti žemės sklypų ar automobilių, kurių pradinė kaina – vos pora šimtų eurų.

Lietuvoje iš nemokių žmonių atimtas turtas būna išvaržomas elektroninėje erdvėje. Joje užsiregistravus galima mėginti įsigyti įvairų kilnojamą ar nekilnojamą turtą už neįprastai mažą kainą, pasiūlius didžiausią. Pavyzdžiui, šiuo metu galima rasti žemės sklypų ar automobilių, kurių pradinė kaina – vos pora šimtų eurų.

REKLAMA

Antstolių ar nemokumo administratorių varžytynės, nuomos konkursai, Turto banko, savivaldybių ir kiti aukcionai vyksta tam skirtoje interneto svetainėje.

Ten parduodamas nekilnojamasis turtas, pvz., namai, butai, patalpos, žemės sklypai, kilnojamasis turtas, pvz., lengvieji automobiliai, traktoriai, keturračiai ir kt.

Elektroninėse varžytinėse gali dalyvauti tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys. Tačiau ko reikia norint jose dalyvauti, koks yra dalyvio mokestis, kainos siūlymo bei kėlimo principai ir ką daryti laimėjus? Ir kokių pigiausių ar brangiausių pasiūlymų dabar galima rasti?

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu išvaržomas turtas: 10 hektarų už 42 eurus?

Šiuo metu „evarzytines.lt“ svetainėje vyksta apie 400 antstolių ar nemokumo administratorių paskelbtų varžytinių.

REKLAMA

Pigiausias šiuo metu išvaržomas objektas yra 10 hektarų ploto sklypas Šiaulių rajone, kurio pradinė kaina – vos 42 eurai.

O sklypų yra siūlomų visokių nuo 42 iki 22,8 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, Vilniaus rajono savivaldybėje esantis 0,64 hektaro sklypas siūlomas už pradinę 200 eurų kainą.

Už 400 eurų siūlomas 0,1 hektaro sklypas Kauno rajono savivaldybėje, už 8 tūkst. eurų – 0,79 hektaro sklypas Lazdijų rajono savivaldybėje.

Išvaržomos transporto priemonės ir siūlomos kainos

Antra mažiausia antstolių ar nemokumo administratorių paskelbtų varžytinių pradinė kaina – 200 eurų, už kurią siūlomas „Volkswagen Sharan“ automobilis. Šiuo metu vykstančiose varžytinėse automobilių ir kitų transporto priemonių yra 31.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, už pradinę 800 eurų kainą siūlomas „Toyota avensis“ automobilis, už 1,5 tūkst. eurų – „Mercedes Viano“. Taip pat galima rasti ir daug brangesnių variantų, pavyzdžiui, BMW X4 automobilį už 20 tūkst. eurų.

Taip pat išvaržomi įvairūs vilkikai, krovininiai automobiliai, medienos smulkintuvai ar net gaisriniai automobiliai. 

Butai, namai, garažai ir vietos požeminėse stovėjimo aikštelėse

Už 780 eurų pradinę kainą išvaržoma 43,67 kv. m. dydžio gyvenamoji patalpa su 49 kv. m. dydžio tvartu ir 54 kv. m. ploto daržine Kelmės rajone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už 6 tūkst. eurų pradinę kainą galima varžytis dėl 1 kambario buto Telšiuose.

Varžytinėse galima rasti ir vietų automobiliams. Pavyzdžiui, 2,6 tūkst. eurų už 20,27 kv. m. ploto garažą Vilniuje ar 4,9 tūkst. eurų už vietą automobiliui Klaipėdoje, Birutės gatvėje esančiame parkinge.

Šiuo metu brangiausias antstolių ar nemokumo administratorių paskelbtų varžytinių objektas yra žemės sklypas Panevėžyje už 22,8 tūkst. eurų. 

REKLAMA

Po jo eina vieta automobiliui požeminiame Vilniuje, M. K. Čiurlionio gatvėje esančiame parkinge (pradinė kaina – 13,6 tūkst. eurų).

Visi kiti išvaržomi objektai siūlomi už 8 tūkst. eurų ir mažesnę pradinę kainą.

Ko reikia norint dalyvauti varžytinėse?

„Evarzytines.lt“ svetainėje pagrindiniai pardavėjai yra valstybės ar savivaldybių turto valdytojai, kiti juridiniai asmenys, antstoliai ir nemokumo administratoriai.

Pastarieji du skelbia varžytines, kai priverstinai išvaržomas nemokaus, bankrutavusio asmens ar įmonės turtas.

REKLAMA

Norint dalyvauti varžytinėse reikia būti prisijungus prie „E–varžytinių“ sistemos. Asmuo, patvirtinęs savo tapatybę, privalo nurodyti:

  • adresą korespondencijai (jei gyvenamoji vieta / buveinė nėra deklaruota ar nesutampa su deklaruota);
  • elektroninio pašto adresą;
  • telefono numerį;
  • banko sąskaitą, į kurią turi būti grąžinti pinigai.

Norint dalyvauti varžytinėse, reikia į jas užsiregistruoti ir tapti dalyviu. 

Varžytynėse gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie per elektroninės bankininkystės sistemą yra sumokėję dalyvio registracijos mokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalyvio mokestis yra 10 procentų pradinės parduodamo turto kainos, kurį reikia sumokėti į specialią varžytynių sąskaitą per elektroninės bankininkystės sistemą registruojantis į varžytynes.

Varžytynėse neturi teisės dalyvauti antstolis, organizuojantis tas varžytynes, taip pat vienoje antstolių kontoroje su juo dirbantys kiti antstoliai, kontoros darbuotojai ir šių asmenų artimieji giminaičiai, sutuoktiniai (sugyventiniai).

Varžytinių procesas ir kainos kėlimas

Antstoliui ar nemokumo administratoriui paskelbus varžytynes, jos vyksta arba 30 dienų (kai parduodamas nekilnojamasis turtas, kurio vertė viršija 30 tūkst. eurų), arba 20 dienų (kai parduodamas bet kuris kitas turtas).

REKLAMA

Asmuo gali registruotis į vykstančias varžytynes nuo jų paskelbimo dienos ir dalyvauti (teikti savo kainos pasiūlymą) jose iki pat varžytynių pabaigos.

Registracijos laikas nėra nustatytas. Sumokėjęs dalyvio mokestį, asmuo tampa varžytynių dalyviu ir iškart gali siūlyti savo kainą.

Pažymėtina, kad kainos didindamas vyksta neautomatiniu būdu. Varžantis galima siūlyti kainą, lygią pradinei turto pardavimo kainai, arba didesnę. Kiti varžytynių dalyviai gali siūlyti tik didesnę kainą. Varžytynių metu rodoma didžiausia tuo metu už parduodamą turtą pasiūlyta kaina.

REKLAMA

Vis tik svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kainos padidėjimas turi sudaryti ne mažiau kaip:

  • 0,5 procento pradinės turto pardavimo kainos, jeigu ji yra mažesnė negu 15 tūkst. eurų;
  • 0,3 procento, jeigu pradinė turto pardavimo kaina yra 15 tūkst.–30 tūkst. eurų;
  • 0,1 procento, jeigu pradinė turto pardavimo kaina viršija 30 tūkst. eurų.

Atkreipiamas dėmesys, kad dalyvis neturi teisės atšaukti savo kainos pasiūlymo. Teisės aktai galimybės ištaisyti suklydimą ar atšaukti elektroninėse varžytynėse, aukcionuose ar nuomos konkursuose pasiūlytos kainos nenumato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per kiek laiko reikia sumokėti už turtą laimėjus varžytines?

Laimėtoju tampa dalyvis, pasiūlęs didžiausią kainą. Įsigijus turtą, dalyvio mokestis yra įskaičiuojamas į galutinę pirkimo kainą.

Varžytynių nelaimėjusiems varžytynių dalyviams jų sumokėtas varžytynių dalyvio mokestis, atskaičius mokesčius už banko paslaugas, ne vėliau kaip kitą darbo dieną grąžinamas į dalyvio registracijos metu nurodytą banko sąskaitą. Tokia pati tvarka galioja, jei sumokėjus dalyvio mokestį varžytinėse nedalyvaujama arba jos yra atšaukiamos.

REKLAMA

Nėra apribojimo išvaržomą nekilnojamąjį turtą pirkti imant paskolą iš banko, tačiau pinigai už įsigytą turtą turi būti sumokėti laikantis terminų.

Varžytynes laimėjęs dalyvis privalo į varžytynes organizavusio antstolio depozitinę sąskaitą sumokėti pinigų sumą, kuri lygi kainos, už kurią buvo parduotas turtas, ir varžytynių dalyvio mokesčio skirtumui:

  • per 10 dienų nuo varžytynių pabaigos, jeigu turto kaina yra mažesnė negu 3 tūkst. eurų;
  • per 20 dienų nuo varžytynių pabaigos, jeigu turto kaina yra nuo 3 tūkst. iki 30 tūkst. eurų;
  • per 30 dienų nuo varžytynių pabaigos, jeigu turto kaina viršija 30 tūkst. eurų.

REKLAMA

Asmuo, ketinantis įsigyti turtą, prieš atlikdamas registracijos veiksmus, dėl įvairių klausimų, susijusių su turtu, turi kreiptis į aukciono organizatorių.

Aukciono organizatoriaus kontaktai yra nurodomi skelbime. Už aukcione įsigytą turtą aukciono laimėtojas atsiskaito aukciono organizatoriaus nustatyta tvarka. Pavyzdžiui, jei organizatorius sutinka, už turtą galima mokėti dalimis.

Kaip gražiai viskas nušviesta
Kaip gražiai viskas nušviesta
Nusipirkti, aišku, gali. Ir pinigus sumokėti teks. O kaip tu tą nuspirktą turtą pasiimsi iš dabartinio šeimininko, tai jau tavo bėdos. Todėl tiems, kas perka butus, įsitikinkite, kad yra galimybė apžiūrėti, ir geriau kdd būtų negyvenamas ir niekas neregistruota. Na o jei gyvena, tai geriau iš anksto aiškinkitės, kaip išskraustys. Nes kai įsigysit, visi ten gyvenantys jau jūsų bėdos.
Žurnalistai- pasidomėkite apie organizuojamų aukcionų skaidrumą
Reklama graži, realybė kitokia, kaip ir su pradžios kaina...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų