REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

4 procentai metinių palūkanų už terminuotą indėlį. Tokias palūkanas už indėlį, padėtą dviems metams, moka bankas „Finasta“. Šiuo metu, tai didžiausia kaina, siūloma Lietuvos komercinių bankų. Konkurentai siūlo 0,7–3 proc. mažesnes palūkanas. Kodėl skirtumas toks didelis? Ar tai nesignalizuoja blogų ženklų, mat „Snoras“ prieš bankrotą ir siūlė žymiai geresnes sąlygas nei kiti bankai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot banko „Finasta“ finansų rinkų tarnybos direktoriaus Andrejaus Cybos, pasauliniu mastu 4 procentų dydžio palūkanos nėra itin didelės, bet lenkia Lietuvos komercinius bankus.

REKLAMA

„Manome, kad kaina, kurią mokame už indėlį, yra adekvati, – sakė „Finastos“ finansų rinkų tarnybos direktorius. Mums patikėtus pinigus sėkmingai įdarbiname kredituodami Lietuvos verslą. Tai viena iš strateginių banko veiklos krypčių – jaučiame poreikį iš rinkos, matome čia nišą“.

Anot Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Bankų priežiūros skyriaus viršininko Manto Mendelevičiaus, Lietuvos bankas nereguliuoja indėlių palūkanų normos, nebent veikla atrodytų rizikinga. „Finasta“, padidinusi savo kapitalą, skiriasi nuo kitų komercinių bankų veikla ir investicijomis, todėl problemų Bankų priežiūros skyriaus viršininkas sakė nematantis. Didesnių palūkanų „strategijos“ Lietuvos banko atstovas nesieja ir su „Snoro“ istorja, galėjusia susiaurinti potencialių klientų ratą.

REKLAMA
REKLAMA

„Stebint indėlius, banko klientai nėra išbėgę. Paprasčiausiai būtent anksčiau jie galėjo tikėtis patronuojančio banko pagalbos, o dabar bankroto administatorius negali „įdėti“ pinigų ir bankas pats eina į mažmeninę rinką. Dabar, kaip ir anksčiau, jis neturėjo daug mažmeninių klientų, todėl iš pradžių reikia juos pritraukti“, – sakė M. Mendelevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vadovo Kęstučio Kupšio teigimu, didesnėms indėlių palūkanoms įtakos gali turėti ir sezoniniai svyravimai, ir stambūs kreditavimo projektai. Anot jo, nėra vieno veiksnio, lemiančio palūkanų dydį.

„Kiekvienas bankas turi suvesti galus su galais, todėl rinkoje pasirenka tokias palūkanų normas, kurios tai leidžia padaryti efektyviai. Nesistebiu, kad gali siūlyti didesnes palūkanas, norėdamas pritraukti papildomų pinigų. Gal reikia sukaupti didesnį „kapšą“ kreditams, kurį galima išskolinti“, – sakė K. Kupšys.

REKLAMA

Anot K. Kupšio, didesniems bankams lengviau pritraukti klientus, o mažesnieji rinkos dalyviai klientams suburti neretai siūlo didesnes palūkanas.

A. Cyba sakė, kad per pusmetį, nuo metų pradžios iki birželio 15 dienos, banko terminuotų indėlių portfelis išaugo 56 procentais.

Banko atstovo teigimu, „Finastos“ 4 procentų palūkanų pasiūlymas nėra ribojamas papildomų sąlygų. Vienerių metų trukmės indėlio „Finastoje“ metinės palūkanos siekia 3,25 procentus.

REKLAMA

Vieno mažiausias palūkanas siūlančio SEB banko Finansų rinkų departamento direktoriaus pavaduotojas Evaldas Čepulis sakė, kad indėlių palūkanos koreliuoja su tarpbankinėmis EURIBOR, VILIBOR palūkanų normomis, kurios rinkoje šiuo metu yra labai žemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų