euribor

Euribor (Euro Interbank Offered Rate) yra pagrindinė palūkanų norma, rodanti, kokiomis vidutinėmis normomis euro zonos aukščiausio reitingo bankai siūlo paskolinti vieni kitiems. Tai esminis finansų rinkų rodiklis, nustatantis įvairių finansinių produktų, pavyzdžiui, hipotekos paskolų ir išvestinių finansinių priemonių kainas.

Naujovės dėl būsto paskolų ir mokėjimų sąskaitų: ar galima tikėtis pigesnių bankų paslaugų?

Lietuvoje absoliuti dauguma būsto paskolų išduodama su kintamomis palūkanomis, kurios yra susietos su tarpbankine palūkanų norma Euribor. Šiuo metu ji yra gerokai išaugusi, dėl to ir gyventojai bankams turi mokėti daug didesnes palūkanas nei anksčiau. Antradienį Finansų ministerija ir Lietuvos bankas pristatė pakeitimus, kuriuos įgyvendinus tikimasi, kad daugiau paskolų bus išduodamos su fiksuotomis palūkanomis. Esą dėl to ir gyventojai gali tikėtis daugiau sutaupyti.
2024-02-20

Galvojate apie būsto paskolą? Atsakė, kada ir kiek pagaliau ims mažėti palūkanos

Pastaruosius dvejus metus gyventojus piktino rekordiškai augančios paskolų palūkanų normos, kurios, imant, pavyzdžiui, būsto paskolą, atsiėjo brangiau nei pats nekilnojamasis turtas. Vis tik palūkanų kilimas pasiekė finišo tiesiąją – kitąmet nusimato net ir jų mažėjimas. Palūkanos per 2 metus išaugo nuo 2,5 iki 6,4 proc.

Geros žinios būsto paskolų turėtojams: kai kam įmoka mažės daugiau nei 100 eurų

Europos centriniam bankui (ECB) dar kartą nepadidinus bazinių palūkanų normų, ekonomistai vis garsiau kalba apie mažėjančią naštą būsto paskolų turėtojams. Pasak ekonomistų, palūkanos turėtų pradėti mažėti jau pavasarį. O jei taip nutiktų, kitąmet Lietuvos gyventojai, kurie turi 100 tūkstančių eurų būsto paskolas, mokėtų maždaug 100 eurų mažesnes mėnesines įmokas. Tiesa, Lietuvos bankas skuba gesinti šias optimistines prognozes: esą palūkanų normos pradės mažėti dar negreit.

Įspėja dėl būsto pirkimo: štai kodėl dabar neapsimoka ir kur geriau dėti pinigus

Nekilnojamo turto (NT) specialistai pastebėjo, kad dabar Lietuvos būsto rinka yra sąstingyje. Jie atkreipė dėmesį, kad būstą verta įsigyti, jeigu jo žmonės ieško jo gyvenimui. O investuotojams pataria rinktis kitas investavimo alternatyvas. Kalbėdami apie kainų korekcijas specialistai prognozavo, kad vystytojai verčiau kelsis statyti būstų svetur, nei Lietuvoje mažins kainas.
2023-11-26

Nerijus Mačiulis: mažesnės palūkanų normos – jau horizonte

Tarpbankinės palūkanų normos Euribor pasiekė 4 procentus, aukščiausią lygį nuo 2008-ųjų metų. Vis tik daugėja ženklų, kad kitais metais Europos Centrinis Bankas (ECB) jau kovos nebe su infliacija ir pradės mažinti palūkanų normas. Euro zonos infliacija rugsėjo mėnesį sumažėjo iki 4,3 proc., o daugelis veiksnių rodo, kad ji ir toliau mažės ir netrukus pasieks ECB tikslą – 2 proc. kartelę. Svarbu ir tai, kad infliacija kai kuriose euro zonos šalyse jau priartėjo prie nulio ar net yra neigiama.

Brangstančios paskolos lietuvius varo į neviltį: „Sunki situacija, ypač auginant vaiką“

Europos Centrinis Bankas toliau spaudžia palūkanų akceleratorių. Europos tarpbankinės rinkos palūkanų norma (EURIBOR) jau siekia 4 procentus, tad paskolos brangsta toliau. Didesnių paskolų turėtojų piniginės toliau plonėja, nebepadeda net ir algų augimas. Lietuvius į neviltį varo keliais šimtais eurų per mėnesį daug kam brangstančios paskolos: „Turiu paskolą, palūkanos trigubai išaugo.

Paskolą norite grąžinti anksčiau? Štai, kas sutaupytų, o kam – didelė rizika

Viešojoje erdvėje vis dažniau pasigirsta diskusijų apie tai, ar palūkanoms kylant vertėtų grąžinti paskolą ar jos dalį, anksčiau laiko ir taip sutaupyti. „Žinių radijo“ laidoje „Tarp keturių sienų“ kalbėję ekspertai pažymėjo, kad tą daryti apsimoka tikrai ne visiems. Jie nurodė, kad iki paskolos termino likus keliems metams, išankstinis grąžinimas tikrai apsimokėtų, tačiau grąžinti 10 ar 15 metų likusį kreditą yra rizikinga. Nebent tam neskiriami visi turimi pinigai.
2023-08-27

Lietuvoje paskolų palūkanos – kosminės: jei taip ir toliau, įspėja apie sunkius laikus

Lietuvos gyventojai ir verslas gali pasigirti, kad moka kone didžiausias palūkanas už paskolas visoje euro zonoje. Būsto paskolų palūkanos 50 procentų didesnės nei vidurkis, o ir verslininkams skolinimosi kaštai ketvirtadaliu didesni nei euro zonos vidurkis. Lietuvos pramonininkai aiškina, kad tokiomis sąlygomis lietuviškam verslui sunku konkuruoti su užsienio įmonėmis.
2023-08-13

Turintiems būsto paskolas vėl auga įmokos – vidutiniškai 4 tūkstančiais eurų per metus

Jei kažkas ir pinga, tai tikrai ne paskolos. Europos Centrinis Bankas (ECB) vėl pakėlė bazinę palūkanų normą – jau devintą kartą. „Euriboras“ beveik pasiekė 4 procentus, o tai reiškia, kad vidutinė būsto paskola per metus šeimai pabrango 4000-iais eurų.  Panevėžiečio Kęstučio šeima būstą su paskola pirko dar prieš aštuonerius metus.

Susirūpino dėl būsto paskolų palūkanų: Lietuvos bankas siūlo priversti bankus jas keisti

Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų, paėmusių būsto paskolas, moka kintamas palūkanas. Dėl to padidėjus euribor tarpbankinei palūkanų normai, bankams jie turi mokėti kur kas didesnes įmokas už palūkanas. Kitose Europos šalyse palūkanos daug dažniau yra fiksuotos ir dėl to ilgainiui taip nesikeičia, o gyventojams mokėjimų našta taip nekyla.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų