bankai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bankai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bankai“.

Prie bankomato būkite budrūs: tik 30 sekundžių ir pinigų neatgausite ilgai

Gyventojams, ilgiau užtrukusiems prie bankomato, gali tekti ilgokai verstis be savo pinigų. Taip gali nutikti, nes bankas klientams duoda apie 30 sekundžių, per kurias būtina pasiimti pinigus. Kitaip bankomatas juos įtraukia atgal. Bankai tikina, kad pinigus grąžina, tačiau prieš tai gyventojai turi parašyti prašymą. O jo svarstymas gali trukti ir ilgiau nei savaitę. Pinigų bankomate nebuvo Panašioje situacijoje atsidūrė portalo tv3.lt skaitytojas vilnietis Romas.

Išvykę į užsienį galite likti be pinigų: bankai blokuoja klientų korteles, nes nori juos apsaugoti

Atostogas užsienyje gali apkartinti pamesta ar užblokuota banko kortelė. Bankų atstovai pažymi, kad keliautojų korteles blokuoja, norėdami juos apsaugoti. Taigi, ką daryti tokiais atvejais ir kaip užsienyje nelikti be pinigų? Nepaisant kortelės blokavimų, bankų atstovai tikina, kad klientams nebūtina jų įspėti prieš keliones.
2024-06-07

Seimo BFK svarstys siūlymus pratęsti bankų solidarumo mokestį

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų (BFK) komitete vyks svarstymas dėl Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pakeitimo projektų. Kaip Eltai posėdžio išvakarėse teigė BFK pirmininkas Mindaugas Lingė, bus bandoma iš šiuo metu Seimui pateiktų 3 įstatymo projektų sukonstruoti vieną modelį. „Yra 3 pateikti projektai, tai mes planuojame juos apjungti ir svarstyti kaip vieną modelį. Ir tikiuosi, kad rasime konsensusą.
2024-06-05

Lietuvoje ir toliau mažėja bankų skyrių

Lietuvoje veikiančių bankų skyrių skaičius per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo beveik perpus. Uždaryti skyrius bankus skatina mažėjantis gyventojų skaičius regionuose, mažas lankomumas, skaitmeninių paslaugų populiarėjimas. Vis dėlto reikšmingai daliai klientų, tarp kurių yra ir socialiai labiausiai pažeidžiamų, bankų skyriai išlieka labai svarbiomis paslaugas teikiančiomis įstaigomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-06-04

Seimas linkęs pritarti iniciatyvai įpareigoti bankus teikti paskolas ir su fiksuotomis palūkanomis

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Finansų ministerijos parengtam Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo bei lydinčiajam įstatymo projektui, kuriuo siūloma, kad kredito įstaigos kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) kredito gavėjui privalėtų užtikrinti galimybę pasirinkti palūkanų normos rūšį. Už projektą po svarstymo balsavo 110, susilaikė 4, prieš nebuvo nei vienas parlamentaras. Seimas dėl įstatymų pokyčių dar turės balsuoti priėmimo stadijoje.
2024-06-04

Pinigų pervedimas: parašę tai paskirtyje sulauksite bankų dėmesio ar net mokėsite baudas

Dalis žmonių į pinigų pervedimus žiūri atsakingai ir, baimindamiesi nesusipratimų, paskirtyje įrašo reikiamą žodį, pavadinimą ar kodą. Vis tik pasitaiko atvejų, kuomet žmonės juokauja ar net prie teismo įpareigotų mokėjimų žmonės nepamiršta savo principų ar ego. Specialistai įspėja, kada dėl to pervedimas gali būti sustabdytas ar net grėsti teisinė atsakomybė.
2024-06-04

Budbergytė: bankai turi labiau remti valstybės poreikius nei kitas verslas

Seimo socialdemokratų frakcijos narė Rasa Budbergytė pareiškė, kad šalies bankai turi labiau prisidėti prie valstybės poreikių negu kitas verslas. Jos teigimu, kompensuodami išlaidas solidarumo mokesčiui jie didina paslaugų įkainius ir taip demonstruoja didelę socialinę neatsakomybę.
2024-05-30

Seimo pirmininkė nepritaria bankų solidarumo įnašo pratęsimui: už tai susimoka vartotojai

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nepritarsianti nei vienam iš įstatymo projektų, siūlančių pratęsti bankų solidarumo įnašą. Anot jos, už mokestį „viena ar kita forma“ susimoka vartotojai. „Išliksiu nuosekli ir nepalaikysiu bankų solidarumo mokesčio pratęsimo, nei vieno iš trijų siūlomų projektų. Visos priežastys, kurios buvo praėjusiais metais, jos tik dar labiau sustiprėjo.
2024-05-30

Vyriausybė svarstys bankų solidarumo įnašo pratęsimą dar metams

Vyriausybė trečiadienį svarstys, ar dar vieneriems metams kaip papildomą lėšų gynybai šaltinį pratęsti pernai dvejiems metams įvestą laikiną bankų solidarumo įnašą. Finansų ministerija siūlo prašyti Seimo jos parengtas tai numatančias Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pataisas svarstyti skubos tvarka.  Siūloma, kad įnašas už 2025 metus, kaip ir už 2024-uosius, būtų skaičiuojamas pagal 2019–2022 metų grynąsias palūkanų pajamas. Jo tikimasi surinkti apie 60 mln. eurų.
2024-05-29

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar bankų solidarumo įnašą pratęsti dar metams

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar dar vieneriems metams kaip papildomą lėšų gynybai šaltinį pratęsti pernai dvejiems metams įvestą laikiną bankų solidarumo įnašą. Finansų ministerija siūlo prašyti Seimo jos parengtas Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pataisas svarstyti skubos tvarka.  Siūloma, kad įnašas už 2025 metus, kaip ir už 2024-uosius, būtų skaičiuojamas pagal 2019–2022 metų grynąsias palūkanų pajamas. Jo tikimasi surinkti apie 60 mln. eurų.
2024-05-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų