REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje visai neseniai dalis smulkiojo verslo sulaukė karantino suvaržymų atlaisvinimo. Tuo metu didieji prekybos centrai pasidalijo informacija, kiek darbuotojų iki vasario pradžios buvo užsikrėtę koronavirusine infekcija.

Lietuvoje visai neseniai dalis smulkiojo verslo sulaukė karantino suvaržymų atlaisvinimo. Tuo metu didieji prekybos centrai pasidalijo informacija, kiek darbuotojų iki vasario pradžios buvo užsikrėtę koronavirusine infekcija.

REKLAMA

Nors dalis prekybos tinklų anksčiau skelbdavo informaciją žiniasklaidai apie įmonėse patvirtinamus Covid-19 atvejus, šiuo metu tokia statistika teikiama tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams. 

Parduotuvių tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad koronaviruso atvejų skaičiaus didėjimas įmonėje atspindi epidemiologinės situacijose vaizdinį visoje šalyje – kuo daugiau atvejų nustatoma, tikėtina, kad parduotuvių tinkle taip pat augs užsikrėtusiųjų skaičius.

„Iš pradžių apie darbuotojus, susirgusius Covid-19, skelbdavome pranešimuose spaudai, o vėliau, atsižvelgiant į tai, kad  Statistikos departamentas tapo pagrindiniu Covid-19 duomenų šaltiniu, informacija apie susirgusius darbuotojus kasdien skelbiama specialiame internetiniame polapyje. Čia taip pat yra pateikiamos saugaus apsipirkimo rekomendacijos bei informacija apie prekybos tinkle „Maxima“ taikomas koronaviruso prevencijos priemones.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Covid-19 liga serga 172 darbuotai, tačiau tai tėra vos daugiau nei 1 proc. darbuotojų.  

Lapkričio pabaigoje ir gruodį drastiškai Lietuvoje išaugę užsikrėtimų Covid-19 atvejai dažniau fiksuoti ir tarp mūsų darbuotojų. Mūsų parduotuvės yra plačiai išsibarsčiusios po visą Lietuvą, tad natūralu, kad didelėje – daugiau nei 13 tūkst. – komandoje iš dalies atspindime šalies epidemiologinį paveikslą.

REKLAMA

Nuo gruodžio 1 dienos susirgimai Covid-19 infekcija buvo nustatyti 745 darbuotojams“, – teigė tinklo atstovė.

Sugriežtinti higienos reikalavimai

Be to, pašnekovė džiaugiasi, kad dabar pasveikusiųjų skaičius būna didesnis nei susirgusiųjų. Tiesa, tai vis tiek neleidžia atsipalaiduoti, todėl įmonės viduje yra sugriežtinti higienos reikalavimai, glaudžiai bendradarbiaujama su NVSC specialistais.

„Nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios kiekvieną mėnesį papildomai skiriame apie 0,3 mln. eurų, kad būtų užtikrintas saugus apsipirkimas klientams ir saugi darbo aplinka mūsų darbuotojams, kurie kasdien susiduria su realia koronaviruso grėsme. 

REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvėse įvesti itin sugriežtinti higienos reikalavimai. Po kiekvieno panaudojimo dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai, reguliariai dezinfekuojami ir kiti paviršiai: kasų juostos, prekių susidėjimo zonos, svarstyklės, kortelių skaitytuvai. Taip pat dezinfekuojami įvairūs paviršiai ir tarnybinėse patalpose. Parduotuvės yra reguliariai valomos šlapiuoju būdu, o jų vėdinimo sistemose padidinta šviežio oro cirkuliacija. 

Įmonėje Covid-19 situacijos valdymui paskirta atskira komanda. Koronaviruso prevencijai užtikrinti yra paskirti atskiri kolegos, kurie kasdien dirba šiuo klausimu“, – teigė E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė pridūrė, kad vienas iš pagrindinių sprendimų, siekiant suvaldyti koronavirusinės infekcijos plitimą, yra darbuotojų profilaktinis tikrinimas.

„Pasiteisinęs sprendimas yra profilaktinis darbuotojų tikrinimas nuo Covid-19 infekcijos, jei pastebimi pasikartojantys susirgimai tuose pačiuose padaliniuose. Tai yra veiksmingas būdas užkardyti Covid-19 plitimą ir išvengti koronaviruso protrūkio. Darbuotojų tyrimus bendrovė apmoka savo lėšomis. Iš viso profilaktiniams darbuotojų tyrimams pernai skirta per 33 tūkst. eurų“, – paaiškino parduotuvių tinklo atstovė.

Sunkiausi buvo du mėnesiai

„Rimi Lietuva“ komunikacijos vadovė Renata Keršienė pasakoja, kad šiuo metu Covid-19 atvejų skaičius parduotuvėse mažėja, o sunkiausia situacija buvo šventiniu laikotarpiu.

REKLAMA

„Šalyje kasdien fiksuojant šimtus ir tūkstančius atvejų, pavienių atvejų nekomunikuojame, o visą dėmesį skiriame darbuotojų ir pirkėjų saugumo užtikrinimui. Operatyviai informuojame kolektyvą, nustatome artimus kontaktus, jei tokių buvo, pasirūpiname reikiama patalpų dezinfekcija.

Nuo gruodžio pradžios iki dabar „Rimi“ prekybos tinkle iš viso užfiksuoti 166 susirgimų koronavirusu atvejai. Šiuo metu fiksuojamų atvejų išliko, bet pastebime, kad dienos atvejų skaičius, lyginant su gruodžiu, sumažėjo tris kartus. 

Nuo antrosios pandemijos pradžios, visus rudens ir žiemos mėnesius fiksuojamų susirgimų dinamika atitinka situaciją šalyje. Sunkiausi buvo lapkričio ir gruodžio mėnesiai, kai augant susirgimų skaičiui šalyje, vienu metu turėjome rūpintis ir pirkėjų, ir darbuotojų saugumu, vykdyti oficialių institucijų reikalavimus bei įdiegto saugumo standarto priemones, taip pat – užtikrinti sklandų prekių tiekimą ir pateikimą sutikti šventes besiruošiantiems pirkėjams“, – kalbėjo R. Keršienė. 

REKLAMA

Situacija panaši išlieka ir kituose prekybos tinkluose. Štai „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė sako, kad atvejų skaičius išties glaudžiai susijęs su bendra epidemiologine sitaucija Lietuvoje. 

Visgi įmonės atstovė džiaugiasi, kad Covid-19 atvejų parduotuvėse vis labiau mažėja.

„Apie susirgusiųjų statistiką skelbiame įmonės viduje – siunčiame žinutes, padalinio darbuotojams, kurių kolegoms yra nustatytas atvejis, taip pat informaciją suteikiama NVSC specialistams.

Žiūrint bendrai, prekybos tinkle atvejų nėra daug – iš viso per pandemija susirgo 382 darbuotojai, tačiau 337 jau yra pasveikę. To priežastys yra kelios. Pavyzdžiui, nuo balandžio mėnesio iš esmės nebuvo panaikintos saugumos priemonės – dezinfekcinės priemonės, kaukės, vienkartinės pirštinės. Praktiškai parduotuvės veikė kaip ligoninės. Antra, kontaktas tarp darbuotojo ir kliento neužtrunka ilgai“, – pastebi V. Budrienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė pastebi, kad didžioji dalis susirgusiųjų darbuotojų jau yra sugrįžę į darbą.

„Informuojant apie teigiamus koronaviruso atvejus įmonėje, prioritetą teikiame vidinei komunikacijai, taip pat aktyviai bendradarbiaujame ir keičiamės informacija su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Šiuo metu stebime nuoseklų naujų atvejų mažėjimą.

Jei sausio pradžioje įmonėje sirgo apie 30 darbuotojų, šiuo metu skaičius yra sumažėjęs dvigubai: iš viso serga 14 darbuotojų. Skaičiuojant nuo gruodžio pradžios iki dabar, įmonėje fiksavome 90 susirgimo atvejų. Intensyvesnės buvo pirmosios gruodžio savaitės, o po to naujų atvejų skaičius pradėjo mažėti. Didžioji dalis susirgusių kolegų jau yra pasveikę ir sugrįžę į darbą. Taip pat svarbu tai, kad visą šį laikotarpį dažniausiai buvo fiksuojami pavieniai susirgimo atvejai“, – sakė ji.

REKLAMA

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis taip pat teigė, kad situacija panaši, kaip ir visoje Lietuvoje, o Covid-19 atvejų skaičius vis labiau mažėja.

Nesutariama dėl veiklų atlaisvinimų 

R. Vainienė patikino, kad epidemiologinė situacija prekyboje yra gera, rašė BNS.

„Mes esame tuo įsitikinę, nes tai įrodo veikiančių parduotuvių epidemiologinė situacija, darbuotojai serga mažai, pirkėjai neužsikrečia. Mes žinome, kad galime veikti saugiai. Dėl to nematome nė vienos priežastis, nė vieno argumento, kodėl negalima atsidaryti. Dar daugiau, mes netgi galvojame, kad būtų galima dar ir kitą žingsnį žengti nelaukiant. Virusas plinta ne prekyboje", – kalbėjo asociacijos direktorė. 

Gruodžio viduryje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų