pandemija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pandemija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pandemija“.

Plinta nauja mirtina liga, susijusi su COVID-19: sunkią būklę sukelia ir lengvos infekcijos

Panašu, kad Anglijos šiaurėje daugėja retų, tačiau mirtinai pavojingų autoimuninių sutrikimų, o nauji tyrimai rodo, kad protrūkis gali būti susijęs su COVID-19. Ši liga, žinoma kaip anti-MDA5 teigiamas dermatomiozitas, iki pandemijos daugiausia buvo pastebėta tarp Azijos gyventojų, tačiau dabar ji sparčiai plinta tarp Jorkšyro (Jungtinė Karalystė) gyventojų, skelbia portalas „IFL Science“. Liga, kurią sukelia antikūnai, veikiantys fermentą, vadinamą MDA5 (melanomos diferenciacijos baltymas...
2024-05-26

Tai baisiau už COVID-19 pandemiją: sparčiai plinta vaistams atsparūs mikrobai

COVID-19 pandemija nublanksta, palyginti su tuo, kas žmonijai gresia ateityje. Sparčiai didėja dabartiniams vaistams atsparių superbakterijų skaičius – dėl to gali mirti milijonai žmonių, perspėjo profesorė Sally Davies, buvusi Didžiosios Britanijos vyriausioji gydytoja. S. Davies, kuri dabar yra specialioji Jungtinės Karalystės pasiuntinė antimikrobinio atsparumo (AMR) klausimais, prieš dvejus metus neteko savo krikšto dukros dėl infekcijos, kurios nepavyko išgydyti.
2024-05-19

Didėja tikimybė susidurti su infekcijos banga: sparčiai plinta visiškai nauja COVID-19 atmaina

Mokslininkai įspėja apie COVID-19 atvejų „vasaros bangą“ po to, kai buvo aptikta nauja Omikron atmainų grupė, labiausiai paplitusi JAV. Naujos atmainos buvo pavadintos „FLiRT“ dėl mutacijų padėties jų smaigalio baltymuose.
2024-05-18

Bijoma naujo protrūkio: paukščių gripu jau užsikrėtė ne vienas žmogus

Paukščių gripas šiuo metu, regis, yra nuolatinis naujienų objektas, o vis daugiau rūšių paukščių pasiduoda šiam virusui, todėl nerimas dėl jo yra didžiulis. Nors infekcija paprastai plinta tarp paukščių, ji gali persimesti ir į kitus gyvūnus, ar net užkrėsti žmones, todėl yra baiminamasi naujos pasaulinės pandemijos.
2024-05-11

„Pfizer“ pajamos per metus sunyko penktadaliu

JAV farmacijos milžinė „Pfizer Inc.“ paskelbė pajamas, smarkiai sumenkus COVID-19 vakcinos bei vaistų šiai ligai gydyti paklausai, per metus sumažinusi penktadaliu, tačiau tiek jos, tiek ir suderintas pelnas viršijo lūkesčius rinkoje. Pasak pranešimo, per pirmus tris šių metų mėnesius uždirbta 3,12 mlrd. JAV dolerių grynojo pelno – 44 proc. mažiau nei prieš metus, o suderintas pelnas akcijai siekė 0,82 dolerio. Pardavimų pajamos sunyko 20 proc. iki 14,88 mlrd. dolerių.
2024-05-03

PSO susitarimas dėl pandeminių priemonių sunkiai skinasi kelią

Netrukus vyksiančiame Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO) susitikime turėtų būti priimtas sprendimas, kaip sumažinti mirčių skaičių ir koordinuoti tarptautinius veiksmus pandemijos metu. Konsensuso 194 PSO valstybės narės sieks nuo pirmadienio Ženevoje. „Bus sunku“, – teigė vienas derybininkų. Stringant susitarimui derybininkai pristatė sutarties projektą, kuris buvo radikaliai sutrumpintas lyginant su pasiūlymu, pateiktu prieš Velykas. Dabartinio projekto apimtis – 23 puslapiai.
2024-04-28

Lietuvoje – 19 koronaviruso atvejų, mirčių neužfiksuota

Praėjusią parą, balandžio 26-ąją, koronaviruso infekcija patvirtinta 19 žmonių. Iš jų pakartotinai susirgo 3 asmenys, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Penktadienį mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 ligos – 9898. Nuo pandemijos pradžios bendrasis COVID-19 buvusių ir esamų užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 1 397 988. Iš viso šiuo metu Lietuvoje serga 285 žmonės.

Ekspertai jau ruošiasi kitai pasaulinei pandemijai: „Turime išlikti budrūs ir pasirengę vėl aukotis“

Prieš penkerius metus mintis, kad visas pasaulis gali būti uždarytas ištisiems mėnesiams, buvo neįsivaizduojama. Tačiau šiandien visa tai atrodo ne tik tikėtina, bet ir pažįstama. Mes jau buvome ten, išgyvenome COVID-19 pandemiją – tad kas toliau? Jei žinotume, kokia bus kita pandemija ir kada ji kils, ką nors tikrai dėl to darytume.
2024-04-20

Lietuvos bankas: per pandemiją gyventojai sutaupė 6,2 mlrd. eurų

Lietuvos gyventojai per dvejus metus trukusią koronaviruso pandemiją sutaupė 6,2 mlrd. eurų – tiek pinigų jie  neišleido net ir sparčiai augant infliacijai bei mažėjant perkamajai galiai, penktadienį pranešė Lietuvos bankas (LB). Beveik tris ketvirtadalius šios sumos jie investavo į finansinį turtą, penktadalį – į kitą turtą.
2024-03-29

Per parą šalyje nustatyta 30 koronaviruso atvejų

Ketvirtadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 30 žmonių, devyni iš jų susirgo pakartotinai skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso infekcijos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9894. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.
REKLAMA
REKLAMA

Profesorius Čaplinskas lietuvius įspėja dėl pamiršto viruso: grįžta su nauja jėga

Nors tymų virusas žinomas jau seniai, jo užkratas išlieka aktualus ir kelia didelį susirūpinimą visame pasaulyje. Nors dėl vakcinacijos pastaraisiais dešimtmečiais pavyko ženkliai sumažinti tymų protrūkių dažnumą, pastaruoju metu pastebimas šios ligos atvejų protrūkis.  Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad galimas tymų protrūkis Lietuvoje bei neatsakingas požiūris į vakcinaciją gali sukelti rimtų pasekmių.
2024-03-11

Ar COVID-19 yra sezoninė liga? Atlikti tyrimai rodo ką kita

Praėjo beveik ketveri metai nuo tada, kai Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė COVID-19 pandemija. Kai Vakaruose iškilo izoliacijos grėsmė, mokslininkai kelias savaites stengėsi kuo daugiau sužinoti apie šį virusą. Vienas iš svarbiausių svarstomų klausimų buvo, ar COVID-19 gali būti sezoninis virusas Pirmieji pranešimai apie ligą pasirodė žiemą, o mes esame įpratę, kad kitos kvėpavimo takų infekcijos per metus keičiasi.
2024-02-25

Gripas Lietuvoje nusinešė jau 16 gyvybių: pastebėkite simptomus laiku

Gripo sezonas Lietuvoje pareikalavo jau 16 gyvybių. Pranešta, kad vien per praėjusią savaitę nuo gripo mirė 4 asmenys. Ši liga pavojinga dėl sukeliamų sunkių komplikacijų, todėl svarbu nenumoti ranka į simptomus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informavo, kad praėjusią savaitę užfiksuoti dar 4 mirties atvejai, 126 paguldyti į ligonines.
2024-02-20

Per parą Lietuvoje – 22 koronaviruso atvejai, fiksuota viena mirtis

Sekmadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 22 asmenims, keturi iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą koronavirusas pražudė vieną žmogų. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9895. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.
2024-02-19

Ekspertus stebina šis mirtinas virusas, galintis tapti nauja pandemija: vyras mirė išgėręs žalių sulčių

Ekspertai pranešė, kad išgėręs žalių datulių sulčių nuo smegenis sukrečiančio Nipah viruso mirė vyras. Šis virusas, kuris įkvėpė kino hitu tapusį filmą „Užkratas“ apie pasaulinę pandemiją, pražudo iki 75 proc. užsikrėtusiųjų, skelbia portalas „The Sun“. Neįvardytas vyras iš Bangladešo išgėrė žalių datulių sulčių, kuriose buvo užsikrėtusių vaisėdžių šikšnosparnių šlapimo arba seilių, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai. „Mėginys buvo nusiųstas laboratoriniam tyrimui, ir jis buvo teigiamas.
2024-02-02

Koronaviruso statistika: 179 nauji susirgimai, mirčių nefiksuota

Ketvirtadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 179 asmenim, 45 iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso ligos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9883. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Koronaviruso statistika: 227 nauji susirgimai, mirčių nefiksuota

Antradienį koronaviruso infekcija patvirtinta 227 asmenim, 51 iš jų susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso ligos nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9881. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Perspėja apie naujos pandemijos grėsmę: mokslininkai Sibire aptiko „zombių virusą“

Tirpstančiuose ledynuose ir dirvožemiuose mokslininkai atrado senovinį virusą, kuris yra apie 50 tūkst. metų senumo. Mokslininkų manymu, jei daugiau klimatas šils taip sparčiai, kaip šyla dabar – mus gali pasiekti ligos, kuriomis sirgo žmonės prieš 300 tūkst. metų ir sukelti naują pandemiją. Tyrėjai jau išskyrė Metuzolos mikrobų – arba dar vadinamų zombių virusų – atmainas ir nuogąstauja, kad gali kilti nauja pandemija, kurią sukels liga iš tolimos praeities.
221 2024-01-23

Išteisintas reagentus kovido testams padėjęs pirkti Šarūnas Narbutas: „Nori padėt, o lieki kaltas, labai skaudu dėl to“

Reagentus kovido testams per pandemiją Sveikatos apsaugos ministerijai padėjęs nupirkti ir iš to apie 300 tūkst. eurų uždirbęs buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Šarūnas Narbutas, vadovavęs ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai, įstatymų nepažeidė. Nors jį prokuratūra kaltino sukčiavimu ir piktnaudžiavimu tarnyba, Apeliacinis teismas patvirtino Apygardos teismo sprendimą, kad Narbutas nekaltas.

Koronaviruso statistika: 193 nauji susirgimai, mirčių nefiksuota

Penktadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 193 asmenų, iš jų 45 susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirusiųjų dėl koronoviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9877. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

„Liga X“ – pasaulį gali užklupti nauja epidemija, pranoksianti koronavirusą

Pasaulio sveikatos organizacija teigia: „Liga X“ – tai žinia, kad rimtą tarptautinę epidemiją gali sukelti šiuo metu nežinomas žmonių ligas sukeliantis patogenas“. Šių metų Pasaulio ekonomikos forumo pasiruošimo pandemijai sesija buvo neįprastai aktyvi dėl pastarosiomis savaitėmis internete išplitusio „Liga X“ pavadinimo, kuris pritraukė visų dėmesį.
2024-01-20
REKLAMA
Pluoštinės kanapės – COVID-19 simptomų lengvinimui: lietuvių mokslininkai sukūrė inovatyvią technologiją (nuotr. Shutterstock.com) Pluoštinės kanapės – COVID-19 simptomų lengvinimui: lietuvių mokslininkai sukūrė inovatyvią technologiją (nuotr. Shutterstock.com)

Pluoštinės kanapės – COVID-19 simptomų palengvinimui: lietuvių mokslininkai sukūrė inovatyvią technologiją

Korona viruso pandemija paskatino mokslininkus  visame pasaulyje ieškoti naujų priemonių, kurios leistų ne tik palengvinti šio viruso sukeliamus ligos simptomus, bet ir padėtų užkirsti kelią jo plitimui. Lietuvių mokslininkai, ištyrę cheminę pluoštinių kanapių sudėtį kuria preparatą, kuris, tikimasi, bus efektyvus kovojant su COVID-19 simptomais. „Kovido atvejų gerokai sumažėjo, bet matome, kad šitas virusas iš mūsų aplinkos niekur nedingo.
2024-01-04
REKLAMA
Pandemijos pamokos turizmo sektoriaus atstovams: technologinis atsinaujinimas ir poreikis atsigręžti į save (nuotr. Shutterstock.com) Pandemijos pamokos turizmo sektoriaus atstovams: technologinis atsinaujinimas ir poreikis atsigręžti į save (nuotr. Shutterstock.com)

Pandemijos pamokos turizmo sektoriaus atstovams: technologinis atsinaujinimas ir poreikis atsigręžti į save

Pastarieji metai turizmo sektoriui buvo tapę tikru iššūkiu: dėl visiškos stagnacijos prasidėjus COVID-19 pandemijai verslams teko permastyti ne tik savo veiklos modelius, bet ir ieškoti naujų būdų kaip sudominti savo įpročius pakeitusius keliautojus.
2023-12-28

Lietuvoje – 90 naujų koronaviruso atvejų

Praėjusią parą nustatyta 90 naujų COVID-19 atvejų, vienas žmogus mirė, trečiadienį pranešė Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 356.7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 28,9 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,38 mln.

COVID-19 statistika: 132 nauji atvejai, dvi mirtys

Praėjusią parą nustatyti 132 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, sekmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 435,9 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 38,2 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.

Kinijoje – naujas ligos protrūkis: ligoninės perpildytos vaikais

Kinijoje naujas ligos protrūkis – priėmimo skyriai perpildyti kvėpavimo takų ligomis sergančiais vaikais. Gydytojai nerimauja, kad skirtingi ligos sukėlėjai puola vaikus tuo pat metu, todėl liga sunkiai pasiduoda vaistams. Vis dėlto Pasaulio sveikatos organizacija ramina: visi ligų sukelėjai žinomi, tad nerimo dėl naujos pasaulinės pandemijos kol kas nėra. Kinijos ligoninėse pilna vaikų, laukiančių vizito pas gydytoją.

Net 4 mirtys per parą: tarp koronaviruso aukų – ir virš 50-ies telšiškė

Praėjusią parą nustatytas 1 141 naujas COVID-19 atvejis, mirė keturi žmonės, ketvirtadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. Atvirieji agentūros duomenys rodo, kad 3 iš mirusiųjų priklausė 90–99 metų amžiaus grupei. Mirė du vyrai iš Prienų ir Mažeikių rajonų ir plungiškė. Dar viena mirtis – 50–59 metų amžiaus moteris, Telšių rajono gyventoja. Susirgimai kasdien kopia aukštyn 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst.

Koronaviruso atvejų šuolis: nustatyti 1 855 nauji užsikrėtimai, mirė žmogus

Praėjusią parą nustatyti 1855 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, antradienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 369,8 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 36,8 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.
2023-11-28

Nuo COVID-19 mirė 2 žmonės

Praėjusią parą nustatyti 73 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, pirmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 344,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 36,6 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Nuo koronaviruso mirė žmogus, nustatyta 817 naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyta 817 naujų COVID-19 atvejų, vienas žmogus mirė, penktadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 329,7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 36,1 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Koronavirusas pražudė tris žmones, nustatyta dar 881 atvejis

Praėjusią parą nustatytas 881 naujas COVID-19 atvejis, trys žmonės mirė, ketvirtadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 317 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 35,1 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

COVID-19 statistika: 980 naujų atvejų, mirčių išvengta

Praėjusią parą nustatyta 980 naujų COVID-19 atvejų, mirčių išvengta, trečiadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 303,8 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 34,5 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Kreivė kyla: nustatyti 1487 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė

Praėjusią parą nustatyti 1487 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, antradienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 292,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 33,7 procento. Ligoninėse gydomi 137 pacientai, 11 iš jų – reanimacijoje. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Pažiūrėkite į vaikų parneštų COVID testų galiojimą: nemokamai išdalijo, kad nereikėtų išmesti patiems?

Pasibaigus karantinui ir atsisakius galimybių paso koronaviruso atvejų liko, bet jų skaičius niekad nebepasiekė pandemijos bumo lygio. Vis tik neseniai Lietuvos ugdymo įstaigose netikėtai buvo pradėti nemokamai dalinti greitieji COVID–19 testai. Esą juos išdalinti  reikėjo dėl to, kad neva padaugėjo atvejų. Už šią testų dalinimo „akciją“ atsakingi asmenys neslėpė, kad naujų testų niekas nepirko – dalinami seniau įgyti, laboratorijose gulėję testai.
2023-11-20

COVID-19 statistika: 58 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 58 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, pirmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 282,2 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 32,9 procento. Ligoninėse gydomi 122 pacientai, 11 iš jų – reanimacijoje. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Lietuvoje – 634 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė

Praėjusią parą nustatyti 634 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, šeštadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 284 atvejus, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 32,4 procento. COVID-19 atvėjų pradėjo daugėti COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Neįtikėtina byla – pora per pandemiją pelnėsi iš skiepų priešininkų

Teisme beprecedentė byla. Dėl atsiskaitymo padirbtais eurais įkliuvusi pora, kaip paaiškėjo, per pandemiją pelnėsi ir iš skiepų priešininkų. Sunkiai suvokiama, bet kaltinamoji už atlygį pati eidavo skiepytis už kitas moteris, kur jai suleisdavo eilinę vakciną. Per keturis mėnesius moteris taip nuo kovido pasiskiepijo mažiausiai 17-a kartų. Teisiamas vyras buvo atsargesnis, skiepytis vietoje savęs nusiųsdavo asocialus.

Lietuviai taip gerai dar niekada negyveno? Ekonomistas atsakė, kaip yra iš tiesų

Lietuva iš kitų šalių išsiskiria rekordinėmis būsto kainomis ir kitaip, nei svetur, čia jos beveik nesikeičia žemyn. Bet lietuviai savo padėtį pinigų prasme vertina bene geriausiai istorijoje. Be to, mūsų šalyje sparčiai auga atlyginimai, tad greitai baigsis pastaruosius metus gyventojus kankinusi infliacija. O, kadangi verslai nebegali kelti kainų ar mažinti algų, jie imasi mažinti darbuotojų skaičių.
2023-11-12

COVID-19 Lietuvoje: nustatyti 78 nauji atvejai, mirčių išvengta

Praėjusią parą nustatyti 78 nauji COVID-19 atvejai, mirčių išvengta, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydoma 113 koronavirusu sergančių pacientų, iš jų šeši – reanimacijoje.  14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 173,2 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 33,4 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.
Aktualijos 2023-11-03

Lietuvoje – COVID-19 atvejų šuolis: nustatyti 509 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 509 nauji COVID-19 atvejai, mirčių išvengta, rodo ketvirtadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydomi 87 koronavirusu sergantys pacientai, du iš jų – reanimacijoje.  14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 169,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 29,1 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

COVID-19 statistika: 45 nauji atvejai, mirčių išvengta

Praėjusią parą nustatyti 45 nauji COVID-19 atvejai, mirčių išvengta, rodo pirmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Ligoninėse gydomi 64 koronavirusu sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.  14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 141,7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 25,5 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

COVID-19 Lietuvoje: mirė vienas žmogus, nustatyti 38 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 38 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo sekmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 140,9 atvejus, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 25,2 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Nuo COVID-19 mirė žmogus, nustatyti 354 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 354 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 136,6 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 24,1 procento. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln.

Nuo koronaviruso mirė kaunietis, nustatyti 378 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 378 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo ketvirtadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. Kaip rodo atvirieji duomenys, mirusysis buvo garbaus amžiaus, priklausė 90–99 metų amžiaus grupei. Vyras buvo Kauno miesto gyventojas. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 131 atvejį, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 23,4 procento.

COVID-19 statistika: 34 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 34 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nefiksuota, rodo pirmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 117,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 21,5 procento. Ligoninėse gydomi 55 COVID-19 pacientai, du iš jų – reanimacijoje. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

COVID-19 statistika: 281 naujas atvejis, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatytas 281 naujas COVID-19 atvejis, mirčių nefiksuota, rodo šeštadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 117,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 24,5 proc. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

Nuo COVID-19 mirė žmogus, nustatyti dar 22 nauji atvejai

Praėjusią parą nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo pirmadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 123,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 24 procentus. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,19 mln. žmonių.

COVID-19 statistika: 229 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 229 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo penktadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 125,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 22 procentus. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

COVID-19 statistika: 232 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyti 232 nauji COVID-19 atvejai, mirčių nuo šios ligos nefiksuota, rodo ketvirtadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 128 atvejus, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 22 procentus. COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.

Gyventojai šluoja šią prekę iš vaistinių: įspėja, kad COVID-19 grėsmė niekur nedingo

Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19 infekcija, daliai gyventojų ji nebeatrodo tokia pavojinga kaip ankstesniais metais, tad susirgus reaguojama ramiau. Sveikatos specialistai sako pastebintys, kad per pandemiją susiformavęs įprotis greitaisiais testais pasitikrinti, ar atsiradę peršalimo simptomai nėra koronavirusas, išliko, ir primena, ką daryti pablogėjus savijautai ar susirgus.
Į viršų