Nuo kitų metų – diferencijuotas VIAP mokestis įmonėms

Nuo kitų metų didžiosioms pramonės įmonėms mažės mokestinė našta – joms bus taikomas diferencijuotas viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) mokestis. Energetikos ministerijos teigimu, tai leis sukurti geresnes verslo sąlygas ir per 15 metų pritraukti daugiau nei 700 mln. eurų investicijų.

Finansai (nuotr. 123rf.com)

„Pagaliau Lietuva įstos į palankias sąlygas energijai imliai pramonei turinčių šalių klubą. Tai leis ne tik stiprėti įmonių konkurencingumui, bet ir sukurs palankų investicinį klimatą naujiems investuotojams ir aukštą pridėtinę vertę kuriančiam verslui“, – pranešime spaudai sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

REKLAMA

Seimo praėjusį šeštadienį priimti teisės aktų pakeitimai numato, kad už elektros kiekį, viršijantį vieną gigavatvalandę, už praėjusius kalendorinius metus įmonės galės susigrąžinti 85 proc. sumokėtos VIAP kainos dalies, susijusios su elektros gamyba, naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, pranešė Energetikos ministerija.

Dalį sumokėto VIAP mokesčio galės susigrąžinti tik skolų už VIAP neturinčios įmonės. VIAP lėšas administruojančios „Baltpool“ biržos duomenimis, gegužės pabaigoje tokių skolų turėjo bendrovės „Achema“, „Orlen Lietuva“, „Lifosa“, „Dirbtinis pluoštas“ ir „Akmenės cementas“.

Nurodoma, kad panašias diferencijuotas VIAP schemas mūsų regione jau taiko Lenkija, Latvija, Rumunija, Slovėnija, Čekija, Bulgarija. VIAP diferencijavimo modelis įsigalios jį suderinus su Europos Komisija.

Be to, nuo kitų metų mažės biurokratinių kliūčių buitiniams vartotojams prijungiant elektros ir dujų įrenginius prie tinklų.

„Buitiniams vartotojams prijungimo paslaugos bus teikiamos greičiau. Atsisakius perteklinių pažymų, vidutiniškai 30 tūkst. vartotojų per metus, taupys laiką ir pinigus, prijungdami naujus įrenginius prie tinklų“, – sako energetikos ministras.

Seimas taip pat pritarė įstatymų pataisoms, kurios leis didiesiems elektros ir dujų vartotojams pagreitinti ir supaprastinti prijungimo prie tinklų procedūrą. Ministerija tikisi, kad nauja procedūra labiausiai bus linkę pasinaudoti nekilnojamojo turto vystytojai ir prekybos centrai.

Seimas taip pat pritarė visuomeninio elektros energijos tiekimo veiklos su jai būdingomis funkcijomis, kurias šiuo metu vykdo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), atskyrimui. Tikimasi, kad pakeitimai prisidės prie skaidresnės ESO veiklos, leis išgryninti valstybės reguliuojamas veiklas bei joms reikalingas sąnaudas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų