lifosa

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lifosa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lifosa“.

„Lifosa“ sėkmingai atnaujino savo veiklą: prielaidos toliau stabiliai vykdyti gamybą yra

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“, birželio 10 d. pranešusi apie gamybinių darbų atnaujinimą, jau vykdo veiklą. Tą Eltai patvirtino tiek „Lifosos“ nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas, tiek bendrovę atstovaujančios agentūros „Fabula“ atstovai. „Taip, jeigu veikla vykdoma, kaminas jau dūmus meta. Tai taip paprastai“, – Eltai patvirtino V. Varnas. „Lifosa“ sėkmingai atnaujino savo veiklą“, – Eltai teigė komunikacijų agentūros „Fabula“ atstovai.
2024-07-06

„Lifosa“ pradėjo gamybinės veiklos atnaujinimą

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ praneša pirmadienį pradėjusi palaipsnį savo gamybinės veiklos atnaujinimą. Kaip skelbiama bendrovės išplatintame pranešime, pirmasis veikti pradėjo gamyklos Fosforo rūgšties cechas, o likusių padalinių veikla atnaujinama laikantis techninio reglamento.
2024-06-10

Profsąjungos pirmininkas: Kėdainių „Lifosa“ pirmadienį atnaujina veiklą

Sankcijų apribota ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ pirmadienį po maždaug metų pertraukos vėl pradeda gamybą. „Taip, aš patvirtinu. Papildomos informacijos ar kažkokių pokyčių šiai minutei nėra (...). Jau statomos pamainos, visas procesas eina link produkcijos tekėjimo“, – penktadienį BNS sakė įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas.
2024-06-10

Kėdainių meras: „Lifosa“ atnaujina veiklą, pirmoji produkcija išvažiuos birželio viduryje

Sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ po metų pertraukos atnaujina veiklą ir birželio viduryje pirmoji jos pagaminta produkcija turėtų iškeliauti iš gamyklos, sako Kėdainių meras. „Pagal („Lifosos“ – BNS) direktoriaus pasakymą 17-tą birželio pirma produkcija turėtų iškeliauti iš gamyklos“, – antradienį BNS sakė Valentinas Tamulis, praėjusį penktadienį su „Lifosos“ direktoriumi Andrijumi Savčuku aptaręs veiklos atnaujinimą.
2024-06-04

„Lifosos“ profsąjungos vadovas: įmonė veiklą turėtų atnaujinti birželio 10-ąją

Sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą po metrų pertraukos turėtų atnaujinti birželio 10 dieną, sako vienos iš dviejų įmonės profesinių sąjungų vadovas Kęstas Šlama. „Mano žiniomis, pasileidimas gamyklos planuojamas toks po truputį (...), pagal dabartinį planą birželio 10-tą – pradėti pasileidimo procesą“, – BNS trečiadienį teigė K. Šlama. Anot jo, visiško gamybos atnaujinimo procesas užtrunka kelias dienas.
2024-05-30

„Lifosa” planuoja atnaujinti veiklą

Sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ ruošiasi atnaujinti gamybą. Jos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių, pirmadienį pranešė „Lifosa“. „Galimybėmis sklandžiai sugrąžinti pažangius „Lifosos“ gaminius į rinką šiuo metu yra pasirūpinta“, – teigiama pranešime.  „Lifosa“ kasmetiniam planiniam remontui buvo sustabdyta 2023 metų gegužę. Nuo to laiko įmonės veikla nebuvo atnaujinta.
2024-05-27

„Lifosos“ situacijoje pokyčių nesimato: vis dar laukiama vadovybės sprendimų

Dėl prieš Rusiją nukreiptų sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ ateitis nežinoma, teigia tiek bendrovės darbuotojų atstovas, tiek jąlaikinai administruojančio „Valnetas“ vadovas. Pati įmonės vadovybė situacijos nekomentuoja. „Jie nelabai gali komentuoti, kol situacijoje poslinkių neįvyksta“, – į klausimą apie „Lifosos“ ateitį atsakė komunikacijų agentūros „Fabula“ atstovai.
2024-03-23

„Lifosos“ atstovas: sprendimai dėl tolesnės veiklos – „dienų klausimas“

Dėl sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ ateities perspektyvos –  gamybos atnaujinimas arba įmonės konservavimas – priklauso ir nuo bankų sprendimų, ar leisti vykdyti bendrovės atsiskaitymus, sako „Lifosos“ darbuotojų atstovas.
2024-03-05

„Lifosos“ akcininkai siekia atnaujinti gamybą

Dėl sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ akcininkai, planavę nuo spalio laikinai konservuoti gamyklą, siekia atnaujinti gamybą rašo portalas „Spglobal“. „Lifosa“ akcijas valdanti Šveicarijoje registruotos „Eurochem Group“ vykdomasis direktorius Samiras Brikho sako, kad sankcijos nei įmonei, nei trąšoms netaikomos, todėl vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo.
2023-11-22

Netiesioginis „Lifosos“ akcininkas Melničenka išvengė teismo Rusijoje

Rusijos generalinė prokuratūra spalio pradžioje atsiėmė ieškinį netiesioginiam „Lifosos“ akcininkui, Rusijos milijardieriui Andrejui Melničenkai ir jo įsteigtai bendrovei SUEK (Sibiro anglies energetikos kompanija), iš kurių reikalavo valstybei grąžinti SIBEKO (Sibiro energetikos kompanija) akcijas, skelbia Rusijos žiniasklaida.
2023-10-30
REKLAMA
REKLAMA

Dėl „Lifosos“ veiklos ateities – nežinia

Dėl sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ akcininkams planuojant nuo spalio laikinai konservuoti gamyklą, šiuo metu vis dar nėra aišku, ar toks sprendimas bus priimtas – artimiausios ateities planų nežino nei valdžios institucijos, nei laikinasis administratorius, nei darbuotojų atstovai. Įmonė teigia, kad pasiruošimas konservavimui pradėtas, tačiau informacijos apie konkrečius pokyčius ji neturi.

„Lifosa“ pradėjo pasiruošimą gamyklos konservavimui

Sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ trečiadienį pradėjo pasiruošimą laikinam gamyklos konservavimui ir konsultacijas su darbuotojų atstovais dėl įmonės ateities planų, tarp kurių – ir dalies darbuotojų atleidimas. Pasiruošimas konservacijai pradedamas tęsiantis įmonės savininkų atstovų ir valdžios institucijų deryboms dėl sankcionuotos įmonės veiklos kontrolės.
2023-08-02

Prezidentūra: „Lifosa“ turėtų veikti, bet švelninti sankcijų nereikėtų

Valstybė turėtų būti suinteresuota, kad sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiktų, bet taikomų sankcijų švelninti nereikėtų, sako prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius.    „Į sankcijų įgyvendinimą tai Lietuva, be abejo, žiūri principingai dėl to apie nuolaidas sankcijų agresoriams ir jų pokyčius nereikėtų kalbėti, apie jų mažinimą“, – antradienį Žinių radijui sakė V. Augustinavičius.
Aktualijos 2023-08-01

Šiame Lietuvos mieste – nerimo ženklai: gresia bedarbių antplūdis?

Trečiadienio vidurdienį Vilniuje prie Vyriausybės į mitingą susirinkę keli šimtai „lifosiečių“, kitų kėdainiečių bei nemažai žinomų politikų reikalavo, kad sankcijomis „Lifosą“ smaugianti Vyriausybė eitų į kompromisus ir padėtų išvengti suplanuoto gamyklos konservavimo bei išsaugotų žmonėms darbo vietas. Iš susirinkusios minios skambėjo: „Leiskite „Lifosai“ dirbti“, tačiau panašu, kad tokiems reikalavimams valdžia taip ir liko kurčia.
2023-07-28

Premjerės patarėjas: neketinama atsisakyti „Lifosos“ laikinojo administravimo

Vyriausybė šiuo metu neplanuoja švelninti Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ taikomos sankcijų kontrolės skiriant laikinąjį administratorių, sako premjerės patarėjas Kęstutis Lančinskas.  Jo teigimu, ES nesant vieningos sankcijų įgyvendinimo praktikos kiekviena šalis tai daro savaip.  „Visos šalys narės ieško būdų savaip įgyvendinti tas sankcijas.
Aktualijos 2023-07-26

Skaistė: „Lifosos“ ateitis – vadovybės atsakomybė

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ darbuotojams reikalaujant Vyriausybės apsaugoti įmonę nuo planuojamo uždarymo, premjerę pavaduojanti finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad bendrovė gali veikti ir dabartinėmis sąlygomis, o jos ateitis yra vadovybės atsakomybė.

Navickienė: Užimtumo tarnyba padės atleistiems „Lifosos“ darbuotojams

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ darbuotojams reikalaujant apsaugoti įmonę nuo galimo uždarymo, kai būtų atleista maždaug 700 žmonių, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, kad Užimtumo tarnyba jau dabar pasiruošusi padėti visiems darbuotojams.  „Nereikėtų net laukti (atleidimo – BNS) lapelių, jau dabar Užimtumo tarnyba vertina alternatyvas, kokių kompetencijų žmonių reikia regione ir palaiko ryšius tiek su „Lifosa“, tiek su profesine sąjunga.

Apie 300 protestuotojų prašo Vyriausybės apsaugoti „Lifosą“ nuo uždarymo

Apie 300 protestuotojų prie Vyriausybės rūmų Vilniuje trečiadienį surengtame mitinge reikalauja nuo planuojamo uždarymo apsaugoti Kėdainių fosforo trąšų gamyklą „Lifosa“. Vienos mitingo organizatorių – profesinės sąjungos „Solidarumas“ – pirmininkė Kristina Krupavičienė sako, kad mitingo tikslas padėti išsaugoti apie 900 darbo vietų.  „Jeigu uždarys fabriką, žmonės neturės darbo. Vienas dalykas – iš ko gyvensime – 900 žmonių ir šeimos nariai.

Prie Vyriausybės mitinguos „Lifosos“ darbuotojai

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ su sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosos“ nepriklausoma profesine sąjunga trečiadienį prie Vyriausybės rūmų Vilniuje rengia mitingą – jo dalyviai siekia apsaugoti bendrovę nuo planuojamo uždarymo ir atkreipti dėmesį į grėsmę prarasti darbą. Mitingas rengiamas 12 valandą, Vilniaus savivaldybė yra išdavusi leidimą į jį rinktis iki 500 žmonių. „Lifosa“ praėjusią savaitę pranešė, kad palaiko darbuotojų mitingą.
2023-07-26

„Lifosos“ administratoriaus kandidatūrą Gapšys siūlo leisti pasiūlyti ir įmonei

Seimo narys siūlo sankcionuotos įmonės valdybai suteikti galimybę labiau bendradarbiauti su valstybe skiriant laikinąjį administratorių – finansų ministrui arba Lietuvos bankui valdyba  galėtų pasiūlyti jo kandidatūrą ir administravimo sutarties projektą. Nauja tvarka būtų aktuali Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“.  Tokias Tarptautinių sankcijų įstatymo pataisas Seime įregistravo „darbietis“ Vytautas Gapšys: „Nežinau, ar juos tenkintų.
2023-07-25

Daugybei darbuotojų – grėsmė likti be darbo: gudrauja verslininkai ar per griežti valdininkai?

Viena didžiausių šalyje ir Kėdainių rajone trąšų gamykla „Lifosa“ netrukus gali būti uždaryta, o šimtai jos darbuotojų – atleisti. Įmonės vadovai tikina, kad, kitaip nei panaši gamykla Belgijoje, Lietuvoje jie negali dirbti dėl sankcijų. Tačiau už jų taikymą atsakingi specialistai tai neigia. Gamyklos darbuotojų atstovai ruošiasi protestui prieš Vyriausybę ir kitas institucijas, kurios esą daro nepakankamai, kad būtų išsaugotas žmonių darbas ir pajamos.

Šimonytė: Vyriausybė suinteresuota, kad „Lifosa“ tęstų veiklą

Vyriausybės suinteresuota, kad sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ tęstų veiklą ir išsaugotų darbo vietas, teigia su įmonės profesinių sąjungų vadovais susitikusi premjerė Ingrida Šimonytė. Sankcionuota įmonė veiklą gali tęsti dėl to, kad valdžia jai paskyrė laikinąjį administratorių, teigiama Vyriausybės komunikacijos departamento pirmadienį išplatintame pranešime.

Be darbo likti bijantys „Lifosos“ darbuotojai mitinguos prie Vyriausybės

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ darbuotojai, akcininkams grasinant laikinai uždaryti gamyklą bijantys prarasti darbą, kitą savaitę prie Vyriausybės rūmų Vilniuje rengia mitingą.  Įmonė patvirtino, jog bendrovės profsąjungos ir vadovybė jau susitarė, kad konsultacijos dėl darbuotojų atleidimo ir su tuo susijusių pasekmių prasidės rugpjūčio 2-ą dieną.
2023-07-20

Profsąjunga: užkonservavus „Lifosą“ be darbo liktų iki 80 proc. darbuotojų – profsąjunga

Laikinai užkonservavus sankcionuotą Kėdainių fosforo trąšų gamyklą „Lifosa“ be darbo gali likti iki 80 proc. įmonės darbuotojų, sako įmonės profesinės sąjungos vadovas Kęstas Šlama. Jis teigė, kad tikslaus atleidžiamų darbuotojų skaičiaus nežino ir bendrovės vadovybė. „Šiandienos susitikime su valdybos pirmininku klausiau apie galimą atleidžiamų darbuotojų skaičių, tačiau konkretus skaičius nebuvo įvardintas.
2023-07-03

Kėdainių „Lifosa“ veiklą stabdo neribotam laikui – po remonto neatsidarys

Šveicarijos bendrovė „EuroChem Group AG“, kuriai priklauso AB „Lifosa“, praneša ketinanti inicijuoti Lietuvoje veikiančios „Lifosos“ gamyklos laikino konservavimo procesą. Teigiama, kad sprendimą lėmė sankcijų poveikis, dėl kurio, pasak bendrovės, nepavyko vykdyti įprastos ir pelningos veiklos, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Lifosa“ planiniam remontui buvo sustabdyta šių metų gegužę.
271 2023-07-03

Paluckas: „Lifosa“ kol kas nebus „EuroChem“ tiekimo grandinės dalimi

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ atstovams pareiškus, kad įmonės ateitis priklauso nuo to, ar ji galės būti ją valdančios Rusijos kapitalo grupės „EuroChem“ tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, Seimo narys Gintautas Paluckas sako, kad šiuo metu apie tai negali būti net kalbos.
2023-06-14

„Lifosos“ vadovas: sankcijos mums jau kainavo 100 mln. eurų

Sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas sako, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų. Pasak jo, sankcijos verčia gamyklą veikti sumažintu pajėgumu, jai trūksta žaliavų, sutrikęs jų ir medžiagų tiekimas, yra kitų kliūčių.
2023-06-09

„Lifosos“ kankynė: laikinasis administratorius per mažiau nei metus praturtėjo 50 kartų

Jau antri metai, kaip AB „Lifosa“ veikti gali tik su laikinuoju administratoriumi. Lietuvos valdžiai uoliai laikantis Rusijos verslininkams ir verslams paskirtų sankcijų, įmonei buvo likę tik du keliai – nedirbti visai arba dirbti taip, kaip leidžia Finansų ministerija. Ir nors Finansų ministerija aiškino, esą bando padėti „Lifosai“, tačiau šios gamyklos darbas, kai ją prižiūrėti buvo paskirtas laikinasis administratorius, visą tą laiką yra nestabilus ir labai apsunkintas.
2023-06-04

Sankcionuota „Lifosa“ pernai uždirbo 4 kartus mažiau grynojo pelno – 30 mln. eurų

Laikinojo administratoriaus nuo 2022-ųjų pavasario prižiūrima sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų). Dėl apribojimų ir gamyklos stabdymo pernai smarkiai krito gamyba ir pardavimai, šiemet įmonė tikisi dirbti minimaliu pajėgumu.
2023-05-25

„Lifosa“ stabdoma planiniam remontui

Sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ antradienį pranešė stabdanti veiklą kasmetiniam planiniam remontui. Kada įmonė veiklą atnaujins, kol kas neaišku.  „Pastarieji metai buvo vieni sudėtingiausių „Lifosos“ istorijoje. Dabartinėmis sąlygomis įmonė nepajėgia vykdyti efektyvios ir sėkmingos veiklos – gaminti kokybiškus gaminius, atsiskaityti su tiekėjais ir aptarnauti klientus“ , – pranešime teigė „Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas.
2023-05-23

FNTT spaudžia sankcionuotą „Lifosą“: tai padaryti yra būtina

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovai pabrėžia, kad sankcionuotai Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ būtinas laikinasis administratorius. Įmonei sankcijos taikomos dėl jos sąsajų su Kremliui artimu magnatu Andrejumi Melničenka, kuris įtrauktas į Europos Sąjungos sankcionuotų Rusijos oligarchų sąrašą.
2023-05-04

Ministerija: „Lifosai“ bus ieškomas laikinasis administratorius

Baigiantis vienerių metų sutarčiai su dabartine Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąja administratore, jos poreikis išlieka ir toliau, todėl bus skelbiama nauja atranka, pirmadienį pranešė Finansų ministerija. Anot pranešimo, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) raštas patvirtina, kad įmonei administravimas yra būtinas.
2023-04-17

Finansų viceministras susitiks su „Lifosos“ akcininkais

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas penktadienį susitiks su sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ vienintelės akcininkės „EuroChem Europe“ atstovais. Kaip BNS trečiadienį teigė G. Norkūnas, Šveicarijoje registruotos įmonės, kuri valdo 100 proc. „Lifosos“ akcijų, atstovų vizito tikslas nedetalizuojamas. Viceministras sakė nujaučiantis, dėl ko pasikalbėti atvyksta akcininkai, bet sakė plačiau susitikimo nekomentuosiantis, kol sprendžiama, kaip ateityje bus valdoma gamykla.
2023-04-14

Į Finansų ministeriją atvyksta su Rusijos oligarchu siejamos įmonės atstovai: kalbėsis dėl „Lifosos“

Baigiantis Finansų ministerijos ir sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinosios administratorės sutarčiai, į Lietuvą susitikti su Vyriausybės atstovais atvyksta vienintelės jos akcininkės „EuroChem Europe“, siejamos su Kremliui artimu Rusijos oligarchu Andrejumi Melničenka, atstovai. Dėl šių ryšių „Lifosa“ pernai buvo įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, įmonei gegužę paskirtas administratorius.
2023-04-13

LVAT nurodė nagrinėti „Lifosos“ ir Finansų ministerijos ginčą dėl administratoriaus

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ ginčas su Finansų ministerija dėl jos paskirto įmonės laikinojo administratoriaus teisėtumo turi būti nagrinėjamas nelaukiant, kol Lietuvos ir Europos Sąjungos teismai įvertins sankcijų gamyklai ir jos savininkui – Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai bei jo žmonai Aleksandrai – pagrįstumą.
Kriminalai 2023-04-03

„Lifosos“ veiklą trikdo bankų tikrinimai ir LTG politika

Kovo pradžioje gamybą po pertraukos vėl atnaujinusi Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ vis dar veikia sumažintu pajėgumu. Anot įmonės atstovės Indrės Mažeikienės, neišspręsta dalis su žaliavų tiekimu susijusių klausimų, bendrovės veiklą trikdo su Vakarų sankcijomis susijęs finansinių operacijų tikrinimas bankuose bei „Lietuvos geležinkelių“ praėjusią savaitę laikinai sustabdytas žaliavų ir produkcijos vežimas tarp gamyklos ir Klaipėdos uosto.
2023-03-30

Ir vėl uždaryta „Lifosa“: pritrūko žaliavų

Padirbusi vos kiek daugiau nei du mėnesius, vakar ir vėl nežinomam laikotarpiui buvo uždaryta Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“. Kaip teigė buvęs ilgametis gamyklos vadovas Jonas Dastikas, toks sprendimas buvo priimtas po to, kai įmonė pritrūko žaliavų. Šią informaciją patvirtino ir „Lifosos“ viešųjų ryšių specialistė Indrė Mažeikienė. Gamykla per metus prarado 150 mln.
2023-02-23

„Lifosai“ dar kartą nepavyko panaikinti sprendimo dėl administratoriaus

Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) vasario 1 dieną atmetė „Lifosos“ skundą ir paliko nepakeistą pernai gruodžio 5 dieną priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) nutartį.
2023-02-03

„Lifosai“ suteikta papildoma galimybė būti išbrauktai iš sankcionuotų įmonių sąrašo

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gali iš naujo prašyti panaikinti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) sprendimą viešame sankcionuotų įmonių sąraše skelbti bendrovės pavadinimą ir jį iš ten išbraukti. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neskundžiama nutartimi trečiadienį atnaujino terminą, per kurį „Lifosa“ gali skųsti tarnybos veiksmus. LVAT panaikino pirmosios instancijos teismo nutartį ir nurodė įmonės prašymą nagrinėti iš naujo.
2023-01-05

„Lifosa“ atnaujina gamybą: veiks mažesniu pajėgumu

Laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ po trijų mėnesių pertraukos šios savaitės pradžioje turėtų pradėti veikti sumažintu pajėgumu. Įmonės atstovė Indrė Mažeikienė BNS praėjusią savaitę sakė, kad jau pradėtas gamybos atnaujinimo procesas, gamykla sumažintu pajėgumu pradės veikti šios savaitės pradžioje. Ji gamins pagrindinę produkciją, įskaitant azoto fosforo trąšas, diamonio fosfatą, kitas trąšas ir pašarines žaliavas.
2022-12-19

„Lifosa“ gamybą atnaujinti žada kitos savaitės pradžioje

Laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ pamažu atnaujina gamybą – kitos savaitės pradžioje ji turėtų pradėti veikti sumažintu pajėgumu, sako įmonės atstovė. „Pamažu pradėtas vykdyti gamybinės veiklos atnaujinimo procesas, planuojame, kad veikla sumažintu pajėgumu pradės vykti kitos savaitės pradžioje“, – BNS ketvirtadienį sakė Indrė Mažeikienė.
2022-12-15

„Lifosa“ atnaujinti gamybą planuoja savaitės pabaigoje

Rugsėjį veiklą sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja šios savaitės pabaigoje, sako įmonės atstovė. Pasak Indrės Mažeikienės, tikslus veiklos atnaujinimo laikas priklausys nuo oro sąlygų. „Viskas vyksta pagal planą, po truputį kviečiame darbuotojus grįžti į darbą iš prastovų ir ruošiamės pradėti gamybinę veiklą šią savaitę.
2022-12-12

„Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja gruodžio 10-15 dienomis

Rugsėjį veiklą sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja gruodžio 10-15 dienomis, teigia įmonės atstovė. „Tikslesnė su bendrovės veiklos atnaujinimu susijusi informacija dar tikslinama, bet šiuo metu planuojama, kad produkcijos gamybą bus galima pradėti gruodžio 10-15 dienomis“, – BNS sakė įmonės atstovė spaudai Indrė Mažeikienė. Pasak jos, šiuo metu tikslinami žaliavų tiekimo grafikai, vyksta parengiamieji darbai.
2022-12-02

„EuroChem“ teigia padariusi nuolaidų, kad „Lifosa“ galėtų dirbti

Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ valdytoja „EuroChem Group“ teigia suteikusi didelių nuolaidų, kad „Lifosa“ galėtų atnaujinti dalį gamybos. Anot „EuroChem“ pranešimo, bendradarbiaujant su įmonės laikinuoju administratoriumi buvo panaikinti kai kurie tiekimo apribojimai. Veiklą įmonė planuoja atnaujinti gruodžio pradžioje.
2022-11-08

„Lifosa“ planuoja iš dalies atnaujinti veiklą gruodį

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ planuoja pirmą gruodžio savaitę pradėti trąšų gamybą sumažintu pajėgumu. Anksčia laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas sakė, kad gamyba galėtų būti atnaujinta lapkričio viduryje.
2022-11-07

„Lifosa“ gamybą turėtų atnaujinti lapkričio viduryje

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą turėtų atnaujinti anksčiausiai lapkričio viduryje, teigia laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas. „Aiškesnės datos negu lapkričio vidurys nėra, tačiau kol kas ir iš komercijos direktoriaus, ir iš naujo paskirto direktoriaus (Andrejaus Savčuko – BNS) informacija yra tokia, kad lapkričio viduryje“, – BNS sakė R. Vaštakas.
2022-10-28

„Lifosai“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo dėl administratoriaus

Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.  Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) spalio 10 dieną atsisakė priimti „Lifosos“ skundą bei atnaujinti terminą jį pateikti.
2022-10-18

„Lifosos“ vadovu paskirtas A. Savčukas

Veiklą sustabdžiusios sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ vadovu paskirtas buvęs įmonės valdybos narys ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrejus Savčukas. Pastaruosius dvejus metus jis dirbo Vokietijos „Helm AG“ grupėje.   Jis darbą pradės, kai Lietuvos institucijos atliks būtinus formalumus. Naujo vadovo skyrimui pritarė laikinasis „Lifosos“ administratorius, pranešė bendrovė.
Lietuva 2022-10-13

Klaipėdos uosto krova šiemet sumenko: paaiškino, kokie veiksniai tai lėmė

Klaipėdos uostas per devynis šių metų mėnesius perkrovė 27,1 mln. tonų krovinių – 19,3 proc. (6,5 mln. tonų) mažiau nei pernai tuo pat laiku. Krovos rezultatams įtakos turėjo ir tai, kad laikinai neveikia dvi Lietuvos trąšų gamyklos. „Tai geresnis skaičius nei planuota – planuota, kad šiemet jis (krovos rezultatas – BNS) bus mažesnis apie 30 proc.“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Klaipėdoje uosto vadovas Algis Latakas.
2022-10-13

Seimo Ekonomikos komiteto siūlymas: lengvinti „Lifosos“ sandorių patikrą

Veiklą sustabdžiusios sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ sandorių tikrinimas galėtų būti trumpesnis ir paprastesnis – tokią galimybę institucijoms siūlo įvertinti Seimo Ekonomikos komitetas.
2022-09-28
Į viršų