Gruodį – nulinė mėnesio infliacija

Lietuvoje gruodį, palyginti su lapkričiu, apskaičiuotas artimas nuliui vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis, pranešė Statistikos departamentas. Lapkritį šalyje buvo fiksuota mėnesio defliacija, o prieš tai du mėnesius vartojimo prekių ir paslaugų kainos didėjo.

Statistikos departamento duomenimis, metinė infliacija (gruodį, palyginti su 2019 metų gruodžio mėnesiu) siekė 0,2 proc., o vidutinė metinė infliacija – 1,2 proc. (lapkritį – atitinkamai 0,6 proc. ir 1,4 proc.).

Statistikų teigimu, mėnesio kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo drabužių, avalynės, daržovių, spirituotų gėrimų, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių kainų sumažėjimas bei degalų ir tepalų, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, šilumos energijos kainų padidėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,4 proc., o paslaugų – padidėjo 0,7 procento.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo atliekų rinkimo, odontologų paslaugų, tabako gaminių, farmacijos gaminių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, medicinos paslaugų, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, dujų, drabužių kainų sumažėjimas. 

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 1,3 proc., paslaugų – padidėjo 3,9 procento.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų