Lietuvoje pabarango elektra papildyta 15.26 val.

Lietuvoje ir Latvijoje vidutinė didmeninė elektros kaina praėjusią savaitę, palyginti su ankstesniąja, augo po 32 proc., kiek mažiau elektra brango Estijoje, praneša nepriklausoma elektros tiekėja „Elektrum Lietuva“. 

Elektra namuose (nuotr. Shutterstock.com)

Rugpjūčio 3-9 dienomis biržos „Nord Pool“ Lietuvos kainų zonoje elektra kainavo 40,16 euro už megavatvalandę (MWh). Tokia pati kaina buvo ir Latvijoje. Estijoje elektra brango 27 proc. iki 36,3 euro už MWh. „Nord Pool“ biržoje kaina augo 35,5 proc. iki 2,25 euro už MWh. 

„Kainų augimą Baltijos šalyse lėmė mažesni energijos srautai iš Suomijos bei Švedijos, tačiau išaugę srautai iš Baltarusijos ir Kaliningrado. Didžiausią įtaką kainoms Šiaurės šalyse praėjusią savaitę darė sausesni nei įprastai orai, dėl kurių regione sumažėjo hidrobalansas“, – pranešime sako „Elektrum Lietuvos“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Jis pridūrė, kad „Nord Pool“ regione praėjusią savaitę 39 proc. sumažėjo bendra vėjo gamyba ir tai taip pat prisidėjo prie kainų augimo.

Elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ teigimu, praėjusią savaitę įtakos viso regiono elektros rinkai turėjo aprimęs vėjas. Lietuvoje tai lėmė ne tik daugiau nei keturis kartus sumažėjusią vėjo generaciją, bet ir penktadaliu dėl pakilusios kainos sumažėjusį elektros importą iš Švedijos.

„Susidariusį pasiūlos trūkumą užpildė Lietuvos elektrinė Elektrėnuose ir kitos šiluminės elektrinės, kurių konkurencingumą užtikrina toliau žemumose išliekančios dujų kainos. Dėl susiklosčiusių aplinkybių Lietuvoje praėjusią savaitę didėjo ir elektros importas, ir gamyba, ir eksportas – didžioji dalis elektros eksportuota į Lenkiją, kur kainos laikėsi dar aukštesniame lygyje“, – „Litgrid“ pranešime teigia bendrovės Strategijos departamento vadovas Liutauras Varanavičius.

REKLAMA

„Elektrum Lietuvos“ duomenimis, per savaitę elektros gamyba visose Baltijos šalyse išaugo 18 proc. iki 295 gigavatvalandžių (GWh). Lietuvoje šis rodiklis augo 7 proc. iki 105 GWh, Estijoje – 3 proc. iki 89 GWh, o Latvijoje – 57 proc. iki 101 GWh.

Baltijos šalys praėjusią savaitę kartu pagamino 62 proc. joms reikalingos elektros. Lietuvoje pagaminta 48 proc., Estijoje – 67 proc., Latvijoje – 79 proc. šaliai reikalingos elektros.

Palyginti su ankstesniąja savaite, elektros suvartojimas Lietuvoje ir Latvijoje išaugo 2 proc., – atitinkamai, iki 219 GWh ir 128 GWh, o Estijoje didėjo 5 proc. iki 132 GWh. Bendras elektros suvartojimas Baltijos šalyse išaugo 3 proc. ir siekė 479 GWh.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų