elektros kaina

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektros kaina“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektros kaina“.

Brangsta elektra: kaina rinkoje per savaitę augo 4 proc.

Vidutinė elektros rinkos kaina liepos 1–7 dienomis, palyginti su ankstesne savaite, augo 4 proc. nuo 96 eurų iki 99 eurų už megavatvalandę (MWh). Latvijoje ir Estijoje vidutinė kaina buvo tokia pati, kaip ir „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, pirmadienį pranešė  „Litgrid“. „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovė Aistė Krasauskienė teigė, jog praėjusią savaitę didesnių pokyčių elektros rinkoje nebuvo – nežymiai sumažėjusią saulės gamybą pakeitė vėjo elektrinės, o elektros kainos iš...
2024-07-08

Pasakė, kodėl elektra vėl brangsta: kalta vyravusi kaitra?

Dėl karštų orų birželį, Baltijos šalyse į viršų stiebėsi ne tik termometrų stulpeliai, bet ir elektros kainos, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pirmąjį kalendorinės vasaros mėnesį jos, lyginant su geguže, augo 20,8 proc. iki 9,16 ct/kWh. Didžiausią įtaką kainoms turėjo išaugęs elektros poreikis vėsinimui, kurio nesugebėjo kompensuoti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių bei sudėtinga situacija su elektros perdavimo tinklais iš kitų šalių.
2024-07-02

„Elektrum Lietuva“: praėjusią savaitę elektros gamyba Lietuvoje traukėsi, vartojimas mažėjo 2 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse didėjo 1 proc. ir vidutiniškai siekė 95,29 Eur/MWh, praneša energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“. Kai kuriose kitose Europos šalyse elektros kainų kryptis išsiskyrė: Lenkijoje savaitės vidutinė kaina augo ir pasiekė 116,57 Eur/MWh, tuo tarpu Vokietijoje ji mažėjo iki 77,12 Eur/MWh. Vidutinė „Nord Pool“ elektros biržos kaina, palyginti su ankstesne savaite, mažėjo 20 proc. iki 27,08 Eur/MWh.
2024-07-02

Elektros kainos – kaip termometro stulpelis: pasakė, kada išjungti, nes karščiai garins pinigus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje, rašoma pranešime žiniasklaidai. Ekspertai pastebi, kad šiuo metu didžiausi kainų šuoliai pastebimi vakarais, tad gyventojai, pasirinkę su birža susietus elektros tiekimo planus, turėtų likti budrūs ir vakarais mažinti nebūtiną elektros vartojimą.
62 2024-06-28

„Litgrid“: didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę augo 6 proc.

Dėl jūrinės elektros jungties tarp Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“ pralaidumo ribojimo bei rytinių ir vakarinių kainų pikų vidutinė didmeninė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje birželio 17–23 dienomis, palyginti su ankstesne savaite, augo 6 proc.
2024-06-25

Seimas leido buitiniams vartotojams skolas už sunaudotą elektrą padengti dalimis

Seimas nusprendė leisti garantiniame elektros tiekime esantiems buitiniams vartotojams skolas už sunaudotą elektrą nepriklausomiems tiekėjams grąžinti dalimis laikotarpiu iki pusės metų. Šias socialdemokrato Gintauto Palucko parengtas Elektros energetikos įstatymo pataisas priėmimo stadijoje ketvirtadienį palaikė 87 parlamentarai, susilaikė 2 ir balsavusių prieš nebuvo.
2024-06-13

Bent tiek gerai: daliai gyventojų patvirtino mažesnę elektros kainą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį antrajam metų pusmečiui patvirtino maždaug 8–12 proc. arba iki 1,8 centų už kilovatvalandę (kWh) mažesnę nepriklausomo tiekėjo „Ignitis“ visuomeninę elektros kainą buitiniams vartotojams. Elektros kainos sumažėjimas ir kainos galutinė viršutinė riba priklauso nuo to, kokios įtampos tinklus gyventojai yra įsirengę.
2024-05-23

„Elektrum Lietuva“: gegužę gyventojai sulauks mažesnių sąskaitų už elektrą

Gegužės mėnesį gyventojai sulauks mažesnių sąskaitų už balandį suvartotą elektros energiją. Anksčiau nei įprastai peržiūrėjus valstybės reguliuojamą dalį, kaina mažės apie 0,5 cento už kilovatvalandę, vidutiniškai elektros energijos vartojančiam būstui kas mėnesį gaunama elektros sąskaita bus 1–1,5 euro mažesnė, praneša „Elektrum Lietuva“. „Valstybės reguliuojamos dalies dedamosios – tai bendros elektros sąskaitos dalis, kuri įprastai peržiūrima du kartus per metus.
2024-05-06

Elektros kaina balandžio mėnesį Lietuvoje sumažėjo

Nepaisant balandį trumpam sugrįžusios žiemos, praėjusį mėnesį elektra „Nord Pool“ biržos Baltijos šalių kainų zonose vidutiniškai kainavo 60,25 Eur/MWh. Palyginti su kovu, kaina mažėjo 11,67 proc. Įtakos šiems pokyčiams regione turėjo nepastovūs orai, diktavę tiek elektros paklausą, tiek jos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių.
2024-05-02

Dujų ir elektros kainos gyventojams Lietuvoje – didžiausios iš visų ES šalių

Lietuvos gyventojams tiekiamos gamtinės dujos yra brangiausios, o elektros energija – viena iš brangiausių iš visų Europos Sąjungos šalių. Tokius praėjusių metų antrojo pusmečio oficialius duomenis pateikė ES statistikos agentūra „Eurostat“, palyginusi energetikos produktų kainas pagal gyventojų perkamąją galią. Buitiniams vartotojams Lietuvoje 2023 m. pabaigoje gamtinės dujos kainavo 19,2 euro už 1000 kWh, Latvijoje – 11,25 euro, Estijoje – 8,81 euro, o Lenkijoje – 11,31 euro.
203 2024-04-26
REKLAMA
REKLAMA

Energetikos agentūra: „Nord Pool“ biržoje fiksuota mažiausia elektros vidutinė dienos kaina

Elektros energijos vidutinė mėnesio kaina „Nord Pool“ biržoje balandžio pirmąją dekadą siekė 0,048 Eur/kWh be PVM, o tai 29 proc. mažiau už šių metų kovo mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,068 Eur/kWh be PVM. Balandžio 7 dieną fiksuota mažiausia šiais metais dienos kaina biržoje – 0,005 Eur/kWh be PVM, skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Pasak LEA, tokia vidutinė dienos kaina pernai buvo liepos 2 dieną.
2024-04-09

Daugelis to nežino: įvardijo 4 būdus, kaip sutaupyti elektrai

Daugelis žino, kad elektra taupoma tiesiog be reikalo nedeginant šviesos ar ištraukiant prietaisų kištukus iš rozečių. Tačiau specialistai pastebi, kad yra ir kitų efektyvių būdų energijai taupyti. Be kita ko, tai padeda ne tik sumažinti elektros sąskaitas, bet ir kasdienė buitį padaryti patogesne. Vienas iš mažiau žinomų elektros taupymo būtų – išmaniųjų įrenginių ir technikos naudojimas. „Išmaniųjų įrenginių efektyvumą užtikrina tai, kad jie veikia be vartotojo įsikišimo.
2024-03-27

Energetikos agentūra: elektros kainos biržoje artimos mažiausioms praėjusių metų kainoms

Vidutinė elektros energijos kaina kovo 1–12 d. siekia 0,069 Eur/kWh be PVM, o tai 8 proc. mažiau už šių metų vasario mėnesio vidutinę kainą ir artėja prie 2023-ųjų mažiausios mėnesio vidutinės kainos, kuri buvo pernai balandį – 0,067 Eur/kWh be PVM. Lietuvos energetikos agentūros (LEA), duomenimis, šių metų kovo 12-ąją, palyginti su kovo 5-ąja, 12 mėn. ir 24 mėn. fiksuotos kainos planų tarifus du nepriklausomi tiekėjai sumažino 0,3–2,8 proc., o vienas tiekėjas tarifų nekeitė.
2024-03-12

Pasitraukus šalčiams 7 proc. sumažėjo elektros vartojimas, ji atpigo 21 proc.

Šiltesni orai ir didesnė vėjo elektrinių gamyba praėjusią savaitę lėmė ketvirtadaliu mažesnę elektros kainą, jos suvartojimas sumažėjo 7 proc., o šiluminių elektrinių gamyba krito daugiau nei dukart, pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.   Vasario 12-18 dienomis vidutinė didmeninė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, palyginti su ankstesne savaite, mažėjo 21 proc.
2024-02-19

Pocius: reguliuojama elektros kainos dalis nuo balandžio mažės 0,4 cento

Nuo šių metų sausio vidutiniškai 2,2 cento už kilovatvalandę (kWh) padidinus valstybės reguliuojamą elektros kainos dalį ir dėl to visiems vartotojams padidėjus sąskaitoms už elektrą, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, kad ši kainos dalis nuo balandžio turėtų mažėti 0,4 cento  (be PVM). Tai padaryti leis anksčiau priimtas sprendimas grąžinti beveik 158 mln. eurų bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) permoką vartotojams.
2024-02-12

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę šoktelėjo beveik 50 proc.

Didmeninė elektros kaina per savaitę Lietuvoje šoktelėjo 49,8 proc. ir siekė iki 96,4 euro už megavatvalandę (MWh). Augo ir degalų kainos – benzinas pabrango 1 proc., dyzelinas – 2,3 proc. Tuo metu gamtinių dujų kaina sumažėjo 2,9 proc., o biokuras atpigo 1,12 proc., skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Per savaitę, vasario 5–11 dienomis, didmeninės elektros kainos Lietuvoje padidėjo nuo 64,4 Eur/MWh iki 96,4 Eur/MWh.
2024-02-12

„Litgrid“: per du trečdalius Lietuvoje pagamintos elektros pernai buvo iš atsinaujinančių išteklių

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ skelbia 2023 metų elektros sistemos rodiklius. Praėjusiais metais elektros gamyba Lietuvoje augo trečdaliu ir buvo didžiausia nuo 2010 metų, o atsinaujinančių energijos išteklių elektrinės pagamino rekordiškai daug elektros energijos – ji sudarė 70 proc. visos šalies gamybos. Elektros energijos suvartojimas per metus sumažėjo 1,2 proc. 2023 m. buvo istoriniai metai žaliajai energetikai šalyje.
2024-02-12

„Ignitis“ ramina klientus, nustebusius dėl sąskaitų už elektrą: pabranginome ne mes

Bendrovė „Ignitis“ primena nepriklausomo tiekimo klientams, kurių dalis esą nustebo gavę sąskaitą už sausio mėnesį suvartotą elektros energiją – nuo sausio 1 d. keitėsi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) reguliuojama elektros kainos dalis – ji didėjo. Kaip rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai, reguliuojama kainos dalis didėjo visiems gyventojams, nepriklausomai nuo to, ar jie jau pasirinkę nepriklausomą tiekėją, ar jiems užtikrinama garantinio tiekimo paslauga.
2024-02-09

Pasirinko pigesnę elektrą, nusipirko įrangą, o dabar mokės 7 kartus daugiau: „Tai yra visiška nesąmonė“

Politikai ir elektros tiekėjai tikino, kad vadinamasis elektros rinkos liberalizavimas, kai galima rinktis nepriklausomą tiekėją, gyventojams bus naudingas. Esą dėl konkurencijos jiems bus siūloma pigesnė elektra. Tačiau susigundę tokiais pažadais ir investavę į naują namų įrangą, dabar gyventojai susiduria su kitokia realybe. Kai kurie tiekėjai vienašališkai keičia neterminuotas sutartis, dėl ko gyventojai turės mokėti gerokai daugiau, nei planavo.
2024-01-30

„Litgrid“: praėjusią savaitę elektros kainos buvo 17 proc. mažesnės

Dėl itin didelės vėjo generacijos elektros kaina praėjusią savaitę Lietuvoje darbo dienomis buvo mažesnė nei savaitgalį. Savaitės pabaigoje augusias kainas iš dalies lėmė ir sugedusi Estijos–Suomijos elektros jungtis „EstLink 2“, jos remonto darbai gali užtrukti, praneša „Litgrid“. Sausio 22–28 dienomis vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, palyginti su ankstesne savaite, mažėjo 17 proc. nuo 98 Eur/MWh iki 82 Eur/MWh.
2024-01-29

„Litgrid“: didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę mažėjo beveik 2 kartus

Pirmadienį Rusija paskelbė skyrusi daugiau nei 200 ukrainiečių karo belaisvių ilgas bausmes, kai kurie nuteisti kalėti iki gyvos galvos. Kremlius jau beveik dvejus metus tęsia puolimą Ukrainoje ir laiko nelaisvėje nežinomą skaičių – manoma, tūkstančius – Ukrainos karių, daugelis jų buvo paimti per Mariupolio uostamiesčio apgultį 2022 metais. Kyjivas ir tarptautinės žmogaus teisių grupės smerkia Maskvos karo belaisvių teismus kaip neteisėtus.
2024-01-15

Dėl šalčių elektros kaina Lietuvoje augo daugiau nei 4 kartus

Dėl šalčių, išaugusio elektros vartojimo, elektrinių remontų Suomijoje, Estijoje ir Latvijoje bei padidėjusios brangios elektros gamybos šiluminėse jėgainėse, vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę augo daugiau nei keturis kartus – nuo 45 iki 201 euro už megavatvalandę (MWh). Latvijoje vidutinė didmeninė elektros kaina kito taip pat kaip Lietuvoje, tuo metu Estijoje ji siekė 242 eurus už MWh, pirmadienį pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.&nbs...
2024-01-08

Įspėja elektros vartotojus: penktadienį kaina itin išaugs dėl rekordinių šalčių

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ informuoja apie penktadienį, sausio 5 d., numatomą elektros energijos kainų šuolį „Nord Pool“ biržoje, kuris ypač aktualus „Išmanus – Valandinis“ planą pasirinkusiems klientams. Privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė atkreipia dėmesį, kad brangiausią valandą kilovatvalandės kaina sieks 1,78 eur su PVM, rašoma pranešime žiniasklaidai.
413 2024-01-04

Mokėdami už elektrą prieš Naujuosius kai kurie gudrauja dėl taupumo – įspėja to nedaryti

Nuo kitų metų pradžios elektra brangs daugeliui gyventojų. Kai kurie dėl to bando pagudrauti – iš anksto deklaruoja didesnį energijos suvartojimą ir taip mažesne kaina už elektrą sumoka į priekį. Tačiau vienas didžiausių elektros tiekėjų „Ignitis“ įspėja, kad taip gudraujantys ir norintys sutaupyti gali sulaukti nemalonumų. Gali patikrinti elektros skaitiklius Nuo sausio 1 d. daugeliui vartotojų elektros kaina didės.
2023-12-22

„Ignitis“ įspėja: jei laiku nepateiksite skaitiklių duomenų, už elektrą mokėsite daugiau

Artėjanti gruodžio 31 d. daugiau kaip 1 mln. „Ignitis“ klientų, kurie dar neturi išmaniojo skaitiklio, primena apie pareigą deklaruoti skaitiklių rodmenis, rašoma bendrovės pranešime. Dalis klientų deklaruoti rodmenis skuba į klientų aptarnavimo centrus arba skambina telefonu. Tačiau „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Nerilė Mažeikienė pataria negaišti laiko eilėse ar laukiant kol darbuotojas atsilieps.
71 2023-12-20

ESO: grąžinant skolą skirstymo tarifas gyventojams kasmet mažėtų apie 0,6 cento už kWh

Bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) beveik 158 mln. eurų permoką nuo kitų metų liepos vartotojams grąžinant per trumpesnį laiką nei anksčiau numatytą 15 metų terminą, skirstymo tarifas visiems vartotojams per metus mažėtų vidutiniškai 0,08 cento už kilovatvalandę (kWh), o vien buitiniams – 0,6 cento.   Skirstymo tarifas yra galutinės elektros kainos vartotojams sudedamoji dalis.
2023-12-18

„Elektrum Lietuva“: elektros kaina Lietuvoje per savaitę mažėjo 16 proc.

Daugiau nei trečdaliu išaugus vėjo energijos gamybai bei nežymiai sumažėjus elektros vartojimui, praėjusią savaitę didmeninė jos kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo 16 proc. ir visame regione vidutiniškai siekė 109,9 euro už megavatvalandę (MWh). „Nord Pool“ elektros biržos savaitės vidutinė kaina sumažėjo 24 proc. ir siekė 80,9 euro, skelbia energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“. „Orai buvo pagrindinis kainas nulėmęs veiksnys praėjusią savaitę.
2023-12-18

Renatas Pocius: tikimės, kad didelių reguliacinių skirtumų nebebus

Tiksliau prognozuojant bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) investicijas, ateityje turėtų būti išvengta šimtus milijonų eurų vertės reguliavimo skirtumų, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas. Pasak Renato Pociaus, dabar jos prognozuojamos pagal faktinius, o ne teorinius skaičiavimus.    „Šiandien (...) esame daugiau nusileidę ant žemės ir žiūrime, ką bendrovė (ESO – BNS) realiai planuoja investuoti per artimiausius metus.
2023-12-14

Fiksuotas elektros kainas gruodį padidino tik „Ignitis“

Fiksuotas elektros kainas pastarąją savaitę apie 0,4 proc. padidino tik „Ignitis“, tuo metu „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ jas mažino atitinkamai 0,6 ir apie 1 proc., skelbia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).  Anot jos, šiuo metu visų tiekėjų siūlomos tiek 12, tik 24 mėnesių vienos laiko zonos kainos svyruoja nuo 26 iki 28 centų. „Igničio“ 12 mėnesių 1 kilovatvalandės (kWh) kaina antradienį buvo 28,1 cento, „Elektrum Lietuvos“ – 26 centai, „Enefit“ – 27,8 cento.
2023-12-12

Gyventojai jaučiasi apgauti: už elektrą turės mokėti daug daugiau, nei tikėjosi

Pastaruoju metu gyventojai buvo skatinami įsirengti saulės elektrines ir tapti gaminančiais vartotojais. Esą taip darydami jie ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos, bet ir gauna mažesnes sąskaitas už elektrą. Vis dėlto tūkstančiai gyventojų liko šokiruoti, kai praėjusią savaitę gavo laiškus iš Elektros skirstymo operatoriaus (ESO), kuriam permokėjo milijonus eurų. Juose gaminantiems vartotojams pranešama apie daug blogesnes sąlygas ir kainas, kurios bus taikomos nuo kitų metų pradžios.

Visuomeninė elektros kaina nuo sausio mažėja

Visuomeninė elektros kaina nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams nuo sausio mažėja 0,8–1,1 cento (su PVM) už kilovatvalandę (kWh). Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ketvirtadienį pritarė „Igničio“ visuomeninėms elektros kainoms vartotojams kitų metų pirmajam pusmečiui. „Standartinio“ plano vienos laiko zonos tarifas bus 21,9 cento – 0,8 cento mažiau nei dabar, dviejų laiko zonų: dieninės – 25 centai – 1,1 cento mažiau, naktinės – 15,2 cento, arba 0,6 cento mažiau.
2023-11-30

VERT tvirtins kito pusmečio visuomeninę elektros ir dujų kainas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ketvirtadienį tvirtins „Igničio“ visuomenines elektros bei dujų kainas vartotojams kitų metų pirmajam pusmečiui. Jei nauji tarifai bus paskelbti, visuomeninė elektros kaina nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams nuo sausio mažės 0,8–1,1 cento (su PVM) už kilovatvalandę (kWh). „Standartinio“ plano vienos laiko zonos tarifas bus 21,9 cento – 3,5 proc. (0,8 cento) mažiau nei dabar, dviejų laiko zonų: dieninės – 25 centai, arba 4,2 proc.
2023-11-30

Visuomeninė elektros kaina nuo sausio mažės 3,5 proc. iki 21,9 cento

Vidutinė visuomeninė elektros kaina nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams nuo kitų metų mažėja 3,5 proc., arba 0,8 cento – iki 21,9 cento (su PVM) už kilovatvalandę (kWh). Tokią kainą mokėtų maždaug 460 tūkst. trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų. Ji bus gerokai mažesnė nei nepriklausomų tiekėjų siūloma kaina.
2023-11-29

Pocius: reguliuojama elektros kainos dalis didėja augant perdavimo tarifui

Galutinius visų elektros vartotojų tarifus lemianti reguliuojama kainos dalis nuo sausio didėja vidutiniškai 2,2 cento už kilovatvalandę (kWh) dėl didesnio perdavimo tarifo, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius. VERT pirmininko teigimu, didesnį perdavimo tarifą lėmė tai, jog į jį nebuvo įtrauktos „Litgrid“ gautos vadinamosios elektros perkrovų valdymo įplaukos, kurios pernai siekė 142 mln. eurų.
2023-11-27

Elektros kaina Lietuvoje per savaitę augo 21 proc.

Atšalus orams ir esant didžiausiam nuo praėjusių metų vasario savaitiniam vartojimui, vidutinė didmeninė elektros energijos savaitės kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje per savaitę padidėjo 21 proc.
2023-11-27

Daugeliui elektra pabrangs nuo 2024 m. pradžios: tiekėjai teisinasi, kad ne dėl jų kaltės

Neseniai Valstybės kontrolė nustatė, kad gyventojai ir verslas „Igničiui“ priklausančiam Energijos skirstymo operatoriui (ESO) permokėjo 160 mln. eurų.  Ši skola dar nėra grąžinta, tačiau vartotojams nuo kitų metų pradžios elektra vėl brangs. Elektra brangs visiems vartotojams Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) lapkričio 16 d. nustatė, kaip nuo 2024 m. sausio 1 d. keisis reguliuojama elektros energijos kainos dalis.
129 2023-11-27

Išjunkite šviesą – šiandien elektra pati brangiausia per visus šiuos metus

Antradienį Lietuvos kainų zonoje „Nord Pool“ biržoje susiformavo aukščiausia šiemet elektros kaina – elektra pabrango iki 0,288 Eur/kWh, dėl techninių problemų automatiškai sustojus didžiausiam Europoje Suomijos Olkiluoto 3 branduoliniam reaktoriui, praneša Lietuvos energetikos agentūra. Pasak jos pranešimo, tai yra trumpalaikis brangimas. Bet vertinant lapkričio 1–21 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržoje siekė 0,099 Eur/kWh be PVM ir buvo apie 14 proc.
77 2023-11-21

Visuomeninės elektros kainos viršutinė riba gyventojams nuo sausio mažės 4 proc.

Visuomeninės elektros kainos buitiniams vartotojams viršutinė riba pirmąjį kitų metų pusmetį turėtų mažėti 4 proc. Dėl to ketvirtadienį spręs Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Kaip skelbiama VERT sprendimo projekte, vartotojams, perkantiems elektrą iš žemos įtampos tinklų (tai yra buitiniams), ši riba turėtų mažėti – beveik 4 proc. nuo 22,264 iki 21,417 cento už kilovatvalandę (su PVM), o iš vidutinės įtampos tinklų – beveik 10 proc. – nuo 16,388 iki 14,774 cento.
2023-11-15

Elektros kaina Lietuvoje per savaitę mažėjo 55 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo 55 proc. ir visame regione vidutiniškai siekė 58,3 euro už megavatvalandę (MWh). Kitose Europos šalyse elektros kainos taip pat mažėjo. Lenkijoje vidutinė savaitės kaina siekė 72,4 euro, Vokietijoje – 61,7 euro, Olandijoje – 66,8 euro, skelbia energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“. „Nord Pool“ elektros biržos savaitės vidutinė kaina sumažėjo 29 proc. ir siekė 42,9 euro.
2023-11-06

Valstybės kontrolė: už elektrą kiekvienas vartotojas permokėjo po 88,8 euro

Elektros energetikos infrastruktūros būklę ir teikiamų paslaugų kokybę būtina gerinti, o atsinaujinančių energijos išteklių plėtra galėtų būti spartesnė. Tai rodo Valstybės kontrolės atliktas auditas „Elektros energetikos sektoriaus valdymas“. Pasak auditorių, elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių plėtra – nepakankama, rašoma pranešime žiniasklaidai. Pagamina mažiau elektros, nei planuota 2020 m. tokios elektros energijos dalis turėjo pasiekti 30 proc.
620 2023-10-25

„Litgrid“: Lietuvoje elektros kaina per savaitę augo 26 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse augo 26 proc. iki 88 eurų už megavatvalandę (MWh), pranešė elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“. „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas Liutauras Varanavičius teigė, kad atvėsę orai lėmė didesnį elektros vartojimą, o augant paklausai didėjo ir importas iš kaimyninių šalių, kuriose daugiau gamina šiluminės elektrinės.
2023-10-23

VERT: visuomeninė elektros kaina pirmąjį 2024-ųjų pusmetį gali mažėti 3 proc.

Visuomeninė elektros kaina buitiniams vartotojams kitų metų pirmąjį pusmetį galėtų mažėti 3 proc. iki 21,58 cento, prognozuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) „Kalbant apie konkretų elektros tarifą buitiniam vartotojui, gyventojui, tai prognozuojama kaina (...) būtų apie 21,58 cento“, – trečiadienį Seimo Audito komitete teigė VERT Dujų ir elektros departamento direktorius Ignas Kazakevičius. Šiuo metu ši kaina siekia 22,26 cento.
2023-10-18

Aktualu tūkstančiams gyventojų: baigiasi daugelis elektros tiekimo sutarčių – nepermokėkite

Lieka vos kiek daugiau nei pora mėnesių, kai nustos galioti daugybė anksčiau pasirašytų sutarčių dėl nepriklausomo elektros tiekimo. Nemažai jų pasirašytos tada, kai energijos kainos buvo pasiekusios rekordines aukštumas. Jeigu gyventojai nesuskubs pasirašyti naujų sutarčių, tai jie gali permokėti. Tiesa, elektros tiekėjai per daug neatvirauja apie tai, kaip, palyginti su dabartinėmis, skiriasi naujos nepriklausomo elektros tiekimo kainos, pradėtos siūlyti klientams.
2023-10-17

LEA: elektra Lietuvoje per savaitę pigo 18,5 proc., dujos TTF biržoje brango 6,4 proc.

Vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje per savaitę sumažėjo 18,5 proc., tuo metu gamtinės dujos Nyderlandų TTF prekybos taške brango 6,4 proc. Tuo metu biokuro kainos praėjusią savaitę šalyje padidėjo beveik 1,8 proc., pirmadienį pranešė Lietuvos energetikos agentūra (LEA).  Rugsėjo 25–spalio 1 dienomis elektros megavatvalandė (MWh) Lietuvoje vidutiniškai kainavo 90,2 euro, kai prieš savaitę kaina siekė 110,6 euro.
2023-10-02

Artėjant žiemai ekspertai pataria, kaip sutaupyti: planą rinkitės pagal gyvenimo būdą

Šį mėnesį elektros vidutinė kaina, pagal rugsėjo 1–19 d. duomenis, kol kas yra didžiausia šiais metais ir siekia 0,126 Eur/kWh be PVM – tai 23 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102Eur/kWh, praneša Lietuvos energetikos agentūra. O už dujas Lietuvos gyventojai šiuo metu priversti mokėti maždaug trečdaliu brangiau nei jos kainuoja rinkoje. Taip nutiko, nes „Ignitis“ užsipirko brangių dujų.
2023-10-01

DIENOS PJŪVIS. Tyla prieš audrą – kokių elektros ir dujų kainų sulauksime?

Šį mėnesį elektros vidutinė kaina, pagal rugsėjo 1–12 d. duomenis, kol kas yra didžiausia šiais metais ir siekia 0,126 Eur/kWh be PVM – tai 23 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102 Eur/kWh, praneša Lietuvos energetikos agentūra.O už dujas Lietuvos gyventojai šiuo metu priversti mokėti maždaug trečdaliu brangiau nei jos kainuoja rinkoje. Taip nutiko, nes „Ignitis“ užsipirko brangių dujų.

LEA: rugsėjį elektros kaina 23 proc. didesnė nei rugpjūtį

Rugsėjo 1–19 d vidutinė elektros kaina siekė 0,126 Eur/kWh be PVM – tai 23 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102 Eur/kWh. Kol kas rugsėjį vidutinė elektros kaina yra didžiausia šiais metais, informuoja Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Vidutinė savaitės kaina biržoje rugsėjo 11–17 d. buvo 0,142 Eur/kWh be PVM, arba antra pagal dydį šiais metais. Brangesnė elektra buvo tik rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 3 d., kai vidutinė kaina siekė 0,143 Eur/kWh be PVM.
2023-09-19

Maikštėnas: 2023 m. rudenį didelių elektros kainos svyravimų nebus, visgi jos palengva augs

Nors žiemos link elektros kainos, dėl brangstančių išteklių, augs, tai vyks „lengva tendencija“ ir be didelių svyravimų, teigia „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas. Pasak jo, Europa prisitaikė prie dalinio Rusijos atsijungimo nuo Europos energetikos sistemos, tad jos rinka bus daug stabilesnė nei 2022 m. rudenį. „Kiekvieną savaitę pamatome kainų išaugimą po kelias cento dalis, nes vienas ar kitas tiekėjas yra priverstas jas didinti dėl brangstančių išteklių.
2023-09-18

Elektros kaina Lietuvoje rugpjūtį padidėjo 22 proc.: paaiškino priežastis

Dėl gedimų Suomijos ir Estijos elektrinėse bei sumažėjus vėjo energijos gamybai rugpjūčio mėnesio vidutinė elektros kaina Lietuvoje padidėjo 22 proc. iki 102,5 euro už megavatvalandę (MWh), ketvirtadienį paskelbė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.  Pasak „Litgrid“ Strategijos departamento direktoriaus Liutauro Varanavičiaus, didesnes elektros kainas labiausiai lėmė gedimai Suomijos ir Estijos elektrinėse, sumažėjusi vėjo energijos gamyba.
2023-09-07

Lietuviai už megavatvalandę mokėjo virš 200 eurų: tai gali būti ne pabaiga

Elektra Lietuvos biržoje vakar kainavo daugiausiai per visus šiuos metus. Energetikai dėl elektros deficito ir išaugusių kainų kaltę verčia nusilpusiam vėjui ir suomiams, kurie dėl gedimo sumažino elektros gamybą savo atominėje elektrinėje. Ekspertai viliasi, kad pastarasis elektros kainos šuolis bus laikinas, tačiau artėjant žiemai elektra esą vis tiek turėtų būti brangesnė nei pastarąjį pusmetį. Panevėžietė Audronė už elektrą vidutiniškai moka po šimtą eurų per mėnesį.
Į viršų