Lenkija ir Egiptas dėl koronaviruso stabdo visus vidaus skrydžius atnaujinta 18.28 val.

Lenkija pirmadienį sustabdė visus vidaus skrydžius, siekdama pažaboti naujojo koronaviruso plitimą.

Oro uostas (nuotr. pixabay)

Ši priemonė buvo patvirtinta po to, kai šalis šeštadienį uždarė savo sienas visiems užsieniečiams ir laikinai sustabdė tarptautinius skrydžius.

Lenkijoje iki šiol buvo patvirtinta 150 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, įskaitant tris mirties atvejus.

Šalies sveikatos apsaugos ministras pirmadienį įspėjo, jog užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius šalyje gali smarkiai padidėti.

„Manome, jog atvejų skaičius šią savaitę pasieks 1 tūkst.“, – pareiškė Lukaszas Szumowskis (Lukašas Šumovskis) ir paragino lenkus apriboti savo veiklą už namų ribų.

Ministro pirmininko kanceliarija patvirtino, jog vidaus skrydžiai buvo uždrausti, ir nurodė, jog ši priemonė galios iki atskiro pranešimo.

Miestų gatvės Lenkijoje ištuštėjo, nes piliečiai dirba iš namų, o mokyklos, universitetai ir dauguma parduotuvių buvo uždarytos. 

Lenkijai, kaip ir kitoms Europos šalims, patvirtinus virtinę precedento neturinčių izoliavimo priemonių, veikia tik maisto prekių parduotuvės, vaistinės ir skalbyklos. 

Privalomas 14 dienų karantinas Lenkijoje iki šiol buvo skirtas maždaug 30 tūkst. žmonių, įskaitant asmenis, kurie sugrįžo iš užsienio arba kuriems pasireiškė COVID-19 simptomai.

Egiptas pirmadienį pranešė, kad iki mėnesio pabaigos stabdo visus lėktuvų skrydžius į šalį ir iš jos, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

REKLAMA

Šis žingsnis turės didelės įtakos svarbiam šalies turizmo sektoriui.

Skrydžiai bus sustabdyti nuo ketvirtadienio iki kovo 31 dienos“, – per televizijos transliuotą spaudos konferenciją paskelbė ministras pirmininkas Mostafa Madbouly (Mustafa Madbulis).

Pasak jo, šis žingsnis yra būtinas, siekiant sumažinti žmonių kontaktus, ypač tarp „turistų, atvykstančių į Egiptą ir išvykstančių iš jo“.

Nuostoliai dėl stabdomų skrydžių gali siekti daugiau nei 2,25 mlrd. Egipto svarų (117 mln. eurų), nurodė premjeras. 

Turizmas yra svarbus Egipto ekonomikos sektorius. Nuo 2018 iki 2019 metų jo indėlis į biudžetą išaugo iki 12,6 mlrd. JAV dolerių, palyginus su 10 mlrd. JAV dolerių, kuriuos turizmas uždirbo dar prieš metus, skelbia centrinis bankas.

2011 metų revoliucija ir džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ numuštas Rusijos oro linijų lėktuvas sumažino į šalį atvykstančių turistų skaičių.

Tačiau pastaraisiais metais jis ir vėl pradėjo augti.

Nors 2010 metais registruoto 14,7 mln. turistų skaičiaus pasiekti dar nepavyko, 2018 metais Egiptas priėmė 11,3 mln. atvykėlių. Tuo tarpu 2016 metais jų buvo vos 5,3 mln.

Egiptas neišvengė koronaviruso infekcijos plitimo.

Iš viso šalyje patvirtini 126 koronavirusu  užsikrėtę asmenys, įskaitant užsieniečius, registruoti du mirties atvejai. Naujojo koronaviruso aukomis tapo vokiečių turistas ir egiptietė moteris.

Jau pasveiko ir iš ligoninės buvo išrašyti 26 pacientai.

Valdžios pareigūnai ėmėsi virtinės priemonių koronaviruso plitimui pažaboti. Egipte neveikia mokyklos ir universitetai.

REKLAMA

Pirmadienį ministras pirmininkas tai pat paragino egiptiečius likti namuose ir vengti „paniško apsipirkimo“ sakydamas, kad valstybė turi pakankamai maisto atsargų ir kitų svarbiausių produktų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų