Maldeikienė stebisi, kodėl dėl koronaviruso įstrigo onkologinių pacientų gydymas

Pernai krūties vėžį gydytis pradėjusi europarlamentarė Aušra Maldeikienė nusivylė Nacionalinio vėžio instituto darbu, nes šis pranešė, kad dėl Lietuvoje įvesto karantino laikinai stabdo planines operacijas. Europarlamentarė stebisi, kodėl institutas priėmė tokį sprendimą ir kas dabar laukia onkologines ligas besigydančių pacientų.

Europarlamentarė pasakoja, kad sekmadienį Nacionalinis vėžio institutas (NVI) savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad dėl karantino „nutraukiamos planinės diagnostinės ir gydomosios procedūros, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus reikšmingai pablogėtų paciento būklė“. Įraše akcentuota, kad pacientai dėl numatytų planinių procedūrų, operacijų nevyktų į ligoninę, o iš pradžių susisiektų su savo gydytoju.

„Nežinau, kaip jums, man tekstas skamba nelabai aiškiai – nei kokio svarbumo yra numatyta procedūra, ar ji priskirtina tai, dėl ko reikšmingai pablogėtų sveikata (mano konkrečiu atveju, manau, jog to neįvyktų, bet būtų pažeista visa gydymo schema, ir tai galimai labai sumažintų jau septynis mėnesius vykstančio tikrai nelengvo gydymo prasmę), nei kur kam konkrečiai kreiptis – nurodytais telefonais? Skambinti savo gydytojui?“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Maldekienė.

Galiausiai NVI patikslino, kad tai yra pirminė informacija, kuri vėliau bus tikslinama.

„Kam rašyti sekmadienį neaiškaus turinio žinias, kai pats dar nežinai, ką darysi, ir rašyti tokiu gyvybiškai svarbiu klausimu ir taip susijaudinusiems, privargusiems ir nerimo kamuojamiems žmonėms, lieka neaišku. Tiesiog pagąsdini sunkios ligos kamuojamus žmones ir šventi „sekmą dieną“, ar ne Nacionalinis vėžio institutas“, – retoriškai klausė politikė.

Pirmadienį A. Maldeikienė teigia susisiekusi su savo gydytoja.

„Ji, dėkui, paaiškina bendrus dalykus, bet pati neturi jokių aiškių atsakymų. Tiesiog dar neinformuota. Gydytoja nuostabi, jei ką. Tuo įsitikinau per penkis mėnesius. Ji tik patvirtina tai, ką pati puikiai žinau: negaliu laukti radioterapijos procedūrų pasibaigus chemoterapijai ilgiau nei tris, daugiausia keturias savaites. Laikas jau tikrai labai įtemptas ir iki kovo pabaigos laukti negaliu, visa schema (apie tai, kaip svarbu jos laikytis man aiškinta dešimtis kartų) griūva“, – rašė europarlamentarė.

REKLAMA

A. Maldeikienė teigia skambinusi nurodytas telefonais, tačiau daugiau informacijos gauti nepavyko.

„Šiaip ne taip gaunu dar vieną lyg ir radiologų telefoną. Jie pasako, kad man procedūras nukėlė neapibrėžtam laikui – iki baigsis karantinas. Į klausimus atsakyti, negali, nes „esu tik paprasta slaugytoja“. Bet nukėlus procedūras jau bus pažeistos viso gydymo schemos. Ir jų galima prasmė radikaliai mažėja. Tai ne mano išsigalvojimas, tai gydytojų aiškinimas ir tai daugybės mokslinių tyrimų išvada. Ratas užsidaro.

Aš tikrai labai nuoširdžiai tikėjau mūsų Nacionaliniu vėžio institutu. Iš karto ir griežtai atmečiau visus siūlymus gydytis užsienyje. Esu su labai dėkinga visiems iki šiol mane gydžiusiems gydytojams.

Bet šiandien supratau ir tai, kad buvau naivi. O daugybės mūsų, onkologinių ligonių – tų kurie sąžiningai vykdė gydytojų nurodymus, kantriai dorojosi su šalutiniais poveikiais, dirbo (per visą septynių mėnesių laikotarpį darbe nebuvau vos ketvertą dienų, ir tik todėl, kad nespėjau nuvykti) – gydymo sėkmė yra nubraukiama. Vis dėlto būtų įdomu ir svarbu suprasti, kodėl? Onkologai gi nedirbs infektologais?

Ir vis dėlto, o ar nebijote NVI, kad sulaužę pačių pasitvirtintas ir įteisintas gydymo schemas nepamatysite daugybės papildomų – gal net gerokai didesnio kiekio, nei keli tūkstančiai – Lietuvos žmonių mirčių?“, – rašė A. Maldeikienė.

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:


Rašyti komentarą...
b
baisu
2020-03-16 16:59:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet negi ji mano, kad NVI pats tai sugalvojo? kas per susireiksminimas nu..
Atsakyti
-3

A
Agata
2020-03-16 17:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydima gali ponia testi ir Briuseli,bus saugesne nei Lietuvoje
Atsakyti
-2

I
Idomu
2020-03-16 18:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ausra ar nesupainiojei privacius ir viesus kaip europarlamente?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų