Tuo įsitikinę Jungtinės Karalystės gydytojai, apibendrinę gausybės savo pacientų elgesį šalies ekonominės recesijos laikotarpiu. Duomenys surinkti apklausos būdu iš 300 bendrosios praktikos gydytojų, patvirtinti atlikus daugiau kaip 40 interviu.
Bendrosios praktikos gydytojams recesija, kurią Jungtinė Karalystė patiria nuo 2008 metų, matuojama ne pinigų kiekiu: jie recesiją matuoja savo pacientų, kurie pradėjo gausiai girtauti, mažiau sportuoti ir patiria daugiau nervinės įtampos, skaičiumi. Anot jų, ypač ryški ši tendencija viduriniojoje klasėje, rašoma www.dailymail.co.uk.
Kas šeštas gydytojas įvardijo ir dar vieną skaudų faktą - nemažas skaičius pacienčių nusprendė atsikratyti nėštumo pasidarydamos abortą, ir visa tai - tik finansiniais sumetimais.
Trys iš keturių šioje didelės imties apklausoje dalyvavusių gydytojų patvirtino, kad ekonominis nuosmukis žemyn traukia ir žmonių sveikatą. Beveik aštuoni iš dešimties gydytojų teigia, kad jų praktikoje padaugėjo žmonių su psichikos sutrikimais, kuriuos paskatino nepalankus ekonominis klimatas. Didžioji dalis naujai nustatomų psichikos sutrikimų yra sunkūs - tai kompulsinis obsesinis sutrikimas, nerimas ir panikos priepuoliai.
Depresija dažniau užklumpa vyrus, tačiau moterims trigubai dažniau nei ligi ekonominės recesijos nustatomi skrandžio sutrikimai, kuriuos sukelia nerimas ir įtampa.
Du trečdaliai bendrosios praktikos gydytojų teigia, kad vis daugiau jų pacientų piktnaudžiauja alkoholiu, ir vis daugiau jų rimtai įklimpsta į alkoholizmą. Priešingą tendenciją gydytojai teigia pastebėję su rūkymu - daugelis pacientų mažina rūkalų kiekį arba apskritai meta rūkyti, tačiau tokį elgesį sąlygoja ekonominės priežastys, mat šitaip bandoma taupyti.
Siekdami taupyti pacientai nutraukia sporto klubo abonementus. Be to, anot daugelio gydytojų, kai kurie jų pacientai sportuoti tiesiog nebespėja: įmonės iš savo darbuotojų reikalauja vis daugiau laiko ir pastangų, o esant bedarbystės pavojui, žmonės nemato kitos išeities, kaip tik atsisakyti viso kito, nei darbas.