REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos žurnalistas Romanas Cymbaliukas tvirtina, kad Rusijos Federacija iš savo ginkluotųjų pajėgų atleido keturis generolus dėl esą nepatenkinamų rezultatų kare Ukrainoje.

Ukrainos žurnalistas Romanas Cymbaliukas tvirtina, kad Rusijos Federacija iš savo ginkluotųjų pajėgų atleido keturis generolus dėl esą nepatenkinamų rezultatų kare Ukrainoje.

REKLAMA

„Dėl nepatenkinamų „specialiosios karinės operacijos“ (taip Rusija vadina karą Ukrainoje – red. past.) rezultatų iš Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų buvo atleisti šie generolai: generolas leitenantas Andrejus Syčevojus – iš Vakarų karinės apygardos vado pareigų; generolas leitenantas Vladislavas Eršovas – iš Vakarų karinės apygardos 6-osios jungtinės ginkluotės armijos vado pareigų;

generolas majoras Viačeslavas Gurovas – iš Vakarų karinės apygardos 1-osios tankų armijos vado pareigų; generolas leitenantas Jakovas Riazancevas – iš Pietų karinės apygardos 49-osios jungtinės ginkluotės armijos vado pareigų“, – savo „Telegram“ paskyroje rašė R. Cymbaliukas.

Tiesa, žurnalistas nenurodė, kas yra jo informacijos šaltinis.

Nepaisant to, Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija, remdamasi savo žvalgybos informacija, dar gegužę pranešė, kad Rusija pavasarį vieną po kito atleido savo aukščiausius karo vadus, kurie, kaip teigiama, nesusitvarkė su invazijos į Ukrainą užduotimis.

REKLAMA
REKLAMA

„Generolas leitenantas Sergejus Kiselis, vadovavęs elitinei 1-ajai gvardijos tankų armijai, buvo nušalintas nuo pareigų, kai nepavyko užimti Charkivo. Viceadmirolas Igoris Osipovas, vadovavęs Rusijos Juodosios jūros laivynui, greičiausiai taip pat buvo nušalintas po to, kai balandį ukrainiečiai nuskandino kreiserį „Moskva“. 

REKLAMA

Tikėtina, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas liks pareigose, tačiau neaišku, ar jis išsaugos prezidento Putino pasitikėjimą“, – rašoma ataskaitoje.

Joje taip pat pažymima, kad Rusijoje karinėje ir saugumo sistemoje paplitusi atpirkimo ožių kultūra. Britų žvalgybos teigimu, dėl tokio požiūrio Rusijai bus sunkiau susigrąžinti pranašumą mūšio lauke.

„Daugelis pareigūnų, dalyvaujančių invazijoje į Ukrainą, greičiausiai vis labiau blaškosi bandydami išvengti asmeninės atsakomybės už Rusijos operatyvines nesėkmes. Tai, tikėtina, sukurs papildomą spaudimą Rusijos centralizuoto valdymo ir kontrolės modeliui, nes karininkai dažniau bando deleguoti svarbius sprendimus savo vadovybei“, – sakoma ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų