REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaruoju metu krypsta Kinijos link ir aktyviai investuoja visame pasaulyje į karinės pramonės sektorių. Atsisakiusi amerikietiškų naikintuvų arabų valstybė stiprina ryšius su Kinija bei savo pramonę.

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaruoju metu krypsta Kinijos link ir aktyviai investuoja visame pasaulyje į karinės pramonės sektorių. Atsisakiusi amerikietiškų naikintuvų arabų valstybė stiprina ryšius su Kinija bei savo pramonę.

REKLAMA

2023-ųjų vasarį Jungtinių Arabų Emyratų karinių technologijų įmonių grupė „EDGE Group“ įsigijo kontrolinį Estijos robotų ir autonominių sistemų gamybos įmonės „Milrem Robotics“ paketą. Ji yra laikoma viena iš lyderių savo srityje Europoje.

„Milrem Robotics“ specializuojasi naujausių technologijų panaudojime dronų gamyboje, robotų panaudojime karyboje ir kitose šiuolaikinės karybos ar civilinės paskirties technologijų kūrimo srityse.

Estų įmonės produkciją įsigijo 16-oje valstybių, įskaitant 8 NATO šalis. Bendrovės centrinė būstinė yra Estijos sostinėje Taline, o atstovybės veikia Suomijoje, Švedijoje, Nyderlanduose ir JAV.

REKLAMA
REKLAMA

Agresyvi plėtra visame pasaulyje

„EDGE Group“ aktyviai plečia savo veiklą ir investuoja į karinės ar dvigubos paskirties produkciją kuriančias bendroves visame pasaulyje.

REKLAMA

Šių metų vasarį investicijų bendrovė įsigijo Abu Dabyje įsikūrusios amunicijos, gynybos sektoriaus komponentų ir pirotechnikos gamintojų „Gradeone“ kontrolinį akcijų paketą, gynybos sektoriaus analizę atliekančią bendrovę „Trust International Group“. 2023-ųjų sausį investuota į dronų technologijas kuriančią Izraelio bendrovę „High Lander“.

Viso „EDGE Group“ dabar priklauso daugiau nei 25 su karine pramone susijusių bendrovių.

2022-ųjų viduryje Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybė, JAE plėtros bankas ir „EDGE Group“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris numato valstybės finansuojamas investicijas į gynybos sektorių ir investicijas į karinę pramonę visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Arabų suartėjimas su Kinija

Taip pat 2023-ųjų vasarį buvo paskelbta, kad JAE atsisako pirkti JAV naujos kartos naikintuvus F-35 ir vietoje to įsigijo iš Kinijos viršgarsinius naikintuvus L15.

2021-ųjų gruodį „Reuters“ paskelbė, kad JAE sustabdė JAV gaminamų naikintuvų F-35 ir dronų įsigijimą dėl JAV noro riboti Kinijos technologinę plėtrą arabų šalyse, įskaitant ir 5G ryšio plėtrą.

Ekspertai dažnai pažymi, kad turtingos arabų valstybės renkasi „mažiau klausimų užduodančią Kiniją“, vietoje Vakarų šalių, kurios nuolat kelia reikalavimus dėl žmogaus teisių situacijos šios valstybėse.

Maža to, Kinija dar neseniai atliko mediatoriaus vaidmenį Saudo Arabijos ir Irano diplomatinių santykių atnaujinimo procese. Ilgametės priešės ir nuolat ant karo ribos buvusios šalys, prižiūrint Kinijos atstovams, slapta derino susitaikymo procesą ir paskelbė atnaujinančios diplomatinius santykius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų