REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos vadovas Xi Jinpingas, kuris praėjusią savaitę lankėsi oficialaus vizito Rusijoje, šalį paliko skambant karinei dainai apie „netrukus išaušiančią dieną, kuomet prasidės karas“.

Kinijos vadovas Xi Jinpingas, kuris praėjusią savaitę lankėsi oficialaus vizito Rusijoje, šalį paliko skambant karinei dainai apie „netrukus išaušiančią dieną, kuomet prasidės karas“.

REKLAMA

Portalas „Strana“ pastebėjo, kad išlydint Kinijos vadovą Xi Jinpingą Maskvoje, kuomet jis jau lipo trapu į savo lėktuvą, orkestras grojo dainą „Kuomet išauš ši diena“ – patriotinę kinų dainą apie greitą ir neišvengiamą karą.

Dainą atliko rusų karinis orkestras, prieš tai suderinus su Kinijos atstovais, skelbiama „Strana“.

Daina „Kuomet išauš ši diena“ buvo sukurta Kinijos liaudies išsivadavimo armijos Vyriausiojoje politinėje valdyboje tik 2005-aisiais. Joje skamba žodžiai „Ar jūs pasirengę, broliai kariai? Kai ši diena išauš – nesijaudinkite, Tėvyne ir artimieji, dėl pergalės aš pulsiu“.

Nepaisant karinės potekstės, šios dainos pasirinkimas yra panašesnis į Rusijos norą pademonstruoti Kinijos priešpriešą Vakarams, nes pačioje Kinijoje į tai nebuvo kreipiama dėmesio, pažymima kinų vidaus politiką apžvelgiančiame „Telegram“ kanale „Kinijos grėsmė“.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas kovo viduryje išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl karo nusikaltimo – neteisėtos ukrainiečių vaikų deportacijos.

REKLAMA

Vos po kelių dienų Kinijos lyderis Xi Jinpingas Maskvoje susitiko su V. Putinu. Derybose lyderiai demonstravo vienybę prieš Vakarus ir išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio NATO buvimo Azijoje bei susitarė gilinti partnerystę, kuri tapo glaudesnė V. Putinui pradėjus puolimą Ukrainoje.

Kinija taip pat yra pateikusi 12 punktų „taikos planą“, kuriame ragina palaikyti dialogą ir gerbti visų šalių teritorinį suverenumą. Šį Kinijos „taikos pasiūlymą“ palaiko Kremlius, tuo metu Vakarai jį vadina nenuoširdžiu ir abejoja Pekino galimybėmis būti nešališku tarpininku tarp Maskvos ir Kyjivo.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija – Maskvos ir Pekino aljansas yra pavojingas

Lenkijos ministras pirmininkas trečiadienį pavadino Pekino ir Maskvos aljansą pavojingu, Kinijos lyderiui Xi Jinpingui baigus trijų dienų vizitą Maskvoje.

„Kinijos prezidento vizitas į Maskvą kelia mums nerimą, ši Kinijos ir Maskvos ašis yra pavojinga“, – žurnalistams po susitikimo su Japonijos premjeru Fumio Kishida Varšuvoje sakė lenkų ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

M. Morawieckis japonų premjerą Varšuvoje priėmė kitą dieną po to, kai šis netikėtai apsilankė Kyjive ir susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Xi Jinpingas išvyko iš Rusijos anksčiau trečiadienį. Per derybas su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu jis gyrė dvišalių santykių „naują erą“ ir demonstravo vienybę prieš Vakarus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Putinas ir Xi Jinpingas aptarė Rusijos sukeltą karą Ukrainoje, tačiau jų pokalbiai baigėsi be akivaizdžių ženklų, kad bus pasiektas proveržis, kaip nutraukti kovas.

V. Putinas teigiamai įvertino Pekino 12 punktų poziciją dėl karo, kurioje raginama palaikyti dialogą ir gerbti visų šalių teritorinį suverenumą.

Tačiau Lenkija, viena artimiausių Ukrainos sąjungininkių, išreiškė susirūpinimą dėl glaudesnio Pekino ir Maskvos bendradarbiavimo.

„Stengiamės įtikinti Kiniją neremti Rusijos agresyvios tarptautinės politikos“, – žurnalistams sakė M. Morawieckis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų