xi jinpingas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „xi jinpingas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „xi jinpingas“.

JAV: Orbano vizitas Pekine nenaudingas siekiant taikos Ukrainoje

Jungtinės Valstijos pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu Pekine aptarti karo Ukrainoje ir pridūrė, kad šis susitikimas neatrodo davęs naudos. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby sakė, kad ši kelionė „tikrai neatrodo produktyvi, kalbant apie bandymus padaryti ką nors Ukrainoje“. Pasak atstovo, tai kelia susirūpinimą.
2024-07-09

Kinijos prezidentas: pasaulio galybės turėtų padėti Rusijai ir Ukrainai atnaujinti dialogą

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį Pekine viešinčiam Vengrijos ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui pareiškė, kad pasaulio galybės turėtų padėti Rusijai ir Ukrainai atnaujinti tiesiogines taikos derybas, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
2024-07-08

Xi Jinpingas ragina Vidurio Azijos šalių lyderius pasipriešinti išoriniam kišimuisi

  Kazachstano sostinėje Astanoje ketvirtadienį vykstančiame Vidurio Azijos aukščiausiojo lygio susitikime Kinijos prezidentas Xi Jinpingas paragino lyderius priešintis išorės kišimuisi, pranešė valstybinė žiniasklaida.
2024-07-04

Putinas liks vienas? Nuo diktatoriaus vis greičiau nusisuka svarbūs sąjungininkai

Rusija praranda įtaką Vidurio Azijos šalyse, kurios kadaise priklausė SSRS. Naujuoju hegemonu čia tampa Kinija, skelbia „The Wall Street Journal“ (WSJ). Leidinys atkreipia dėmesį į akivaizdžius šių šalių persiorientavimo iš šiaurės į rytus požymius: Uzbekistano gatvėmis važinėja vis daugiau kiniškų prekės ženklų, o rusiškų „Ladų“ skaičius mažėja. Nors Pekinas ir Maskva deklaruoja susivienijimą menamai Vakarų agresijai prieš jas, užkulisiuose įtampa tarp abiejų diktatūrų išlieka.
2024-07-04

Suomijos prezidentas: karą užbaigti užtektų vienintelio skambučio Putinui

Rusijos priklausomybė nuo Kinijos pasiekė tokį lygį, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas galėtų užbaigti Rusijos karą prieš Ukrainą „vienu telefono skambučiu“, pareiškė Suomijos prezidentas Alexanderis Stubbas. „Rusija dabar yra tokia priklausoma nuo Kinijos... Vienas prezidento Xi Jinpingo skambutis telefonu galėtų išspręsti šią krizę“, – sakė 56 metų A. Stubbas antradienį Helsinkyje naujienų agentūrai „Bloomberg“ duotame interviu.
2024-07-03

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas išvyko valstybinių vizitų į Kazachstaną ir Tadžikistaną

Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas išvyko valstybinių vizitų į Kazachstaną ir Tadžikistaną, Kazachstano sostinėje Astanoje dalyvaus Šanchajaus aljanso šalių susitikime. Devynių narių Šanchajaus bendradarbiavimo organizacija (SCO), apimanti didžiulį ruožą nuo Maskvos iki Pekino, apima maždaug pusę pasaulio gyventojų. Jos nuolatiniai nariai yra šių metų šeimininkas Kazachstanas, Indija, Kinija, Kirgizija, Pakistanas, Rusija, Tadžikistanas, Uzbekistanas ir nuo praėjusių metų Iranas.
2024-07-02

Pekinas: Kinijos prezidentas Xi Jinpingas lankysis Kazachstane ir Tadžikistane

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas liepos 2–6 dienomis dalyvaus lyderių susitikime ir su valstybiniais vizitais lankysis Kazachstane ir Tadžikistane, sekmadienį pranešė kinų Užsienio reikalų ministerija. Pekinas deda daugiau diplomatinių pastangų Vidurinėje Azijoje, o Xi Jinpingas per Kinijos surengtą aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame dalyvavo kelių regiono šalių lyderiai, paragino stiprinti ekonominius ryšius.
2024-06-30

Buvęs Kinijos gynybos ministras pašalintas iš valdančiosios Komunistų partijos

Buvęs Kinijos gynybos ministras Li Shangfu, kuris pernai staiga buvo atleistas iš pareigų, buvo pašalintas iš valdančiosios Komunistų partijos, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kinija pranešė apie propagandos direktoriaus pavaduotojo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl kyšininkavimo

Kinija penktadienį pranešė, kad prezidento Xi Jinpingo prieš metų metus pradėtoje kovoje su kyšininkavimu propagandos direktoriaus pavaduotojo atžvilgiu pradėtas tyrimas dėl įtarimų korupcija.
2024-06-21

Kremliaus mylima strategija užpulti šalis per Olimpines žaidynes – Putinas taip pasielgė jau ne kartą

Kremlius ne kartą naudojo seną strategiją – pasinaudojo olimpinėmis paliaubomis tam, kad pradėtų karus. Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas žino, kad geriausias laikas pulti yra tuo metu, kai visi stebi žaidynes, nes sporto renginio metu bus sunku transliuoti žinias, kurios nėra susijusios su sportu.
2024-06-15
REKLAMA
REKLAMA

Xi Jinpingas ragina surengti taikos konferenciją dėl Izraelio ir „Hamas“ karo

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, kreipdamasis į arabų šalių vadovus ir diplomatus forume Pekine, ketvirtadienį paragino surengti taikos konferenciją dėl Izraelio ir islamistų kovotojų grupuotės „Hamas“ karo. Kinijoje prasideda forumas, kuriame tikimasi aptarti karą Gazos Ruože. Tarp dalyvaujančių delegatų – Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi, Jungtinių Arabų Emyratų prezidentas šeichas Mohamedas bin Zayedas al Nahyanas ir daug kitų regiono lyderių bei diplomatų.
2024-05-30

Valstybinė žiniasklaida: prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad Kinijai „labai skaudu“ dėl „sunkios“ padėties Gazoje

Prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį pareiškė savo kolegai iš Egipto, kad Kinijai „labai skaudu“ dėl „nepaprastai sunkios“ padėties Gazos Ruože, pranešė valstybinė žiniasklaida. Kinija šią savaitę Pekine priima Egipto prezidentą Abdelą Fattahą al-Sisį ir keletą kitų Arabų šalių lyderių. Teigiama, kad derybų tikslas yra sustiprinti Pekino ir Arabų šalių sutarimą.
2024-05-29

Desperatiškas Putino pagalbos prašymas Kinijoje – išryškėjo silpnosios Kremliaus vietos

Gegužės 16–17 d. įvykęs Vladimiro Putino vizitas į Kiniją buvo tam tikras galios demonstravimas. Rusijos prezidentas turėjo galimybę įrodyti pasauliui, kad turi galingą sąjungininką. Xi Jinpingas svetingai priėmė V. Putiną. Jis jam nutiesė raudoną kilimą, orkestras grojo senas Raudonosios armijos dainas, o džiūgaujantys vaikai sveikino abu lyderius, kai jie vaikščiojo po Tiananmenio aikštę. Prieš kameras jiedu net trumpai apsikabino.
2024-05-22

Britų žiniasklaida: Putinas ir Xi ruošiasi karui, nors viešai kalba apie taiką

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą Kinijoje abi šalys pristato kaip taikos pastangų koordinavimą, nors Pekinas ir Maskva iš tikrųjų ruošia konfrontaciją prieš Vakarus.  Taip rašo britų leidinys „The Telegraph“, analizuodamas pirmuosius V. Putino ir Xi Jinpingo pareiškimus. „Prieš derybas už uždarų durų abu vadovai komentaruose prieš kameras kalbėjo apie stabilumą pasaulyje ir konfliktų, kaip antai karo Ukrainoje, sprendimą.
2024-05-16

JAV ultimatumas: Kinija turi rinktis tarp Putino ir Vakarų

Kinija turėtų pasirinkti tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Vakarų, leidiniui „Newsweek“ pareiškė JAV valstybės departamento atstovas. „Jei Kinija teigia norinti gerų santykių su Europa ir kitomis šalimis, ji negali toliau skatinti didžiausios grėsmės Europos saugumui“, – „Newsweek“ sakė JAV valstybės departamento atstovas. Pareigūnas pabrėžė, kad tokios pozicijos laikosi ne tik Jungtinės Valstijos, bet ir Europos Sąjunga, NATO ir Didžiojo septyneto šalys.
2024-05-16

Lavrovas Putiną pavadino Kinijos diktatoriaus „asilu“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas propagandistams šalies prezidentą Vladimirą Putiną pavadino Kinijos diktatoriaus Xi Jinpingo „asilu“. Ketvirtadienį Pekine vyksta dviejų aukščiausių autoritarinio pasaulio lyderių susitikimas. Lavrovas: „Kaip rytuose sakoma, svečias yra šeimininko asilas“ Kalbėdamas su propagandistais oficialių Rusijos delegacijos ir kinų susitikimų užkulisiuose, S. Lavrovas teigė, kad nežino neoficialių V. Putino vizito programos detalių.
2024-05-16

Putinas ir Xi Jinpingas pasirašė pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos partnerystės gilinimo

Valstybinio vizito į Kiniją atvykęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo kolega Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ketvirtadienį pasirašė bendrą pareiškimą dėl Rusijos ir Kinijos visapusiškos strateginės partnerystės gilinimo. V. Putinas vizitą surengė tuo metu, kai jo šalis po 2022-ųjų vasarį pradėtos plataus masto invazijos į Ukrainą darosi vis labiau ekonomiškai priklausoma nuo Kinijos.
2024-05-16

Xi Jinpingas ir Putinas sutaria, kad „Ukrainos konfliktui reikia politinio sprendimo“

Kinijos vadovas Xi Jinpingas ketvirtadienį po dvišalio susitikimo Pekine pareiškė, kad jis ir jo kolega iš Rusijos Vladimiras Putinas sutarė, jog karui Ukrainoje reikia „politinio sprendimo“. „Abi šalys sutaria, kad politinis Ukrainos krizės sprendimas yra teisinga kryptis“, – sakė Xi žiniasklaidai kartu su V. Putinu bendroje spaudos konferencijoje, kurią transliavo Rusijos televizija. V. Putinas savo ruožtu pareiškė, kad yra „dėkingas“ Pekinui už pastangas rasti konflikto Ukrainoje sprendimą.
2024-05-16

Xi Jinpingas Putinui: Kinijos ir Rusijos ryšiai prisideda prie taikos

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad Pekino ryšiai su Maskva prisideda prie taikos, todėl jis nori stiprinti abiejų šalių santykius, pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerija. „Kinijos ir Rusijos santykiai ne tik atitinka pagrindinius abiejų šalių interesus, [...] bet ir skatina taiką“, – Pekine V. Putinui sakė Xi Jinpingas.
2024-05-16

„Financial Times“: ekonominė Kinijos ir Rusijos „draugystė“ gali supurtyti pasaulį

Šią savaitę, kai Rusijos prezidentas Pekine susitiks su Xi Jinpingu, vėl bus demonstruojama dviejų aukščiausių autoritarinio pasaulio lyderių „draugystė“. Valstybinis Vladimiro Putino vizitas bus jau 43-iasis jo susitikimas su Kinijos kolega, rašo „Financial Times“. Abiejų šalių ekonominiai ryšiai klesti, tačiau jos patiria spaudimą dėl Vakarų sankcijų, kurios, kaip tikimasi, taps svarbus derybų akcentas. Kinijos muitinės duomenimis, dvišalė prekyba pernai sudarė 240 mlrd. dolerių (221 mlrd.
2024-05-15

Prieš netikėtą Putino kelionę – JAV įspėjimas Kinijai

Jungtinės Valstijos pataria Kinijai nustoti remti Rusiją, vykdančią agresyvią politiką prieš Ukrainą, jei Pekinas tikisi atkurti produktyvius santykius su Europa.
2024-05-15

Putinas susiruošė į kelionę: Kremlių ir savo rezidencijas nuo rinkimų buvo palikęs vos kartą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią savaitę lankysis Kinijoje, praneša valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi Kremliumi. Pasak pranešimų, V. Putinas gegužės 16–17 d. lankysis Pekine ir šiaurės rytų Harbino provincijoje. Ši kelionė yra pirmoji jo užsienio kelionė po inauguracijos dar vienai prezidento kadencijai. Paskutinį kartą Kinijoje V. Putinas lankėsi 2023 m. spalį.
2024-05-14

Vengrų televizija: Xi Jinpingas išvyko iš Budapešto ir baigė kelionę po Europą

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį išvyko iš Budapešto ir baigė savo pirmąją nuo 2019-ųjų kelionę po Europą, kurios metu taip pat lankėsi Prancūzijoje ir Serbijoje. Jo tarnybinis lėktuvas iš sostinės oro uosto pakilo netrukus po 18 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku.
2024-05-10

Xi Jinpingas tęsia vizitą Europoje, siekdamas „naujos eros“ santykiuose su Budapeštu

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį tęsia vizitą Europoje, siekdamas „naujos eros“ santykiuose su artimiausia Pekino sąjungininke Europos Sąjungoje Vengrija.  Vizitas Vengrijoje yra paskutinė Xi Jinpingo kelionės po Europą stotelė. Ankstesnį kartą senajame žemyne jis lankėsi 2019 metais.  Pastaraisiais metais 9,6 mln.
2024-05-09

Serbijoje Xi Jinpingą priėmęs Vučičius reiškia paramą Kinijos pozicijai dėl Taivano

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius, trečiadienį susitikęs su kinų lyderiu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu), siekiančiu stiprinti politinius ir ekonominius ryšius su Pekinui draugiškesnėmis Europos šalimis, dar kartą patvirtino, kad tvirtai remia Kinijos poziciją dėl Taivano. Kinija investavo milijardus Serbijoje ir kaimyninėse Balkanų šalyse, ypač į kasybą ir gamybą, o pernai Pekinas ir Belgradas pasirašė laisvosios laisvosios prekybos susitarimą.
2024-05-08

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atvyko į Serbiją stiprinti ekonominių ryšių

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienio vakarą atvyko į Serbiją, pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida – tai antra jo kelionės po Europą stotelė po valstybinio vizito Prancūzijoje.
2024-05-08

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas keliaus į Prancūzijos Pirėnus ir Serbiją

Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, tęsdamas kelionę į Europą, vyks į Prancūzijos Pirėnų kalnus ir Serbiją. Pirmąją derybų su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen dieną Paryžiuje daugiausia dėmesio buvo skirta prekybos politikai ir Ukrainai. Pasak Eliziejaus rūmų, antradienį planuojamas asmeniškesnis vizito aspektas.
2024-05-07

Macronas patikino: Prancūzija nesiekia pakeisti Rusijos režimo

Prancūzija nesiekia pakeisti Rusijos režimo ir nekariauja su Rusijos Federacija. Tai pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas per susitikimą su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu Paryžiuje, praneša „Le Monde“. „Mes nekariaujame su Rusija ar Rusijos žmonėmis ir neturime jokio noro pakeisti režimą Maskvoje“, – pabrėžė E. Macronas. Nepaisant to, Prancūzijos lyderis patikslino, kad būtina užtikrinti saugumą Ukrainoje. Anot jo, be to negali būti Europos saugumo.
2024-05-07

Xi Jinpingas atvyko valstybinio vizito į Prancūziją

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas sekmadienį atvyko į Prancūziją valstybinio vizito pas Emmanuelį Macroną, prancūzų lyderiui bandysiant paspausti savo kolegą įvairiais klausimais – nuo Ukrainos iki prekybos. Xi Jinpingas šiuo vizitu, skirtu Prancūzijos ir Kinijos diplomatinių santykių 60-mečiui paminėti, pradeda savo pirmąją kelionę į Europą nuo 2019 metų. Jos metu jis taip pat aplankys Serbiją ir Vengriją.
2024-05-05

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pradeda vizitus Europoje

Kinijos vadovas Xi Jinpingas atvyksta vizitų į Europą: sekmadienį popiet jį Paryžiuje ketina priimti Prancūzijos ministras pirmininkas Gabrielis Attalas. Pirmadienį numatyti Xi Jinpingo pokalbiai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen. Po apsilankymo Prancūzijoje svečias ateinančiomis dienomis vyks toliau į Serbiją ir Vengriją.
2024-05-05

Xi Jinpingas vyksta į Europą ginti ryšių su Rusija

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas sekmadienį išvyks į Europą ginti Pekino „neriboto aljanso“ su Rusija. Pirmiausiai kinų lyderis apsilankys Prancūzijoje, kuri yra didelė Ukrainos rėmėja Europoje, paskui vyks į glaudžius santykius su Kremliumi palaikančias Serbiją ir Vengriją. Antra pagal dydį pasaulio ekonomika siekia stiprinti politinius ir ekonominius ryšius Europoje, kad atsvertų sudėtingus santykius su konkuruojančiu Vašingtonu.
2024-05-03

Karas Ukrainoje. Artėjant svarbiai datai – Zelenskio įspėjimas: Putinas imsis smūgių ir manipuliacijų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad artėjant Pasaulio taikos viršūnių susitikimui Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jam bandys sutrukdyti bei imsis manipuliacijų, kuriomis bandys susilpninti Ukrainos pozicijas. Svarbiausi įvykiai: 23:56 | Ukrainiečiai apstulbo – nuotraukos plinta žaibiškai: danguje užfiksavo žadą atimantį reiškinį  Ukrainoje daugybės miestų gyventojai vėlų ketvirtadienio vakarą ėmė dalintis danguje užfiksuotu neįprastu reiškiniu.
2024-05-02

Slaptas Macrono planas paveikti Putiną: tam išnaudos Xi

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, siekdamas daryti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui įtaką, nori sustiprinti asmeninius ryšius su Kinijos vadovu Xi Jinpingu, kuomet šis gegužės pradžioje viešės Prancūzijoje Apie tai pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi savo šaltiniais.
2024-04-30

Ursula von der Leyen susitiks su Kinijos vadovu Xi Jinpingu

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen kitą savaitę Paryžiuje susitiks su Kinijos vadovu Xi Jinpingu. Pakviesta Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, pirmininkė pirmadienį vyks į bendrą jų trijų susitikimą Paryžiuje, pirmadienio vakarą pranešė U. Von der Leyen atstovas. Kinijos vadovas gegužės pradžioje lankysis Prancūzijoje, Vengrijoje ir Serbijoje.
2024-04-30

Xi Jinpingas lankysis Prancūzijoje, Serbijoje, Vengrijoje

Kinijos vadovas Xi Jinpingas gegužės pradžioje lankysis Prancūzijoje, Vengrijoje ir Serbijoje. Vizitai šių šalių prezidentų kvietimu numatyti gegužės 5–10 dienomis, pirmadienį Pekine pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying. Tikslus kelionės maršrutas kol kas neskelbiamas. Xi Jinpingas pastarąjį kartą Prancūzijoje lankėsi 2019 m. kovą. Tada jis dar užsuko ir į Italiją bei Monaką. Dabar Kinijos vadovo maršrutas Europoje drieksis labiau į rytus.
2024-04-29

Iranas ir Kinija Kazachstane susitarė dėl karinio bendradarbiavimo

Kinijos ir Irano gynybos ministrai per Kazachstane vykstančio Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (ŠBO) susitikimo pertrauką susitarė bendradarbiauti karinėje srityje, penktadienį pranešė Irano studentų naujienų agentūra (ISNA). Irano brigados generolo Mohammedo-Reza Astianio teigimu: „Norint išspręsti regioninio ir tarptautinio saugumo problemas, būtinas glaudesnis bendradarbiavimas ir draugiški santykiai tarp abiejų šalių“. Taip jis kalbėjo po Kazachstano sostinėje Astanoje įvykusio po...
2024-04-26

Xi Jinpingas Blinkenui: JAV ir Kinija turi būti partnerės, ne varžovės

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį JAV valstybės sekretoriui Antony Blinkenui pasakė, kad dvi didžiausios pasaulio ekonomikos turėtų būti partnerės, o ne varžovės, pranešė valstybinė žiniasklaida. „Abi šalys turėtų būti partnerės, ne varžovės“, – sakė Xi Jinpingas. Jį citavo transliuotojas CCTV. „Dar reikia išspręsti virtinę klausimų ir vis dar yra erdvės tolesnėms pastangoms“, – sakė Kinijos lyderis, susitikęs su A. Blinkenu Pekino Didžiojoje liaudies salėje.
2024-04-26

Valstybinė žiniasklaida: Kinijos prezidentas surengė derybas su Blinkenu

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį Pekine surengė derybas su JAV valstybės sekretoriumi  Antony Blinkenu, pranešė valstybinė žiniasklaida. Prieš šį susitikimą A. Blinkenas daugiau nei puspenktos valandos kalbėjosi su kinų užsienio reikalų ministru Wang Yi. JAV valstybės sekretorius šias derybas apibūdino kaip konstruktyvias ir išsamias.
2024-04-26

Žiniasklaida: Blinkenas atskrido į Pekiną susitikti su Kinijos aukščiausio rango pareigūnais

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį atskrido į Pekiną derybų su Kinijos aukščiausio rango pareigūnais, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Kinija nėra paskelbusi planų A. Blinkenui susitikti su prezidentu Xi Jinpingu, tačiau per praėjusį JAV valstybės sekretoriaus vizitą birželio mėnesį apie tokį susitikimą buvo paskelbta paskutinę minutę.
2024-04-25

Xi Jinpingas susitikime su Olafu Scholzu: Kinija nėra Ukrainos karo dalyvė

Kinijos vadovas Xi Jinpingas susitikime su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu pabrėžė, kad Pekinas nedalyvauja Rusijos kare prieš Ukrainą. Kinija nėra nei Ukrainos krizės šalis, nei dalyvė, sakoma pranešime, kuris antradienį paskelbtas Pekine po abiejų lyderių pokalbių. Priešingai, Kinija esą visad „savaip skatino taikos derybas“. Xi Jinpingas pareiškė, kad paremtų tarptautinę taikos konferenciją „tinkamu metu“, tačiau jai esą turi pritarti Rusija ir Ukraina.
2024-04-16

Valstybinė žiniasklaida: Olafas Scholzas susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį, paskutinę trijų dienų vizito į didžiausią Berlyno prekybos partnerę dieną, susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, pranešė Pekino valstybinė žiniasklaida.  „Balandžio 16-osios rytą prezidentas Xi Jinpingas susitiko su Vokietijos kancleriu O. Scholzu Pekino svečių namuose „Diaoyutai“, – sakė valstybinis transliuotojas CCTV.
2024-04-16

Pavojaus signalas Rusijai: Kinija nusitaikė į jos teritorijas

Nors Pekinas ir Maskva pasaulinėje arenoje skelbia apie savo „neginčytiną partnerystę“, Kinija atkreipė dėmesį į tolimųjų rytų Rusijos kampelį. Pasienio regione Primorsko regione padaugėjo kinų ūkininkų, o jų didėjanti ekonominė įtaka užgožia vietinius gyventojus, pranešė Japonijos laikraštis „Nikkei“. Tai gali būti rimtas pavojaus signalas Rusijai.
2024-04-15

Valstybinė žiniasklaida: Scholzas atvyko į Kiniją

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį atvyko į Kiniją, pranešė kinų valstybinė žiniasklaida. Kanclerio vizito Kinijoje tikslas – sustiprinti ekonominius ryšius su didžiausia Berlyno prekybos partnere. Kaip pranešė Kinijos valstybinis transliuotojas CCTV, sekmadienio rytą O. Scholzas, lydimas gausios ministrų ir verslo vadovų delegacijos, nusileido Čongčinge.
2024-04-14

Xi Jinpingas priėmė prokinišką buvusį Taivano prezidentą

Tvyrant didelei įtampai tarp Pekino ir Taipėjaus, Kinijos vadovas Xi Jinpingas priėmė buvusį, prokinišką Taivano prezidentą Ma Ying-jeou. Jųdviejų susitikimas įvyko trečiadienį, baigiantis ginčytinai svečio kelionei po Liaudies Respubliką. Žmonės Taivane turėtų priešintis nepriklausomybės siekiams ir kišimuisi iš išorės, susitikime pažymėjo Xi Jinpingas. Istorinės susivienijimo tendencijos, anot jo, neįmanoma sustabdyti.
2024-04-10

JAV suskubo ruoštis karui su Kinija: intensyviai apmoko karius kariauti jūroje ir salose

Po 20 metų sausumos mūšių Artimuosiuose Rytuose JAV jūrų pėstininkai stengiasi prisitaikyti prie mūšių salose, kurie gali kilti, jei Vašingtonas ir Pekinas pradės karą. Apie tai rašo „The Washington Post“. Leidinio teigimu, JAV formuoja nedidelius mobiliuosius dalinius, kurie turėtų rinkti informaciją, padėti Ramiojo vandenyno laivynui ir numušinėti laivus vidutinio nuotolio raketomis.
2024-04-03

Putino istoriniai kliedesiai gali atsisukti prieš rusus: Kinija vis dar prisimena XIX a. atimtas Sibiro teritorijas

JAV ambasadorius Kinijoje Nicholas Burnsas neseniai Pekino paramą Maskvai pavadino „keliančia didelį nerimą“, o Kinijos tylą dėl egzistencinio Ukrainos suvereniteto ir nepriklausomybės – „kurčia“. Šis pareiškimas nestebina. Pekino ir Maskvos pareigūnai jau kelerius metus kalba apie abiejų šalių „beribę draugystę“. Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi netgi kalbėjo apie „tvirtus santykius“ po agresyvaus Rusijos karo Ukrainoje.
2024-03-31

Xi Jinpingas: jokia jėga negali sustabdyti Kinijos technologijų pažangos

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį per derybas Pekine dėl įvairių klausimų, įskaitant itin svarbią puslaidininkių pramonę, Nyderlandų ministrui pirmininkui Markui Rutte pasakė, kad Kinijos technologijų pažanga nesustabdoma.
2024-03-27

Xi Jinpingas Pekine susitiko su JAV įmonių vadovais

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį susitiko su JAV bendrovių atstovais, Pekinui lėtėjančios ekonomikos fone siekiant pritraukti užsienio investicijų ir nuraminti Amerikos įmones. Kinija susiduria su įvairiais ekonominiais sunkumais, įskaitant užsitęsusią nekilnojamojo turto sektoriaus krizę, sparčiai didėjantį jaunimo nedarbą ir pasaulinį ekonomikos sulėtėjimą, mažinantį Kinijoje pagamintų prekių paklausą. Tad Pekinas nori pritraukti investicijų, kad paskatintų augimą.
2024-03-27

Xi Jinpingas pareiškė „užuojautą“ Putinui dėl teroro akto Maskvoje

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė „užuojautą“ savo kolegai Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dėl daug aukų pareikalavusio teroro akto Maskvos koncertų salėje, per kurį žuvo daugiau nei 60 žmonių.
2024-03-23

Kremliaus fantazijų pasauliui gali prilygti tik Kinija: „Niekada nežadame atsisakyti jėgos naudojimo“

Nors gali atrodyti, kad Rytų bloke nieko aršesnio už Vladimirą Putiną nėra, tačiau ekspertai teigia, jog Kinijos režimo lyderis Xi Jinpingas yra jam lygus. Kalbant tiek apie istorinių naratyvų naudojimą, tiek apie bendradarbiavimą su kitomis autokratijomis – jiedu turi daug ką bendro. Tik laiko klausimas, kada Xi Jinpingas užpuls Taivaną taip, kaip Ukrainą užpuolė V. Putinas.
2024-03-11
Į viršų