REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 23 d. Ukrainos kariuomenė numušė Rusijos žvalgybinį droną, kuriame vietoj degalų bako buvo panaudotas butelis.

Birželio 23 d. Ukrainos kariuomenė numušė Rusijos žvalgybinį droną, kuriame vietoj degalų bako buvo panaudotas butelis.

REKLAMA

Apie tai „Facebook“ pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 10-oji kalnų šturmo brigada.

Sprendžiant iš nuotraukų, kariai į rusišką droną „Orlan-10“ pataikė iš šaulių ginklų, nes uodegos dalyje ir šone matyti kulkų skylės. Kitais atžvilgiais dronas buvo puikiai išsaugotas, o Ukrainos pajėgų atstovai galėjo ištirti, kaip jis buvo pagamintas. Paaiškėjo, kad Rusijos Federacija turi problemų ne tik dėl elektronikos, bet ir dėl kitų kovinių transporto priemonių komponentų.

Rusijos kariuomenės „supertechnologinis“ dronas savo skrydį baigė per anksti ir neplanuotai. Prie to prisidėjo ir dešimties kovotojų būrys. Nuotraukose matyti, kad šio pažangos stebuklo degalų bakas pagamintas iš paprasto butelio ir uždarytas plastikiniu kamščiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip tau tai patinka, Elonai Muskai?“ – rašoma pranešime.

„Orlan-10“ yra labiausiai paplitęs Rusijos ginkluotųjų pajėgų bepiločių orlaivių tipas, kai kuriais duomenimis, jų pagaminta daugiau kaip du tūkstančiai vienetų. Tokios transporto priemonės atlieka žvalgybą, naudojamos artilerijos ugniai nukreipti, taip pat yra „Leer-3“ sistemos komplekso dalis, galinti trikdyti mobilųjį ryšį.

REKLAMA

Anksčiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos perėmė vieną „Orlan-10“, kuris buvo apsaugotas plėvele ir lipnia juosta. Taip Rusijos kariškiai uždengė navigacijos modulį MNP-M7, tikėdamiesi išgelbėti bepilotį orlaivį nuo Ukrainos elektroninės kovos sistemų. Šis dronas yra vienas naujausių, nes buvo išleistas 2022 metų vasario mėnesį.

Ekspertai mano, kad Rusijos kariuomenės elektronikos trūkumo priežastis buvo ne tarptautinės sankcijos, o vagystės, nes gamintojai jau seniai reikalauja, kad į „Orlan-10“ būtų montuojamos Izraelio navigacinės plokštės „Kometa-M-VT“, o ne pigios MNP-M7.

Taip pat buvo rašoma, kad ukrainiečiai sėkmingai įveikia rusų dronus dėl pigios kinų elektronikos ir korupcijos. Jiems padeda nešiojamos elektroninės kovos sistemos, kurios sukuria trukdžius signalams užgniaužti. Vienas iš jų – EM4S „Sky Wiper“, kuris buvo perduotas Ukrainai iš Lietuvos kaip karinės pagalbos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų