Kremlius skundžiasi, kad Baltijos šalyse diskriminuojami rusakalbiai

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasiskundė Europos Tarybai dėl „rusakalbių Ukrainoje ir Baltijos šalyse teisių pažeidimų“.

Ministras išsiuntė raštą ET generalinei sekretorei Marijai Pejčinovič Burič 25-ųjų Rusijos įstojimo į Europos Tarybą proga. Rašte dėstoma, kad Europos Tarybos autoritetas yra „drebinamas“ dėl „masinių ir ilgalaikių žmogaus teisių pažeidinėjimų, rusų ir rusakalbių diskriminacijos Ukrainoje ir Baltijos šalyse“.

Baltijos šalyse tariamai engiamų rusakalbių „kortą“ Kremlius akcentuoja nuolatos, ypač dėl to kliūva Estijos ir Latvijos valstybėms, kuriose nuo pat nepriklausomybės paskelbimo dalis visuomenės turi „nepiliečio“ statusą. Tiesa, estai ir latviai 2020-aisiais priėmė įstatymų pataisas, kurios numato, kad „nepiliečių“ vaikai jau galės supaprastinta tvarka gauti pilietybę.

„Nepiliečio“ statusas valstybėje iš esmės toks pats, kaip ir „piliečių“: jie gali laisvai keliauti po pasaulį, tačiau negali balsuoti ir dirbti valstybinėse įstaigose, taip pat galioja tam tikri ribojimai įsigyjant šaunamąjį ginklą ar nekilnojamą turtą.

Neseniai Latvijoje buvo uždrausta tuzino Rusijos propagandinių kanalų retransliacija dėl visuomenės informavimo įstatymų pažeidimų. Tai taip pat sukėlė Kremliaus pasipiktinimą ir kaltinimus Latvijai pažeidžiant rusakalbių teises.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-03-01 15:17:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai rusakalbiai nera kaip nors ignoruojami(kalbu uz lietuva)jei jie yra lietuvos pilieciai,neignuruojami ir rusiskai kalbantys sveciai,tik aisku kad jie neturi tokiu pat teisiu kaip pilieciai musu valstybes,o kas del visokiu kanalu,propogandos,kisimosi i vidaus reikalus tai ir durniui aisku kad nieks to netoleruos(lietuvius irgi tai liecia)
Atsakyti
-2

D
Daiva
2021-03-01 15:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
o lietuviai Rusijoj diskriminuojami- nėra mokyklų lietuvių kalba..
Atsakyti
-6

A
Agas
2021-03-01 14:40:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jo ar ne laikas tau berazumi ivesti zalius zmogeliukus i baltijos salis bet ziurek kad ta lazda kuria bandai suduoti neatsisuktu kitu galu cia tau ne ukraina
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų