Vėluojant ES pirktoms vakcinoms, Čekija prašo rusiškos „Sputnik V“ vakcinos

Koronaviruso smarkiai paveikta Čekija kreipėsi į Rusiją dėl „Sputnik V“ vakcinos, reaguodama į vėluojantį Europos Sąjungos įsigytų vakcinų pristatymą. Šalis taip pat svarstys ir kiniškų vakcinų įsigijimą, sekmadienį pranešė Čekijos prezidentas.

Šiuo metu Čekija pirmauja pasaulyje pagal naujų užsikrėtimų skaičių šimtui tūkstančių gyventojų per pastarųjų 14 dienų, o pagal mirtingumą nusileidžia tik kaimyninei Slovakijai, rodo AFP skaičiavimai.

Skiepijimo tempas Čekijoje yra lėtesnis, nei tikėtasi, nes nuo gruodžio mėnesio 10,7 mln. gyventojų turinčioje šalyje paskiepyta tik 650 tūkst. žmonių. Dėl to čekų politikai kaltina lėtą vakcinų įsigijimo procesą Europos Sąjungoje.

„Pasikonsultavęs su ministru pirmininku aš nusiunčiau laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinai ir paprašiau pristatyti „Spuntik“ vakcinos, – per „TV Prima“ televiziją pranešė prorusiškas ir prokiniškas Čekijos prezidentas Milošas Zemanas. – Iš Rusijos ambasados gauta informacija leidžia manyti, kad vakcina atkeliaus per kelias ateinančias dienas."

Ji taip pat nurodė neprieštarausiąs, jeigu jos šalis naudotų ir kinišką „Sinopharm“ vakciną, nes „vakcinos neturi ideologijos“.

Šiuo metu nei rusiška, nei kiniška vakcina nėra Europos vaistų agentūros aprobuotos, skirtingai nuo šiuo metu Čekijoje naudojamų „Pfizer“ ir „BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų. Tačiau tiek M. Zemanas, tiek ir Čekijos premjeras Andrejus Babišas sako neketinantys laukti EVA pritarimo.

„Mums tereikia Čekijos valstybinio vaistų kontrolės biuro atspaudo, – anksčiau šį mėnesį Vengrijoje ir Serbijoje apsilankęs sakė A. Babišas. – 65 pasaulio šalys, įskaitant šešias ES nares, nori rusiškos vakcinos, tad kodėl reikia sakyti: „Jėzau, kaip baisu“?“

„Patikėkite manimi, kai sakau, kad po kelių mėnesių ES valstybės narės prašys „Sputnik“ vakcinos, – sakė milijardierius populistas premjeras, kuris kaip ir M. Zemanas jau yra paskiepyti dviem „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos dozėmis.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2021-02-28 22:41:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR tai negresia. Net jei lietuviai masiskai dvestu nuo Kovido - lietuviu isrinkti mylimiausi libkonservai to nedaleistu! Jau BY pradejo gaminti Sputnika, bet lietuviams - spyga! Kaip ir BY tranzitas. Ir toliau renkit Tapkino lenciugus su meskiuku, balionu desantais! Sveikinu su puikiausiu pasirinkimu!
Atsakyti
0

G
Grigorij
2021-03-01 00:04:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Cekija, kuri 1968 sukylo "Prahos Pavasariui", kuri ilga laika neapkente TSRS, RU, kur ledo ritulininku dvikovos su TSRS, RU buvo politizuojamos, kaip CSKA-Zalgirio krepsinio dvikovos, kur TSRS karo paminklai buvo apipilami raudonais dazais, tankai nuspalvinami ruzevai! Cekai, net budami RU priesiskiausios NATO sudetyje, daro isvadas. O lietuviai, tebegyvenantys pokaryje, LR BK "didvyriu" - "partizanu" nuotaikom, noretu dar daugiau atmintinu lentu, paminklu ramanauskams-vanagams, vetroms, skirpoms, impuleviciams statyti, kurstyti baltarusius Tapkino lenciugais. Tai tegul jus skiepyja NATO, JAV tankistai.
Atsakyti
0

G
Grigorij
2021-02-28 23:50:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
AA,
o visumoj, ivertinant kontrindikaciju nebuvima, - Pirmoje vietoje!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų