Putino draugas ir buvęs „Stasi“ agentas: „jeigu reikia susitikti, lengvai tai suorganizuojam“

Aleksejaus Navalno tyrimo „Putino rūmai“ epicentre atsidūrė buvęs „Stasi“ žvalgybininkas Matthiasas Warnigas. „Deutsche Welle“ pasidomėjo šiuo „seniausiu ir aktyviausiu Rusijos versle Rusijos prezidento vokiečiu draugu“. 

A. Navalnas M. Warnigą paminėjo pasakodamas apie buvusios sutuoktinės Liudmilos Putinos susirašinėjimą su drauge iš Vokietijos praėjusio amžiaus pabaigoje. Vienas iš laiškų buvo išsiųstas iš M. Warnigo fakso aparato. Rusijos opozicijos lyderis pasakojo, kad M. Warnigas, 90-aisiais tapęs bankininku, finansiškai rėmė V. Putiną ir jo šeimą. Susipažinti jie galėjo Rytų Vokietijos slaptųjų tarnybų darbo metu, tačiau oficialiai kontaktas užmegztas jau V. Putinui dirbant Sankt Peterburgo administracijoje. 

 65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. 2018-aisiais vieną iš retų interviu su juo publikavo austrų „Die Presse“. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, verslininkas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.

Per 20 V. Putino valdymo metų M. Warnigas tapo įtakingiausiu vokiečių verslininku Rusijos versle. Nuo 2011-ųjų jis yra „Transneft“ ir „Rosneft“ direktorių tarybų narys, yra VTB banko direktorių tarybos narys, o iki 2015-ųjų buvo banko „Rusija“, vadinamo V. Putino aplinkos banku, valdybos narys. Tačiau jis pats neigia, kad yra Rusijos prezidento reikalų patikėtinis. 

Maža to, 2012-2018 metais M. Warnigas buvo „Rusal“ direktorių tarybos vadovas, tačiau buvo priverstas pasitraukti dėl JAV sankcijų. Po to jis tapo futbolo klubo „Schalke 04“ stebėtojų tarybos nariu. Šio vokiečių futbolo klubo pagrindinis rėmėjas – Rusijos „Gazprom“. Kai kurie sirgaliai netgi protestavo dėl šio vokiečio atsiradimo komandoje. 

Nuo 2017-ųjų Rusijos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad M. Warnigas įsigijo „Novyje oblačnyje technologiji“ bendrovės akcijų. Ši ofiso programinę įrangą kurianti įmonė vadinama „Microsoft“ konkurente. Po kelerių metų vokietis pasitraukė iš akcininkų gretų. 

Šiuo metu pagrindinis M. Warnigo projektas – rusų dujotekio „Nord Stream 2“ statybos. „Nord Stream 2“, kuriam JAV yra taikomos įvairios sankcijos, jis užima vykdančiojo direktoriaus pareigas, o nuo 2006 iki 2016 metų užėmė bendrovės „Nord Stream“ valdančiojo direktoriaus postą. DW šis vokietis yra vadinamas pagrindiniu dujotekio statybų lobistu. 


Rašyti komentarą...
P
Pranas.
2021-01-30 16:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paskaitykit ką vokiečių žurnalistai atkapstė.Golivudo užsakymu filmas sukurtas už 300000$vokietyjoje.
Atsakyti
-3

,
,r
2021-01-30 18:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
L
Atsakyti
0

M
Mila
2021-01-31 11:29:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur labai dideli pinigai išnyksta patriotizmas išnyksta viskas lieka tik tipai mėgstantys pinigus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų