Protestai Rusijoje: smurtas pasipylė pradėjus temti

Šeštadienį popiet visoje Rusijoje į gatves išėjus didelėms minioms protestuotojų – viskas tuo nesibaigė.

Vaizdo įraše pamatysite, kas nutiko vėliau, jau sutemus – pareigūnai ir Maskvoje, ir Sankt Peterburge, ir kituose miestuose beatodairiškai talžė taikią minią, grubiai mušė ir vyrus, ir moteris.

Protestuotojai jau kurpia planus į gatves išeiti ir kitą savaitgalį. Gal Rusijoje bandoma atkartoti Baltarusijos scenarijų? Pastarasis režimas protestus malšinti bando jau pusę metų.

Tai, kas vakar vakare protestų prieš Putino režimą metu įvyko Sankt Peterburge puikiai parodo Kremliaus požiūrį į piliečius.

Po galingo Omonininko spyrio Sankt Peterburgo gyventoja su praskelta galva, sunkios būklės atsidūrė reanimacijoje.

Panašu, kad Kremliaus pakalikų smurtas Sankt Peterburge prieš taikius protestuotojus tamsos prieblandoje tik sustiprėjo. Maskvoje vakarėjant pareigūnai taip pat sužvėrėjo.

Bandant išvaikyti gausiai sostinės centre susirinkusią minią, beatodairiški smūgiai lazdomis pasipylė kaip galinga kruša.

Bandė sumenkinti skaičius

Dar vienas vaizdelis vėlų vakarą jau fiksuotas ir prie Maskvos izoliatoriaus „Matrosskaja Tišina“, kur šiuo metu laikomas išeiti į gatves rusus pakvietęs, novičioku nunuodyti bandytas ir į Rusiją prieš savaitę grįžęs Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas. Masė pareigūnų vieną po kito maskviečius vakar grūdo į autobusiukus.

Aiškėja ir sulaikymų mastas, ir kiek rusų vakar galėjo išeiti į gatves. Skaičiuojama, kad vien Maskvoje į protestą susirinko apie 40 tūkst. žmonių, nors Kremlius protestą menkina ir aiškina, kad protestavo vos 4000.

O visoje Rusijoje protestuotojų, skaičiuojama, galėjo būti kone 300 tūkst. Rusai protestuoti prieš korumpuotą režimą ir reikalauti Navalno paleidimo į gatves ėjo ir Tolimuosiuose Rytuose, Sibiro ir Uralo regionuose.

Skaičiuojama, kad per vakarykščius protestus Kremliaus pakalikai sulaikė mažiausiai 2500 žmonių, o kai kuriais duomenimis, ir visus 3000. Vien Maskvoje 1000. Informaciją apie areštus protestų metu Rusijoje renkantis tinklapis „OVD-Info“ paskelbė, kad galimai pasiektas ir pastarojo dešimtmečio sulaikymų rekordas.

REKLAMA

Pasmerkė smurtą

Ir Vašingtonas, ir Europos Sąjunga jau pasmerkė nepamatuotą Rusijos pareigūnų jėgos naudojimą.

Bendrija pirmadienį žada svarstyti atsaką į Rusijos režimo brutalumą. O filmą apie korumpuoto Putino dvarą išplatinusi Navalno komanda jau kviečia rusus į gatves eiti ir kitą savaitgalį.

„Nurodyta: sukurti ir pastatyti lagerį dėl itin aršių, skirtą atskirti protestuotojus. Jis turi būti apjuostas spygliuota viela. Tokiu būdu vidaus reikalų ministro pavaduotojas siūlo sukurti koncentracijos stovyklas išeinantiems į protestus“, – teigė žurnalistas Denisas Dudinskis.


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-01-24 20:10:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naivu butu tiket, kad jei net ir nuvers Putina tai paleis ta Navalna toki sveiko proto ir sveiko kuno bei sielos. Ten KGB nejuokauja ir kitas dalykas rekit kiek norit, kad i paleistu. Tai sprendzia Rusijos valdzia, o kas kaleime vyksta ir ji ten uz betvarke ar zvaigzde nepadare to ir nesuzinosit. Bet metodai KGB ir visu kitu aiskus. Saltas vanduo, elektra purto, valgyt neduoda, muzika garsiai pajungta minimum.
Bet patinka man, atsiradna tokiu zurnalistu kurie neivertina situacijos, kad kur tie Rusai desis? Jie atsilike. Kas juos Navalnas isejas is kaleimo valdys? Tai jis tures tada visus Rusus musti ir tramdyt. Nes Rusai nori i Europa visada norejo. Nori jie ir i Lietuva. Nenori jie Rusijoj but. Tai per kur jie eis i ta Europa?
Atsakyti
0

E
Eugė
2021-01-26 14:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visuomet smurtas vygdomas tamsoj.gal niekas neužfiksuosEugė
Atsakyti
0

E
Eugė, ŽOZ viestniko skaitytoja
2021-01-26 14:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusai myli savo tėvynę , jie įrodė kare su fašizmu.Nejau jie taip baisiai pasikeitė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų